Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejet az orrba cseppenteni...

Anyatejet az orrba cseppenteni? Egy régi kérdésnél olvastam. Nincs itthon orrspray 7 hetes a babám és picit szürcsög de nem folyik az orra.

Figyelt kérdés
Porszívózom az orrát, de olvastam hogy előtte anyatejet is lehet bele csöppenteni és utána kiszívni. Nincs itthon neki való orrspray és nem tudok elmenni a gyógyszertárba mert egyedül vagyok a gyerekkel és ebben a ködben nem akarom kivinni.
2009. nov. 20. 09:51
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Én mindig anyatejet cseppentettem a babám orrába, mert drágának találtam a patikában kapható sóoldatokat. Szerintem tök jó dolog, neki sem idegen az az íz.
2009. nov. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szóval nincs több váladék az orrában mint eddig születése óta. Nincs láza, nem nyűgös, mosolyog, jó kedélyű. Csak szürcsög.

Vigyem le dokihoz?

2009. nov. 20. 09:55
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor kipróbálom!
2009. nov. 20. 09:55
 4/10 anonim ***** válasza:
Bocs,hogy belekérdezek,erről én is hallottam már,de hogyan kell?A spray-vel is alig tudok belelőni,nemhogy ciciből cseppenteni.Vagy kanálból,vagy hogyan?Bocsi:)
2009. nov. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
:) Én arra gondoltam, hogy a cumisüveg cumijába fejek egy keveset és azzal nyomnám bele. De amúgy nem tudom hogy lehetne. Ha majd kipróbáltam akkor megírom hogy sikerült. Most alszik.
2009. nov. 20. 10:05
 6/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok. Én születése óta "használom" az anyatejet orrcseppek helyett. Vettem cseppentőt a gyógyszertárban, de jó egy kicsi fecskendő is, csak annál vigyázni kell nehogy túl sokat nyomjon az ember lánya :o)

Egyszer náthás volt a lányom,akkor is jó volt, párszor pedig a beszáradt, nehezen eltávolítható cicakaka adta meg magát. Belecseppented mindkét orrlyukba, vársz egy picit amíg lazítja a dolgokat, aztán ki lehet szívni. Most 9 hónapos a lányom.

2009. nov. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Hát sajna nincs itthon semmilyen fecskendőm, vagy cseppentőm, csak a kiűrült infacolos üvegen lévő. Ha azt kimosom, kifőzöm az is jó lehet?
2009. nov. 20. 10:26
 8/10 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. Azt is használtam eleinte, csak elfelejtettem írni. Jól mossad ki, én chicco fertőtlenítős folyadékba áztattam, de szerintem a főzés is jó. Jobbulást nektek!!
2009. nov. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia


Nekem is néha szörcsög a babám.,de nincs megfázva,mert nem folyik az orra..

Viszont én hozattam az apukájával sóoldatos orrsprét,de olyan erősen löveli ki azt az oldatot,hogy még magamon sem mertem kipróbáln,nem hogy a babámon.......


Én úgy szoktam csinálni,hogy orrszívóval kiszívom neki,amíg engedi,aztán meg biztonsági babafültisztítót beolajozok,és azzal nyúlok bele az orrába,hogy kihúzzam a kis fikáját... Akkora szokott neki kijönni,hogy még én is csak nézek...

Viszont tök érdekes,mert azt vettem észre,hogy egy nagy van benne neki általában,de az mind a két orrában eloszlik...


Bocs,ha nagyon gyomorforgató voltam... :)

2009. nov. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nekem a dokinéni ajánlotta z anyatejes cseppentést. Azt mondta, hogy először cseppentsek bele neki anyatejet vagy kamillát, várjak és porszívózzam ki. Aztán megint anyatej vagy kamilla. Ez azért, mert az orrszívó kiszárítja a nyálkahártyáját.

Én cseppentővel csináltam neki, talán 15 Ft volt a gyógyszertárban. Ezt már szülés előtt megvettem, ugyanúgy mint 3 különböző méretű fecskendőt. Úgy voltam vele, hoyg ha kell akkor legyen, ha meg nem kell, akkor ennél több felesleges kiadásom az életben ne legyen.

2009. nov. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!