Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A határátkelőhelyeken az...

A határátkelőhelyeken az ellenőrzőpontok közötti terület (tehát pl. az ártándi vám és a borsi vám közti rész) jogilag nemzetközi területnek minősül, mint a nyílt óceán, vagy a terület egyik része az egyik országé a másik pedig a másiké?

Figyelt kérdés

Tehát ha valaki ezen a részen követ el valami bűnt, pl. átengedte a magyar határőr, de még nem ment oda a román oldalon az őrhöz (tegyük fel persze a példámban, hogy Románia és Magyarország nem EU-s országok és nincs egyszerűsített határellenőrzés) akkor milyen törvények szerint ítélik el?


Ha jól odafigyelsz, lehet látni ezen a közös részen, mikor ér véget egyik ország területe és mikor jön a másiké (másabb lesz az aszfalt kinézete, mások lesznek a lámpák stb.), ez számít elválasztó vonalnak, hogy melyik ország törvényei alapján ítélnének el, vagypedig valami nemzetközi jog működik?


2011. dec. 12. 22:58
 1/2 anonim ***** válasza:

nem minősül nközi területnek

nincs köztes rész

2011. dec. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%

Nincs olyan hogy "két határ köze"

Egyszer jöttem haza és egy kihallgatásba keveredtem. A határőr vezetőnek, hiába mondtam, hogy a "két határ köze", ezt nem is értette. Begurult, - még a kifejezés hallatán is. Ezek ilyen birka katonák, agyatlanok, üres a fejük, jobb őket elkerülni. És ha a gyermeked egy ilyen családba akarna benősülni ahol katona van, inkább operáltasd ki a fél agyát, ne add nekik, mert ő is zombi lesz.

2011. dec. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!