Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » HA tápszer helyett sima? Mik...

HA tápszer helyett sima? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
A kisfiam 8 hónapja Milumil HA Startot kap, mert a kórházban ezt írták fel neki születésekor, bár senkinek nincs allergiája a családban. Megkérdezték, mi elmondtuk, err ezt írták fel.. ok. Arra lennék kíváncsi, hogy vannak-e itt olyan anyukák, akik lecserélték a HA-t normálra? Mik voltak a tapasztalatok? A baba mennyire fogadta el? Volt-e valami változás?
2013. nov. 21. 20:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen már bőven le lehet cserélni. Majd minden csecsemő hipoallergén tápszert kap megelőzésképp. Én az első 3 hónapban adtam csak, utána simát ivott. A te babád már nagy, nyugodtan adj neki mást.
2013. nov. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Én is így voltam, hogy a kórház után is HA-t kapott. Aztán egyszer megkérdeztem a gyerekorvost, hogy indokolt-e még a HA, és azt mondta, hogy ő 1 éves korig tartja indokoltnak, de le lehet cserélni, csak nézni kell, hogy lesznek-e allergiás tünetei. Én nem cseréltem le, elfogadtam amit mondott. Most lesz 1 éves, de még HA-t kap.
2013. nov. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja, nálunk sincs allergiás a családban.
2013. nov. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekunk is ugyanezt akartak felirni 2 honapos koraban. Elmondtam en is h soha nem volt allergias a csaladban. De ajkor meg egyaltalan nem akartak tapszert felirni inkabb eroltessem a szoptatast. Na de en ejszakaba nem mertem belemenni ugy h nincs itthon. Nem is ez a lenyeg. Hugom gyogxszertarban dolgozik felhivtam h mit csinaljak. O mondta h total felesleges a HA vegyek sima milumilt le is szaladtam a legkzelebbi patikaba de ott nem volt csak milupa. Nem akartam tovabb menni mondtak h ugyanolyan jo mint a milumil. Megvettem. Elkezdtem neki adnide mondta tesom h figyeljem nem-e lesz kiuteses, bukik-e tole, kaka van-e rendesen stb... a vege az lett h teljesen tapszeres lett a lanyom. Csak ezt ette vagyis eszi mai napig 9 honapos elmult mar. Soha de tenyleg soha nem volt gondunk vele minden nap szepen kakalt, nem bukott, nem pattogott ki. A vedono huzta a szajat ra egy darabig h miert nem HA-t kap a gyerek de amikor mondtam a gyerekdokinak h szereti es gond sincs vele kerdes nelkul felirta es mondta is h ne is valtogassuk. Arban mit ne mondjak mennyivel olcsobb is volt mert 900g-os volt 750 Ft kb az 1_- esbol.... most a kettest kapja. Persze ha szukseg let volna a HA tapszerre akkor azt kapja. A te esetedbe is ezt javaslom probaljatok ki es elso etetesnel kiderul h jo-e vagy sem. :-). Persze ha elfogadja :-)
2013. nov. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
2,5 hósan cseréltem le, elmúlt a hasfájás, jobban eltelítette a sima, az íze is jobb.
2013. nov. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
és kaka is rendszeres lett.
2013. nov. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, mi 6 hónaposan váltottunk. Gond nélkül elfogadta, az emésztése is rendben volt.
2013. nov. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszi szépen! még van 1 doboz HA, akkor utána váltok én is :)
2013. nov. 21. 21:28
 9/11 anonim ***** válasza:

6 hónaposan váltottunk mi is. Ekkor már kapott tejpépet is, az sem volt HA, szóval már nem sok értelme lett volna, a doki és védőnő szerint is nyugodtan adhattam neki simát. Semmi gond nem volt, íze felüdülés volt, sokkal jobb, úgyhogy arról még nem hallottam, hogy HA után simát nem fogadnak el, azt igen, hogy fordítva, vagy spec tápszerre térésnél (pl pepti, ami kifejezetten tejérzékenyeknek van) Emésztése is teljesen rendben volt...


Nincs allergiás a családban...

2013. nov. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A fiamnak allergiás tünetei lettek váltás után, úh 1 éves koráig visszaálltunk a HA-ra. De miért nem hívod fel a gyerekorvost?
2013. nov. 22. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!