Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire engeded egy 12-14...

Mennyire engeded egy 12-14 éves gyereknek, hogy pesztrálja a kisbabádat?

Figyelt kérdés

Nekem van egy unokahúgom,13 éves. A kislányom 1 éves. Kicsi kora óta hozhatja-viheti a lakásban,fel-alá. Tolhatja a babakocsit,pelenkázhatja,emelgetheti,dobálhatja,ha úgy akarja. Etetheti,eldöntheti mit ad rá a gyerekre,eldöntheti mit eszik a gyerek(persze ésszerű kereteken belül,tudja,hogy ebédre valami főzelék,uzsira pl. puding,de ő nyugodtan eldöntheti az ízesítést.)

Ezenkívül játszhat vele,ha úgy van,és hárman vagyunk otthon(én,unokahúgom,kislányom),és wc-re kell mennem,akkor simán ráhagyom,vagy én pl. ilyenkor végzem a házimunkát. Ők elmennek a kicsi szobájába játszani,én addig nyugodtan takarítok. Persze egyedül soha nem hagyom őket hosszabb ideig,de szerintem tök normálisan el tudja látni. A kislányom szereti is nagyon az unokahúgomat. Nekem nagyon jó a kapcsolatom az unokahúgommal,így teljes mértékben megbízok benne. Szerintem ez egyáltalán nem baj.

Viszont a barátnőmnek is van egy 14 éves unokahúga,és ő még az ölébe se rakja a 9 hós gyerekét. Pedig nekik is jó a kapcsolatuk.

Szerintetek baj,hogy ennyit megengedek az unokahúgomnak? Szerintem ez a normális. Halál lazán el tudja altatni,ha vele hagyom pár percre nem sír utánam. A barátnőm teljesen lenézett,hogy én megengedem,hogy a gyerekkel így foglalkozzon. Ti mit engedtek meg ezzel kapcsolatban?

Megengeded pl.hogy 9-15 hós babádat emelgesse,pesztrálgassa az unokahúgod?


2013. okt. 30. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Én 12 éves voltam mikor unokaöcsémre vigyáztam egész nap, ő pedig olyan 9-10 hónapos lehetett (nem volt még 1 éves azt tudom). Otthon volt az anyukája de az emeleten festette a gyerekszobát. Semmi baja nem lett unokaöcsémnek ezek szerint jól vigyáztam rá. :D Szerintem teljesen rendben van, hogy megengeded, hogy babázzon. 12-14 éves már nem is gyerek inkább kamasz, simán képes (ha akar) vigyázni egy 3 hós babára is. Sőt van olyan aki ennyi idősen szül és neveli a saját gyerekét. Én engedném, ahogy te is, hogy persztrálják a fiamat.
2013. okt. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szeritnem nem baj hogy emgengeded ezeket. Hidd el ahol ekörüli a nagytesó ö is sokat segit ha van kedve hozzá. Ha az unokahugod is élvezi a babázást miért ne engednéd. Én is mindig pesztráltam a környezö babaákat.
2013. okt. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
12-14 éves gyerek bőven ellehet egy babával. Elég hülye barátnőd van.
2013. okt. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ez abszolút a gyerektől függ, mármint a nagytól. amikor a lányom 2éves volt, a 11 éves unokahúgomra hagytam 5 percre (a szomszéd házban levő pékségbe mentem kajáért) és ezalatt befújta magát zsíroldóval a kicsi. én ezt nem kívánom senkinek. most a lányom 11éves és a fiam 1, bár őneki több esze van jóval, mint unokahúgomnak volt, nem hagynám őket egyedül, hogy lemenjek a boltba
2013. okt. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Telejsen gyerekfüggő. Ha a nagya okos értelems és akar is vigyázni, törödni a kicsivel engedném.
2013. okt. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A leírásod alapján megbízható,értelmes,kedves kislányról van szó,akit ráadásul a te lányod is szeret,így én is nyugodtan rá merném bízni,miközben otthon vagyok velük.Ennyi idősen én is nagyon sok pici gyerekre vigyáztam,élveztem a velük való foglalkozást.Az én kislányom 8 hónapos,de a 4 éves unokanővére az ölébe veheti ülve,amikor ott vagyunk mi is mellettük.A kicsi imádja a nagyobbat,a 4 éves meg nem érzi így kirekesztve magát,mert nem tiltjuk folyton a babától.A barátnőd unokahúgát sajnálom,14 éves már nem olyan kicsi (sőt) hogy ne tudjon ölbe venni egy 9 hónapos babát.
2013. okt. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nézd meg arról az oldalról is ha unokahúgról van szó, hanem a testvérről. Ugyanúgy hagyod az egy éves kisebb gyereket a pl. 5 éves tesójával játszani... Az én testvéremmel 4 év van közöttünk és tök jól eljátszottunk mindig kisebb korunkban, nem voltunk eltiltva egymástól és nem kellett állandó felügyelet.. Egy 14 évesre meg akár ott is hagyhatod :) Emlékszem 9.ben szülői értekezlet alatt az osztálytársammal a folyosón dajkáltuk a kis tesóját. Nem ettük meg és nem fújtuk le semmivel.. :D
2013. okt. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Van olyan 13 éves aki nagyon önálló és akár egész nap is rá lehet hagyni egy 1 évest. Ês van olyan is akit apuci visz-hoz és egyedül még az boltba sem tud elmenni. Ez az önállóságtól függ
2013. okt. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha tudod, hogy az unokahúgod megbízható, és tényleg szeretne a kislányoddal lenni, akkor nyugodtan rábízhatod!
2013. okt. 31. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!