Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeretném minél késöbb elkezde...

Szeretném minél késöbb elkezdeni a hozzátáplálást, de nem akarok ártani. Mikortól KELL már elkezdeni?

Figyelt kérdés
2009. nov. 16. 19:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
6 hónaposan!!!!
2009. nov. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

6 hónaposan ajánlott, de ha 7 hónaposan kezded az sem baj.

A babád majd úgy is jelzi, hogy mikor kész rá.

2009. nov. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

Off, de nagyjából idetartozik:

A egyik ismerősöm babája egy éves. Csak szoptatja, semmit nem adott még neki, vizet vagy gyümölcslevet sem.

Ez nincs redben, igaz? Szerintem nem használ a gyereknek vele.

2009. nov. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen sokat árt a gyerekének, megnézheti, később hogy lesz az emésztőrendszre, és mikor hal bele....

6 hósan el kell kezdeni, mert a bélrdendszernek mindenhez hozzá kell szoknia addigra, mire annyi energia kell, amit abból a táplálékból tud fedezni.

Megnézném azt az egy éves babát, aki csak anyatejen él....

2009. nov. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ok akkor én is elkezdem 6 hónaposan a hozzátáplálást.
2009. nov. 16. 21:39
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Na, akkor az enyémet megnézheted. 12 kg volt 1 évesen, és szinte csak anyatejet evett. Micsoda tévhit ez, hogy nem alakul ki az emésztőrendszere, röhej!

Egyébként én is úgy voltam, hogy minél előbb el akartam kezdeni a hozzátáplálást. Éjjel felkelt, azt hittem éhes. Így 4 hónaposan már próbálkoztam, de semmi eredmény. 1 évesen is maximum 1-2 kanál gyümölcs. Lehet, hogy pont az volt a baj, hogy túl hamar elkezdtem? Utána olvastam, hogy mennyi minden baja lehet tőle, mert még nem elég fejlettek a belei, és az allergén anyagok jobban felszívódnak 6 hónapos kor előtt.

Most másfél éves a lányom, és eszi amit mi, 13 kg. Semmi emésztési rendellenessége nincs! Szóval szerintem minél később, annál jobb, annál később kezded el mérgezni a sok E-faktorral. A 2. gyereknél 6 hónapnál előbb biztos nem kezdem el, de akkor sem fog nagyon érdekelni, ha nem fogadja el.

2009. nov. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az off-ot írt válaszoló vagyok.

Az én babám 6 és fél hónapos. Tápszeres 3 hós kora óta.

5 hónapos volt, mikor a védőnő tanácsára pár kanál gyümölcslevet, majd pépet adtam neki.

5 és fél hósan kezdtem el egy-egy kiskanállal a főzelékeket.

Kb most tartunk ott, hogy tízóraira csak gyümölcsöt eszik(130-150g) és ebédre csak főzeléket (200-240g). Nálunk nagyon jól működik, többet és jóízűbben fogyaszt, mint amikor még csak tápszert vagy anyatejet kapott.

Azt sem bántam meg, hogy nem kezdtem előbb (akár 4 hósan), de azt sem, hogy elkezdtem 5 és fél hósan.

Én úgy érzem, nálunk ez pont jól alakult.

2009. nov. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Régen a hozzátáplálást azért kezdték korán mert anyának vissza kell menni dolgozni. Ahogy ez tolódott úgy változott ez is. A mai könyvek nagy része azért írja 6 hónapra a hozzátáplálás kezdetét, mert akkorra változik meg az anyatej összetétele. Én (sajnos) 5 hónap körül kezdtem a hozzátáplálást mert muszáj volt. De ha tehettem volna húztam volna amíg tudom. Ha úgy érzed kezd el de ráérsz!
2009. nov. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Anyatejes babáknál a 6hónapos kort javasolják, ugyanis akkor már nincs meg minden olyan "anyag" a tejben ami a babának kell. Lányom 7hónapos korában kezdte és két hónap alatt kiváltotta az étkezéseit, egyedül a vacsora maradt meg szopinak a mai napig. Nem kell sietni, kínálgassad, és majd jelzi hogy mikor kész rá. Engem anyukám 9 hónapig szoptatott kizárólag, majd utána magamtól tértem át egyik napról a másikra a szilárd kajára és este szopiztam 16hónapos koromig.
2009. nov. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Szia!


Én el szerettem volna kezdeni 6 hónaposan, de a kislányom nem volt hajlandó. Öklendezett ha más került a szájába az anyatejen kívül. Most 7,5 hónapos elkezdett gyümölcsöt enni, de nem mondhatnám hogy jóízűen teszi, délben is próbálkozom egy pár kanál főzivel de látom hogy még nem kész rá. Nem akarom siettetni, mert az egy életre elronthatja az evését. Egészséges, jól fejlődik, 8,5 kg és 71 cm. Most kezdett a bútorok mellett oldalazva járni, egész nap mozog nem áll meg egy percre sem. Eddig is hagytam mindent a saját tempójában csinálni, az evéssel is így vagyok.

Hallgass a babádra, ő tudja mi kell neki.


Szép napot

2009. nov. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!