Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a gyerekpórá...

Nittababy kérdése:

Mi a véleményetek a gyerekpórázról?

Figyelt kérdés

2013. nov. 13. 12:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Nem rossz találmány, csak kicsit még fura látvány, mert nem sok ilyet látni még a magyar utcákon.
2013. nov. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
Kutyán is csak vészhelyzetben vagy indokolt esetben szeretem, a gyerekemre soha rá nem raknám. Kevés ennél megalázóbb dolgot tudnék elképzelni. Inkább megtanulok kommunikálni vele, emberhez méltóan.
2013. nov. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
Hát bizarr eléggé,de úgy vagyok vele,inkább tegye rá a gyerekére,mint az a kocsi alá szaladjon.Van sajnos olyan gyerek,aki nem tudja betartani a határokat,hogy meddig mehet stb.És nem feltétlen a rossz nevelés miatt.Mondjuk én nem fogok venni a lányomnak az tuti.
2013. nov. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

"Van sajnos olyan gyerek,aki nem tudja betartani a határokat,hogy meddig mehet stb.És nem feltétlen a rossz nevelés miatt".


Szerintem meg azért. Nehogy odáig jussunk, hogy egy felnőtt ember képtelen kordában tartani egy gyereket, és nevelési praktikák és tanulás helyett inkább megköti a gyereket! Sétáltatni viszi le, mint egy háziállatot, és a kertben kiköti egy léchez, és tesz elé vödröt? Szerintem nagyon rossz irányba haladunk, ha ez is hétköznapi eszköz lesz. Ki kutyát sétáltat majd, ki gyereket... rettenetes kép egy parkról, nem gondoljátok??

2013. nov. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk van egy szomszédunk, a harmadik emeleten laknak. Most terhes a második gyermekükkel és mozgássérült!!!

A nagyobbik gyerkőc 2 éves lesz decemberben. Ők csak úgy sétáltak sokáig, hogy volt felügyelet mellettük. Na, nem azért, mert anyuka dilinyós, csak tolókocsival kicsit nehezebb gyereket nevelni és betartatni az utcai norma szabályokat. Mint pl. nem megyünk ki az útra, anya mellett sétálunk, stb.

Nyáron vett egy ilyen pórázt. Elég hosszú a szára, tehát azért ad teret a gyerkőcnek. Mind a ketten élvezik a közös (kettesben) töltött sétákat. Nagy távra is bátran elmennek, nem csak a sarki boltba.

Sokan mai napig megbámulják őket, de nincs mese. Ha kell, akkor kell.

Igaz manapság már nem olyan fontos kelléke a sétájuknak, de azért mindig magánál tartja. Főleg, ha forgalmas helyre mennek. pl. belváros, állatkert, stb.

Emellett egyébként a gyereknek tök természetes dolog és nem is zavarja.

2013. nov. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kilenc hónapos terhesen, mikor a nagyobbik épp 2 éves volt és nekiiramodott, hát többször eszembe jutott, hogy milyen jó lenne egy ilyen. :-)

De nem vettem. Túléltük. Én spec nem tartom sokkal jobban lekötött dolognak, minthogy valaki még 3 évesen is tologatja a gyerekét, mert neki úgy kényelmes. Mindenki csinálja úgy, ahogy neki jó, ezért nem lehet elitélni senkit. Biztos megvan az oka annak az anyukának is aki 3 évesen babakocsizik, és annak is, aki bevet ilyen eszközt. Tőlem tegyék. Én is úgy nevelem a gyerekeimet ahogy jónak látom, nem pedig úgy, hogy másoknak megfeleljen. Most azt mondom, hogy én nem vennék ilyet, de ha pl. ikreim lennének ugyanígy nulla segítséggel, hát lehet, hogy meggondolnám...

2013. nov. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
11 hónaposak az ikreim, 2 és fél éves a fiam. Ha tavasszal már a kicsik is futni fognak, lehet, hogy elgondolkodom egy ilyenen, mert 2 totyogót és egy suhanó 3 évest egyszerre magam mellett tartani, nem biztos, hogy csupán jó kommunikációval minden helyzetben megoldható lesz.
2013. nov. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

ismerős azért használja 5 éves fián mert autista...egyszerűen nincs veszélyérzete tompítás nélkül kirohan az útra!

Szerintem az ilyen és ehhez hasonló helyzetekben(mint az előttem válaszolónál-2 totyogó plusz egy rohanó gyerek)igenis nagy találmány és nem megalázó!

2013. nov. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%
Tőlem nagyon idegen, és engem határozottan taszít. Bizarr dolognak tartom, soha az életben rá nem adnám. Ez a véleményem róla.
2013. nov. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A minap sorban álltam az egyik hipermarketben és előttem egy nagymama állt, két kis gyerkőccel, mindkettőnek a hátán egy táska volt és azon egy póráz. Mindenki megbámulta őket, mert azért tényleg nem mindennapos látvány, én is elmosolyodtam és megkérdeztem hogy ez lenne az un. gyerekpóráz? És mondta hogy igen, ők az unokái kint élnek Amerikában és ott teljesen hétköznapi dolog, nagyon sokan így járnak-kelnek a gyerekkel.

Minden estre én sem adnák ilyet a gyerekre, mert hát még is olyan mintha az ember egy kutyát sétáltatna. Lehet mi vagyunk "lemaradva" az amerikai trendről, igazából mindenkinek szíve-joga eldönteni, hogy is sétál a gyerekkel :)

2013. nov. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!