Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan zajlik egy neurológiai...

Hogyan zajlik egy neurológiai vizsgálat?

Figyelt kérdés
Kislányom 13 hónapos. Fél éves kora óta lelassult a mozgása, és addig, amíg nem kezdett mászni, jártunk is Dévény tornára.4 hónapig kúszott, most mászik, kapaszkodva feláll, és lépeget, ha fogjuk, sétál.De még mindig nem ül támasztás nélkül egyenes háttal, önállóan.Ő egy kicsit hypoton.És még augusztusban beütötte a fejét, voltunk orvosnál, nem talált nála semmi eltérést.Rá egy hónappal séta közben elbambult, vagy a babakocsi kerekét nézte, vagy elbóbiskolt, nem tudom, nem láttam a szemét.Ilyen azóta sem volt, de azért szóba hoztam a gyerekorvosnak.Ő először azt mondta, semmi teendő ezzel, de aztán meggondolta magát, és a lelassult mozgásfejlődés miatt adott beutalót neurológushoz.A papírra ráírta, hogy időnként elbambul, szóval valószínűleg epilepsziára is megvizsgálják majd.( de ilyen csak egyszer volt) Az még egy hónap!Tiszta ideg vagyok, nem tudom, mire számítsak.Már fogytam is az idegtől, nyugtatóval tudok csak aludni, állandóan szorongok.A kicsi előtt nem mutatom ki ezt, de félek, így is érzi.Akinek van ebben tapasztalata, leírná, hogy mire számítsak? A gyerekorvos valószínűleg csak ki szeretné zárni ezeket a dolgokat, és azt, hogy nincs -e a lassabb mozgásfejlődésnek idegrendszeri alapja.A gyógytornász szerint nincs nála semmi olyan, ami miatt neurológiai gondozásba kellene venni, pedig ő órákig foglalkozott vele, biztosan észrevette volna.De én addigra tönkre megyek..
2011. nov. 4. 07:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi születése után voltunk vele 1 hetet a neurológián.Akkor csináltak neki eeg-t (alvásban és ébren is),megvizsgálta többször is gyógytornász,volt hallás-látás vizsgálat,pszichológiai vizsgálat.Azt nem tudom,hogy nagyobb gyerekeknél pontosan mit néznek,de szerintem kb ezeket.(Csak persze nem kell befeküdni.)Ne aggódj ezen,inkább nézzék meg jobbról-balról és derüljön ki hogy nincs semmi baja,minthogy nem nézik meg,és később derülne ki valami.Nem ijesztőek ezek a vizsgálatok.
2011. nov. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mi egy hete voltunk. Kisfiam 15 hós, 2-3 napig furcsán néha egy irányba rángatta a fejét, tisztára ijesztő volt. Amikor apja is látta este, hóna alá csapta és bementünk a Heim Pál ügyeletére, onnan pedig beutalóval átirányítottak minket (epilepszia gyanúval) a Bethesda neurológiájára (Ilka utca).

Ott aludtunk egyet. Felvételkor megnézte egy doki gondolom az izomtónusát, pupilláit. Másnap reggel vettek vért, azt végigordította persze. Délután meg volt EEG vizsgálat. Egy kis sapkát tettek a fejére, amiből drótok lógnak ki, kis lyukakon pedig. Az ölemben ült, sok-sok zenélő játékot nyomogathatott, nagyon élvezte, 10 perc volt.

Szerencsére minden negatív lett, így hazajöttünk, azóta persze nem csinál semmi "érdekeset" (hálistennek). A doki azt mondta, van olyan, hogy egy-egy mozgásfejlődési ugrásnál furcsa dolgokat produkálnak a babák, és ha ilyen még előfordul, érdemes videóra venni (akár telefonnal).


Összességében (a vérvételen kívül), babó élvezte a kirándulást, a sok gyereket (2 hónapostól 12 évesig), játékokat (játszószoba volt, ahol négykézlábalhatott), néznivalót - és a dolgozók is maximálisan empatikusak, kedvesek voltak.


Sajnos viszont, ha gyors ügyintézést szeretnél, akkor egyszerűen az ügyeletre kell menni, különben, mint írtad, hónapokat kell várni...

2011. nov. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!Én is így vagyok vele, hogy nyugodt csak akkor leszek, ha kiderül, hogy a lazább izomtónuson kívül más akadálya nincs a lassabb mozgásának.És ha nem néznének EEG-t, mindig bennem lenne a gondolat, hogy mi van, ha mégis..

Nem gondolom, hogy epilepsziás lenne, mert akkor többször is előfordult volna, de az a biztos, ha orvos mondja.Csak nagyon messze van dec. 1.

2011. nov. 4. 08:48
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi Neked is!Elvittem volna én magán úton is, itt, Kecskeméten, ahol lakunk, de a gyerekorvos nem ajánlott senkit.Még magán úton sem..ezért Szegedre adta a beutalót, és állítólag azért adtak ilyen későre időpontot, mert rangsorolják a gyerekeket, és nem találták súlyosnak.Csakhogy amikor időpontot kértem, akkor még nem volt arról szó, hogy kivizsgálja epilepsziára.Nekem azt mondta a gyerekdoki, hogy semmi baj ezzel.Remélem nem kell befeküdni, mert nem úgy megyünk oda.Ébren is végeznek EEG-t? Csak mert fogalmam sincs, hogy fogom elaltatni egy idegen helyen, ahol valószínűleg sírni fog..
2011. nov. 4. 08:52
 5/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Szerintem mindenképpen csinálnak alvásban is meg ébren is.Mert az agyi tevékenység más ébren mint alvásban.

2011. nov. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mint írtam, nálunk csak ébren nézték az EEG-t.

Úgy tudom külön van járóbeteg rendelésre és van kórházi beutalás - csak tudja valaki, hová kell mennetek?

2011. nov. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ambulanciára megyünk, köszi nektek!
2011. nov. 4. 10:18
 8/8 anonim válasza:

Sziasztok,



Igaz régi kérdés, de gondoltam leírom az én tapasztalataimat is.


Én tegnapi nap folyamán vettem részt egy neurológiai vizsgálaton. Régóta tartó szédülés miatt kerestem fel az orvost.


Első körben alapos elbeszélgetés volt, korábbi betegségekről, munkámról, családtörténetemről.


Utána kezdődött a célzott vizsgálat, vérnyomásmérés, reflexvizsgálat, egyensúlyközpont vizsgálat, idegpályák vizsgálata. Tényleg elég hosszan tartott, és alapos volt. Elég tapasztalt orvosnál voltam, aki annyit monodtt a végén, hogy nincs neurológiai baj, valószínűleg a fülem miatt érzem a szédülést (amivel alapból is nagyon sokszor voltam orvosnál).

2021. febr. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!