Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor kinek ingyenes az...

Most akkor kinek ingyenes az oltás? Azt olvastam, hogy azok a szülők kaphatnak ingyen h1n1 oltást akiknél a gyermek 6 hónapnál fiatalabb.7 hónapos a lányom, akkor ezek szerint már fizetnünk kell?

Figyelt kérdés
2009. nov. 16. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha magadat akarod beoltatni és nem tartozol más támogatott kategóriába, akkor igen, fizetned kell. Mégpedig azért, mert a 6 hónapnál fiatalabb csecsemőket nem lehet oltani, őket úgy védik, hogy a velük közös háztartásban élőket ingyen oltják. A lányod ingyen kaphat már oltást.
2009. nov. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.A lányomat még szoptatom őt nem akarom beoltatni.
2009. nov. 16. 13:09
 3/7 anonim ***** válasza:

Csak tudnám, hogy ez miért védi meg a 6 hónap alatti gyerekeket, amikor most közölték, hogy a beoltott ember attól még elkaphatja és terjesztheti a vírust, az ellen nem véd az oltás.

És mi van a 6 hónap és 1 év közti gyerekekkel? Őket mi védi meg? Oltani nem lehet, ingyen nem jár...

2009. nov. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem doki függő...Én kismama vagyok,vennem kellett,mert nem iratkoztam fel időben.Utána ismerősöm ugyanott megkapta,pedig ő sem.Másnál unokanővérem és férje megkapta.9 hós a fiúk.
2009. nov. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk fizetni kell. 1900.-a vakcina, plusz 1000.- a beadás! 11hónapos a fiam. (nem oltatunk, a gyerek valószínűleg már átesett rajta, a férjem most van benne, de ezt ugye nem lehet biztosan tudni csak vérvizsgálattal, azt meg nem csinálnak)
2009. nov. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok, nálunk is volt ingyenes, de már elfogyott, úgyhogy itt már az is fizet akinek elvileg ingyenesen járna. Amúgy meg szerintem sem védi meg a gyereket ha a szülők vannak beoltva.
2009. nov. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem 4 hós a fiam, de az apjával kifizettették, hiába mondta,hogy ennyi idős baba van a családban.
2009. nov. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!