Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok a granulátumos...

Mit gondoltok a granulátumos bébiteákról?

Figyelt kérdés

Milupa gyümölcsöset szoktam venni.

4 hóstól van ráírva, én 8 hóstól adom neki néha (már elmúlt 1 éves).

Csak néztem az összetevőit, és elég fura.


2013. nov. 11. 15:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
gyakorlatilag full cukor az egész, én nem adok a 7 hós lányomnak
2013. nov. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%

Amikor baba volt a kisfiam, akkor NÉHA hippeset adtam neki vagy a müller saját márkásat (bebivita)- természetesen nem 4 hós kortól, hanem ugyanígy nagyobb korában.

Szerintem nem érdemes rendszeresen adni és én lényeseen kevesebbet tettem a vízbe, mint az előírás, mert cukrot azért tartalmaz rendesen. Az előírtnak csak a harmadát, negyedét.

Szomjoltónak legjobb a víz, jó, ha a gyerekek azt szokják meg- ezek a cukros, édes innivalók alkalmanként jók és változatosak, de egy gyümölcslé vagy egy édes tea akár az étvágyát is elveheti, főleg, ha pl. étkezés előtt sokat iszik belőle a kicsi.


Nem szabad túlzásba vinni és mi már csak duplafüles kispohárból és nem cumisüvegből vagy itatóból ittuk- talán ez is fontos lehet.

Szép napot.

2013. nov. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Igen, én is hígabbra csinálom, mint az előírás. Leginkább vizet kap, néha kapja csak ezt a teát.

A lefőzött gyümölcsteát viszont nem issza meg.

2013. nov. 11. 15:42
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam is ezt kapta, viszonylag hosszabb időn át, kb. 4 hós korától másfél éves koráig.

Sajnos nem a cukor volt a lényeg, hanem hogy a vizet nem itta meg. És inkább adtam neki ezt, minthogy ne igyon semmit.

Aztán másfél éves korában elfogadta a vizet is, és azóta a teát abszolút mellőztem, a rendes gyerekteát amúgy meg sem issza és néha kap rostos gyümölcslevet, egyébként pedig csak vizet iszik. Ja, meg a tej vagy a kakaó.:)

2013. nov. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan mikortól adom neki, talán 8 hónapos kortól, jelenleg is, most 20 hónapos.

Hígabbra csinálom, napi fél litert iszik meg belőle kb. Ha utána számolsz, nem olyan nagy tragédia az, fél literben 75 kcal van, de ha hígabb, még kevesebb, szóval szerintem nagyjából 40 kcal pluszt jelent napi szinten nálunk. Ez kb egy fél alma energiatartalmának felel meg, szóval nem ettől lesz túlsúlyos és egyebek a gyerek. A rostos lé, szörp, és otthon főzött cukros tea sokkal-sokkal rosszabb alternatíva. Mondjuk én a rostos levet és hígítva adom neki, ha kap alkalmanként, főleg ha beteg, hogy minél többet igyon, mert azt nagyon szereti, pedig annak is alig van íze, ahogy készítem neki.

Az én lányom nem issza meg a vizet, és a gyümölcsteát sem, ha én főzöm neki, pedig próbáltam már sok félét, hogy ízesítés nélkül is gyümölcsös, finom legyen, de eddig semmi nem jött be. Itatópohárból issza...

2013. nov. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%

Én egyik gyermkekmnek sem adtam, nekem nem voltak szimpik.

Ebben nagyban közrejátszott, hogy a sogórnőm a 4 hónapos fiának elkezdte adni, nagyon szerette, de nagyon rászokott 2 éves koráig ezt itta, sőt volt, hogy étkezés helyett is. Egyébként full cukor, aroma stb.

2013. nov. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%
4hós kora óta ezt issza a kisfiam, most 8hós. Fele annyit rakok bele mint amennyit kellene. Ha muszáj megissza a vizet is de ez mégis ad neki egy ízt. Elenyésző az a cukor ami van benne. Nem is értem hogy egyes anyukák miért tartanak ennyire tőle.
2013. nov. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
65%

Én sem értem miért ez az ellenszenv, én is feleannyit rakok bele, alig van íze, de ezt legalább megissza a lányom, nem úgy, mint a vizet. És egyébként nincsen benne aroma! A jó minőségűben nincsen. Amit én veszek pl a Hipp Gyermektea elnevezésű, összetevői: cukor, szőlőcukor, gyógynővény kivonat (kamilla, édeskömény, citromfű, ánizs, kakukkfű), édesköményolaj, kakukkfűolaj. Ha hígra csinálja az ember ennyi cukortól semmi baja nem lesz a gyereknek, bár szerintem egyébként sem...

Ez a kedvenc nálunk, de nem iszik étkezés helyett, stb... Szóval semmi hátrányát nem látom, pedig napi rendszerességgel issza 1,5 évesem már jó rég óta.

2013. nov. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%

Két gyerekem van,soha egyiknek sem adtam ilyet!Nemtudom miért de nekem valahogy nem szimpi!Vízet adtam nekik ahogy elkezdtük a hozzátáplálást,szerencsére megitták!

A Nagy most 3,5 éves ő néhanapján iszik szörpöt(amibe nincs tartósító meg E betű illetve házi bodzaszörp ami nincs agyoncukrozva)

A Kicsi 10 hós ő nappal vízet meg 100 %-os gyümilevet(amibe nincs tartósító,színezék,cukor stb) illetve még natúr cirtomfűteát iszik napközben.

2013. nov. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Mostanában sehol nem tudok venni ilyen granulátumos teát, se dm, se spar, se rossmann... :(

Felétek lehet kapni?

Kivonják a forgalomból?

Milupát és Hippet se látok, semmilyen granulátumos teát nem látok.

2014. jan. 25. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!