Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos lányomnak fehér...

3 hónapos lányomnak fehér pötty az ínyén, az a foga?

Figyelt kérdés

A héten lett 3 hónapos a kislányom. Tegnap vettem észre az ínyén egy kis fehér pöttyöt. Az alsó ínyén van, a bal szemfog helyén, talán egy kicsit még arrébb is. Ha ráteszem az ujjam akkor érezni a kis kemény dudort, tehát nem lapos. Akkor már kibújt az első foga? Nem korai még? Egyébként a mellette lévő fognak nyoma sincs. Ezek nem párosával bújnak ki? Vagy a pötty nem is a foga?


Köszönöm a válaszokat.


2013. nov. 8. 11:42
 1/7 anonim ***** válasza:
A harmadik gyerekemnél volt ilyen kis fehér pötty, amire "gyakorlat ide vagy oda" és is azt hittem hogy a foga, de valami pattanásszerű cucc volt, ami aztán néhány hét alatt elmúlt. Az még nem a foga lesz, főleg nem a szemfog helyén, az kb. utoljára jön ki, de minden esetre a vége felé. Az íny meg egy kemény dolog, akkor is ha még nem jönnek a fogak.
2013. nov. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elől van az ínyén a pötty. Nem a szemfog helyén, hanem a metszőfog helyén. Bocsánat, nem tudom miért szemfogat írtam.
2013. nov. 8. 11:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Kocogtasd meg egy fém kanállal, ha kopog, akkor fog, ha nem, akkor nem az. :)
2013. nov. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg a kis száját belül, nem-e szájpenész. Az is olyan kis fehér pontszerű akármi, de ha nem figyelsz elterjed. Majdnem minden babánál előjön, nem kell aggódni. Van valamilyen lötyi rá. Ha több pöttyöt is találsz, mutasd meg a dokinak.
2013. nov. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló volt a helyzet, nyűgös volt napokig, aztán megjelent az alsó középső metszőfogak helyén egy-egy fehér folt (nem teljesen fehér, látszik, hogy az íny alatt van).

Szerintem az a foga lehetett már akkor. Most 4 hónapos múlt, az egyik elindult, még nem tört át, de láthatóan fog, és tapinthatóan kiemelkedik, kemény(ebb, mint az ínye többi része). És fehérebb is. Szegény eléggé szenved, kibújhatna lassan. :(

2013. nov. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kitöröltem a száját Canesten cseppel (szájpenész ellen), és nem látom a kis pöttyöt, csak egy icipici lyuk van a helyén, mintha kis hólyag lett volna, és most kipukkant. Akkor mégsem a foga volt. :(
2013. nov. 8. 13:43
 7/7 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nagyon régi, de hátha idetéved valaki még.

Normális helenség.

Sokszor nem azvínyen, hanem szájpadon jeletkezik.

Pár hét valakinek pár hónap alatt múlik el.

80% -nál van.


Jóindulatú folyadékkal teli ciszta.

2-4 hó közt szoktàk észrevenni.

okt. 30. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!