Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a babaszagról?

Mi a véleményetek a babaszagról?

Figyelt kérdés

Sógornőm mondta, hogy szagoljam meg a féléves unokahúgom fejét, mert hogy ilyen a babaszag. Meg hogy a testvérem (aki a gyerek apja) szerint nincs olyan, hogy babaszag.

Meg kell mondjam, mosdatlanhaj-szagot éreztem, semmi mást.

Tényleg ez lenne a babaszag?


2013. nov. 21. 21:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%

Tényleg van egy tipikus szaguk a babáknak, ez kb. addig tart, míg el nem kezded őket hozzátáplálni, mert akkor már a bőrük kipárolgása megváltozik.

Nem a fejét kellett volna megszagolnod, hanem a bőrét, bár fél évesen már lehet, nem érezni olyan jól, mint alig pár hónapos korban.

2013. nov. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

Én máig sem tudom milyen, pedig csak szopizott a kisfiam. Mások állítólag érezték, de én nem. Én is annyiszor hallottam már ezt a babaszag kifejezést, de mégsem tudom milyen.

Pedig azóta voltam más anyatejes baba közelében is, de mésem jött vissza a "feeling", valahogy nem tudtam azonosítani az illatot.

2013. nov. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%

Nem a fejbőrét kell szaglászni :)

Leginkább a hajlatokban lehet érezni babaszagot, pl a nyakánál, hátul (elől bajosabb, legalábbis az én lányom elég bukós volt, így sokszor belefolyt a tej, és a redőkből csak fürdésnél lehet kitakarítani, és az nem biztos, hogy finom illatú)

De én ha rágondolok, még szinte érzem a lányom illatát, bele is borzongok, imádtam...de rajta nyilván már nem, 20 hónapos. De kb 6-8 hónapos korig megvolt :)

Gyerekes barátnőim is szaglászták állandóan, hogy milyen jó illata van. Szóval szerintem ez érzi igazán, aki már a sajátján is érezte...

2013. nov. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem a babaszag addigvan meg míg megszülöd és érzik rajta az a tipikus magzatvíz illat.Azután már nincs meg az a tipikus finom illat, mert csak a fürdető érzik és a ruha illata szerintam.De én az életbe nem felejtem el azt az illatot ami születése után volt rajta a lányomon,imádtam és mindig szagoltam.De sajna pár nap alatt elmúlt!
2013. nov. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Az igaz, hogy egy újszülött kiskutyának, kiskecskének is finom illata van. Volt alkalmam őket is szaglászni.

Akkor ez a magzatvíztől lehet? :)

2013. nov. 22. 00:19
 6/12 anonim ***** válasza:
53%

Én sosem éreztem a saját babámon a babaillatot (gondolom mert állandóan vele voltam, így hozzászoktam), de más babákon igen. Tényleg van egy tipikus szaguk (én inkább illatnak mondanám, mert szerintem kellemes illat). Nem mosdatlan szag vagy ilyesmi, hanem kifejezetten friss, tiszta illat. Nem hiszem, hogy a magzatvíz okozná, mert nem csak újszülötteken érezni. És tényleg van a kiskutyáknak is "kutya-baba illatuk", ami szerintem hasonlít a babaillatra, csak kicsit más :)

De fogalmam sincs, hogy mitől van ez az illat.

2013. nov. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
most 7 hónapos a bánk, még most is megjegyzik, h. baba illata van. és én is mindig úgy gondoltam, h. ez a babaillat csak a ruha és a babakencék egyvelege, de ecettel öblítek és gyógyszertári kencéket használunk, köztudottan mind illatmentes.
2013. nov. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én személy szerint imádtam a kisfiam babaillatát. Folyton odabújtam hozzá, minden lélegzet vételnél éreztem azt a semmihez sem hasonlítható csodálatos illatot! Most 22 hónapos, de még mindig felfedezni vélem! Egyébként szerintem, egy 6 hónapos csecsemőnek nem igazán van mosdatlan haj "szaga".
2013. nov. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ahányan jönnek hozzánk, mind a babaillatot dicsérik. Én nem érzem... De férjem is mondja, hogy milyen jó. Biztos van, csak folyamatosan együtt vagyok vele, megszoktam. A hajának hajszaga van. :D
2013. nov. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is babaillatnak hívom, mert a szagot inkább a kellemetlen dolgokra szokták használni, míg a babáknak inkább kellemes az illatuk :)

Én a gyerekeim ruháin is éreztem, de otthon nem annyira, hiszen valószínűleg hozzá volt szokva az orrom.

De a vendégek mindig mondták, hogy nagyon kellemes illat van :)

2013. nov. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!