Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rooibos teat ihat-e egy 1 eves?

Rooibos teat ihat-e egy 1 eves?

Figyelt kérdés
Olvastam Vida Agi honlapjan, hogy nyugtato hatasa van. Valaki adott mar a babajanak?

2013. nov. 4. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:
adhatod neki, mert nincs benne koffein, viszont én úgy tudom, reggel élénkít, este nyugtat - magamon semmi ilyesmit nem tapasztaltam, szóval nem hinném, hogy használna e téren
2013. nov. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A Mecsek Tea-nak van egy gyerek roibos teája, a Mézes Mackó. A fiam simán megitta, különösebb változást nem vettem észre.

Dm-be vettük.

2013. nov. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat.
2013. nov. 4. 17:18
 4/4 Katicaolaj ***** válasza:

A rooibostea áldásos hatásaira egy véletlen folytán figyelt fel egy dél-afrikai kutató, akinek a kisbabája kólikával küzdött. A gyermek születésétől fogva egyetlen éjszaka sem tudta kipihenni magát, annyira gyötörte a hasfájás. Annique Theron egy alkalommal a cumisüvegben kihűlt tejet meleg rooibostea hozzáadásával temperálta. A nem várt hatás lenyűgöző volt: miután a csecsemő ivott a keverékből, egy kínzó hasgörcsei csapásra elmúltak.

Ez a felfedezés sarkallta a kutatónőt az őslakosok körében régóta népszerű rooibostea legendás hatásainak tanulmányozására.

Ásványi anyag és nyomelem tartalma miatt számos szervfunkció serkentője. Igen hasznos gyomorbántalmak, emésztési zavarok, allergiás és asztmatikus megbetegedésekben esetén. Tannin tartalma alacsony, ezért nem gátolja a vas és más elemek felvételét a szervezetbe. Kismamák a terhesség és szoptatás idején is bátran fogyaszthatják ezt a kellemes ízű teát! Csecsemők, kisgyermekek számára szintén ideális ital, valamint nincs élénkítő hatása, ráadásul csillapítja a kólikát, és a hasfájást. Magas antioxidáns tartalma miatt lassítja az öregedési folyamatokat. Sportoláshoz is ideális ital, hiszen nemcsak a szomjat oltja, hanem az energiát is pótolja.

A rooibos tea íze önmagában is édeskés, nem szükséges ízesíteni. Ez különösen jó a gyermekek szempontjából. Ráadásul, ezen tulajdonságánál fogva a cukorbetegek is bátran fogyaszthatják, mert édes. Nagyon kellemes íz érhető el azzal, ha a rooibos teát szárított gyümölccsel keverjük össze, és így főzzük ki.

2013. nov. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!