Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig normális a lábujjhegyen...

Meddig normális a lábujjhegyen járás?

Figyelt kérdés

13 hónapos lányom most kezd a kezem fogva jarni és lábujjhegyen teszi. Állni is többnyire lábujjhegyen áll.

Ez normális még?



2013. nov. 6. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Az nem normális, hogy fogod a kezét. Azért jár lábujjhegyen, mert nem ér le a lába rendesen a földre. Ne fogd a kezét, hagyd, hogy egyedül járjon, és esetleg elessen. Azt is meg kell tanulnia.

Ha fogod a kezét, akkor nem tanul meg egyensúlyozni. Anélkül nem tud egyedül járni.

2013. nov. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De hát mióta felállt (7 hónapos kora óta), azóta lábujjhegyen is áll.
2013. nov. 6. 21:16
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 7 hónaposan állt fel, de ő már rendesen jár (11 hónapos). Nekem furcsa, hogy a kislányod még lábujjhegyen jár. A biztonság kedvéért kérdezd meg a gyerekorvostól.
2013. nov. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sose vezetgettem a lányom és sose járt lábujjhegyen, 11 hónaposan már bejárta egyedül a lakást.

Szerintem nem kellene vezetgetned.

2013. nov. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam is lábujjhegyen állt (9hónapos volt) aztán úgy is lépkedett a bútorok mentén. Sose vezetgettem magától kapaszkodva ment. Aztán kb. 1 éves kora körül egyre többször tette le a sarkát. 13 hónaposan már szépen ment. Nem tudom meddig normális, de figyelgesd hogy időnként lerakja-e már a sarkát.
2013. nov. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Gondolom használt járókàt...

Az szokott lenni az elsődleges ok.

2013. nov. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Lábujjhegyen az én lányom is állt, mikor még kapaszkodva lépegetett, de mivel mi sosem vezetgettük, mert mindenhol azt mondják, hogy nem szabad, mert csak hátráltatja a fejlődésben, azért ő sosem járt lábujjhegyen, mivel úgy nem lehet egyensúlyozni...

Szóval szerintem se vezetgesd, ez az első...

2013. nov. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

NEM azért áll lábujjhegyen, mert Te "vezetgeted". :) Fura, hogy ezt írták...

Egy évesen voltunk neurológián a kislányommal és ott rákérdezett a doktornő, hogy lábujjhegyen áll e. Mivel a kislányom is így áll főleg, mondtam hogy 50-50%-ban igen. Nem nagyon feszegette a kérdést.

Azóta eltelt másfél hónap és még mindig lábujjhegyezik, de próbálunk rászólni, akkor leteszi a sarkát.

Mi decemberben megyünk vissza kontrollra és természetesen rá fogok kérdezni, úgyhogy szerintem Te is kérdezz rá az orvosodnál. De nem a Te hibád, hogy így lépeget, áll!!!

(Amúgy a férjem is lábujjhegyen járt, mikor elindult.)



Orvos válaszol találatok

Keresőszó:

Összes találat: 1 db

Lábujjhegyen járás gyermekkorbanMegválaszolva: 2011. március 31.

Szakértő neve: dr. Altorjai Péter

A kérdés szakterületi besorolása: Gyermekgyógyászat, Ortopédia

Témakörök: ortopédiai problémák

Jo napot kivánok Dr Ur!


!Elnézést kérek a zavarásért!Olyan kérdésem lenne,másfél éves a kisfiam,egy évesen szépen elindult,mostanábban lábbujjhegyen megy!Megszeretném kérdezni,hogy baj e,hogy igy megy valami baj lehet a lábbával?

Válaszát elöre is köszönöm!

A lábujjhegyen járás az esetek döntő többségében alkati, esetleg örökletes, és további teendőt nem igénylő dolog. Ritkán azonban neurológiai kórkép is lehet a háttérben: akár egy, az izmokat érintő megbetegedés, vagy a méhen belüli életben - esetleg szülés alatt - fellépő részleges oxigénhiányos állapot következtében, igaz, többnyire egyéb tünetek-panaszok mellett észlelhetünk lábujjhegyen való járást.


Házi gyermekorvosa, aki a kisfiú előtörténetét is ismeri, valamint egészében látja a gyermeket, készséggel dönt majd azt illetően, kell-e további vizsgálat, vagy nem.


Akár ártalmatlan alkati, akár nem, az Achilles-ín megrövidülése, a lábboltozat átépülése következhet be súlyosabb esetekben, ezért orthopédiai követés javasolt mindenképpen.


Mindezek mellett a lábujjak tornáztatását, vagy például az ülő helyzetben, székről-padról lelógó lábakkal végzett belső lábéles labdázgatás hasznos lehet.


Jó egészséget kívánok,

dr. Altorjai Péter Vissza


És még egy: [link]


Jó egészséget és örömteli babázást! :) :) :)

2013. nov. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

6-os válaszoló!


Nem használt az én fiam se járókát, nem vezetgettem mégis lábujjhegyen ment. Ez nem szülői hiba!! 5-ös válaszoló

2013. nov. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 krisztivan ***** válasza:
Fiam 3 éves és még mindig nagyon szeret lábujjhegyen menni.Gyerekdoki,ortopéd doki mind azt mondta semmi baj vele,addig amíg le tudja tenni a sarkát és tud úgy is menni.Jobban alakul a lábboltozat a lábujjhegyen járástól.De az a legjobb ha ortopédiára elviszed és ott megnézik a járását:-)) De csak ha már stabilan megy,akkor érdemes dokinak megmutatni.Gyerekem így jobban elér mindent és magasabb lábujjhegyen ezért szereti ezt a lábtartást.-))
2013. nov. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!