Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Árthattam ezzel a kisbabámnak?...

Árthattam ezzel a kisbabámnak? (Lázcsillapítás)

Figyelt kérdés
10 hónapos a kislányom, kb 2-3hónapja nagyon intenzíven elkezdtek jönni a fogai. De annyira, hogy van 4 foga, mindegyikkel heteket, volt amelyikkel 1 hónapot is szenvedtünk. Egész nap sír, tépi a kis arcát, mindent töm a szájába, viszont ha valami hozzáér a jönni készülő fogához keserves sírásba kezd. Éjszaka semmit nem aludtunk, sírógörcsei voltak. ki kellett vele szaladni a levegőre, mert annyira belelovallta magát. Nem hatott a homeopátia, se a hűtött rágóka, se semmi ilyen. A dentinox és hasonlók pár percig hatnak. A nurofen sem. Kipróbáltuk a panadolt, az bevált. Kb 2-3 hónapja adom neki folyamatosan, heti 2-3-4 alkalommal, de csak esténként, lefekvés előtt 1x. 5 ml-t lehet neki, én 3-4 ml-t szoktam. Így tud aludni éjszaka, ki tudja pihenni magát. Dokit, védőnőt még akkor kérdeztem mikor elkezdtük szedni, mondta, hogy ha ennyire fáj, akkor adhatok akár minden este, hogy tudjunk aludni. De azóta ugye eltelt 3 hónap :( Lehet baja ettől, hogy ennyi ideje kapja heti pár alkalommal esténként? Nagyon aggódom, hétfőn megkérdezem a dokit, de most rosszakat olvastam az interneten :( Mit gondoltok?

2013. nov. 2. 21:32
 1/6 A kérdező kommentje:
Most is jön 2 foga egyszerre, a felsők. Be van vérezve neki,kb 3x akkora mint normál esetben :(
2013. nov. 2. 21:34
 2/6 djudit ***** válasza:
72%

Szerintem nem volt jó ötlet, hogy kiírtad ezt a kérdést, mert -ahogy máshol is az interneten- itt is halálra fognak íjeszteni.

Szerintem csak orvossal konzultálj ilyen ügykben. Másrészt ne tedd a rutinotok részévé (minden lefekvés előtt), mert akkor lehet, hogy akkor is adod, amikor nem fájna a foga. Én a helyedben akkor adnám, ha már megébredt, és nem tudod megnyugtatni, de ha nem alszik vissza, de nem sír, akkor szerintem tarts ki,várd ki, amígy visszaalszik. Nálunk volt, hogy 2,5 órát volt fent éjjel. A sok gyógyszer biztos, hogy nem egészséges hosszabb ideig.

2013. nov. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Tudom, hogy nem egyszerű ilyenkor, de ez sem túl jó, hogy már 3hónapja gyógyszerekkel tömöd a picid...

Esetleg az orvosotok nem tudna valami más alternatívát?

A másik, hogy azért szokott lenni szünet a fogzások között, lehet nem sok, de azért olyankor nem kellene adnod neki rutinszerűen...

2013. nov. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat! Igen, volt azt hiszem, hogy pár hetig nem adtam, mikor kicsit szünetelt a fogzás. Hetfőn mindenképp konzultálok erről a dokinkkal!
2013. nov. 2. 21:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezek állnak a tájékoztatóban:

"A Panadol Baby belsőleges szuszpenzió orvosi tanács nélkül 3 napnál hosszabb ideig nem adható!

A PARACETAMOL TÚLADAGOLÁSA MÁJKÁROSODÁST OKOZHAT."


Felnőtt esetében se normális ennyi gyógyszer, nemhogy babánál...

2013. nov. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Még a c-vitaminnal is szünetet tartok,nemhogy gyógyszerrel..
2013. nov. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!