Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem "beszél" a 10 hónapos...

Nem "beszél" a 10 hónapos kisfiam, baj?

Figyelt kérdés

Persze nem rendes beszédet várok, csak sok embertől hallom, hogy ilyen idős korában már mondott szavakat a gyereke. Az én kisfiam nem igazán mond semmit, néha bababa-t, vagy tyátyá-t, de ez baromi ritka, meg nem is köthető semmihez. A hallásával nincs baj, egyébként jókedvű, sokat nevet hangosan, sikít (tehát hangja is van). De akkor mi lehet az oka, hogy még semmit nem mond? Meg néha olyan, mintha mondani akarna valamit, mert tátog, csak épp hangot nem ad.

Lehet valami baja szerintetek?


2013. aug. 5. 14:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ne hülyéskedj már, 10 hónaposan nem szoktak a gyerekek értelmes szavakat mondani. A babababa meg mamama meg hasonlók tök jók arra, hogy értelmes szavakat halljunk beléjük, de ezek is ritkán tudatosak.

Sok gyerek van, aki 2 éves kora körül kezd egyáltalán szavakat mondani, előtte legfeljebb Apa, Anya meg állathangok mennek nekik, mégsincs semmi bajuk.

2013. aug. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az en kislanyom is 10honapos es o sem beszél a baba gugyoreszesen kívül! Masodik baba igy tudom hogy semmi baj, a nagyobb is 11honaposan kezdett beszélni egyszerre mindent! Ne aggódj nincs semmi baja egyszerűen minden gyerek más és más!
2013. aug. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Dehogy baj. 10 hónaposan? Az én fiam meg másfél éves múlt, és nem beszél. Vagyis 3 szón kívül mást abszolút nem mond. Van olyan, aki csak 2és fél évesen kezd beszélni.
2013. aug. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
:D :D :D 21 hónapos a lányom, és NEM beszél!!! De nem is aggódom ezen. :)
2013. aug. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem, de az én kisfiam babanyelven sem nagyon. :(
2013. aug. 5. 15:18
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 10 hónapos,egyedüli tudománya a vau-vau,de ez is inkább vá-vá,viszont ezt tudatosan használja,ha kutyát lát,vagy hall. Mást nem mond,csak bababa,mamama,papapa,öö,ee,vrrzs :D szerintem is korai elvárni tőle,hogy szavakat tudjon,még az is lehet,hogy úgy beindul a halandzsája,hogy szószátyár lesz belőle :) ne aggódj!
2013. aug. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az enyém is 10 hónapos, de be nem áll a szája, ez nem azt jelenti, hogy értelmes szavakat mond, inkább gügyög.

Örülni fogunk még neki, ha kicsit csöndben marad, hidd el!!

2013. aug. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Úgy látszik hogy mindenki félreértette a kérdésedet (pedig eléggé egyértelmű). Eleget beszélsz hozzá? Nem most tanulja a nagymozgásokat? Kisfiam amikor felállt, első lépéseket tette, vagy akár elkezdett mászni, kicsit mindíg megnémult. Most, hogy stabilan jár és nem kell erölködnie hogy egyensúlyozzon stb, most kezdett el rengeteget dumálni, természetesen babanyelven. (13 hónapos). Eddig is "beszélt", hol többet, hol kevesebbet. Amikor mozgásfejlődött akkor keveset beszélt. Ja és az utóbbi hónapban sokkal-sokkal okosabb lett, ragad rá minden, szinte mindent megért, bármit mondok neki. Szerintem azért, mert nem csak a mozgásra figyel, az már rutin. Kicsit szájbarágós lett, de remélem hogy segítettem.
2013. aug. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Mindenki válaszát köszönöm, de úgy látszik kedves utolsó válaszoló te érted leginkább a "problémám". Igen, lehetséges, hogy a mozgásfejlődés zavar be, ő is áll és az elindulás előtt van. Volt pár nap, amikor "dumálgatott" és most "megnémult".

Köszi még egyszer!

2013. aug. 6. 09:23
 10/11 A kérdező kommentje:
Ja, és beszélünk hozzá eleget, meg ő is egyre ügyesebb, okosabb, akkor majd biztosan ő is úgy lesz, mint a te kisfiad, majd beindul a dumálókája.
2013. aug. 6. 09:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!