Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan altattátok két gyermeke...

Hogyan altattátok két gyermeketeket ha az egyik 2,5-3 év közötti, a másik meg pár hetes, hónapos volt?

Figyelt kérdés

együtt, külön? sikerült-e minden nap aludni délután? stb.

mi most ezzel küszködünk, és ha én nem alszom délután legalább egy órát, nem bírom ki estig :(



2013. nov. 29. 07:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Hárman összebújtunk, a nagy megölelt hátulról, a kicsi meg szopizott. Ez akkor is jó időtöltés volt neki, ha utána nem aludt. Sajnos később nem sikerült ügyesen összehangolnom az alvásukat, a nagy délutáni alvásideje akkor jött el, amikor a kicsi kelt a délelőttiből. A nagy egyre kevésbé akart már du. aludni, a kicsit pedig egyre kevésbé kötötte le a cicizés, így amikor ő 9 hónapos volt, a nagy pedig 2,5 éves, feladtam, azóta a nagyobbik nem alszik délután.
2013. nov. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindkettőt betettem az ágyába és hagytam őket aludni. Nem zavarták egymást.
2013. nov. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lefeküdtünk mind a hárman az ágyra a kicsit szoptattam, a nagynak meg mesét olvastam. Így szépen el is aludtunk mind a hárman általában. Később már külön altattam őket, a kicsit elringattam az Adamo hintában, utána lefektettem a nagyot, meséltem neki és elaludt. Most is együtt alszanak délután (már ha a nagy nincs oviban, illetve hétvégén). A nagy 4 éves, a kicsi másfél.
2013. nov. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lányom 3 éves a fiam 3 hónapos. Nálunk az a szokás, hogy fiammal kezdem a fürdetést aztán jön a lányom, a vacsorát a nagy kapja meg előbb és gyakorlatilag a vacsi együtt történik mert én akkor szoptatom a kicsit. Aztán amikor a fiam végzett akkor lefektettem ő egyedül elalszik, miután a lányom végzett kb fél nyolc és akkor van még egy fél órája csak felünk 8kor ágyba fektetés mese olvasás és ő is alszik egyedül. A nagyot mindig egy kicsit később fektetem le, hogy érezze ő "nagy". :) Ne csak azt hallgassa, hogy vigyázni kell a kis tesóra.
2013. nov. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!