Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetséges, hogy már beszél?

Lehetséges, hogy már beszél?

Figyelt kérdés
A kisfiam 8 hónapos mult, és elég rég óta mondogatja, hogy bababa, mamama, dede. Tegnap viszont tisztán azt mondta, hogy nem, és még a buksiját is rázta hozzá. Lehet, hogy ez már beszéd?
2013. nov. 28. 12:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Már 1 naposan is beszél és kommunikál mikor ordít. Aztán ezt csak tökéletesebbé teszi.

A gyerek fejlödése nem egyik pillanatról másikra megy, és még általában nem is egyenletes.

ìgy ma azt mondja, hogy nem, és érti tudja is mire mondta, de lehet holnap már nem mondja. De attól tudja már.

Szóval igen ez egy olyan nem volt amit a nemre gondolva mondott.

Amit bababab mamamam még általában csak gyakorlás képpen mondja(de azért ezeket a szavakat mert ezt hallja töletek), és lassan kb 1-1,5 éves kor között észrevétlenül áttér arra, hogy bizony a mamámnak mondja, hogy mamma.

2013. nov. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Létezhet,nekem 8 hósan anya,apa szavakat mondta.De így:áppá,ennye vagy aja.

Baba,mama,dede az csak sima gagyogás.

Nekem is mondta régebben,hogy nem ugyanúgy fejrázással,de leszokott arról is.

Sokat nevettem,mert pont jól jöttek ki neki a nem és de szavak is.Kérdeztem valamit ő meg hmmm,de vagy hmmm,nem :D

2013. nov. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
8 hónaposan helyesen használta a lányom azokat a szavakat, hogy fű és anya. :D Mármint fű, mint gyep, még mielőtt drogos anyukának tűnnék. :)
2013. nov. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!