Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keteves gyerekem folyton...

Keteves gyerekem folyton unatkozik, nyafog, allandoan foglalkozni kell vele. Ha jon a teso, ez megvaltozik?

Figyelt kérdés
Eddig jart egy csaladi napkozibe heti nehany nap, delelott. Nyafogos volt az elindulas, de alapvetoen szerette, jol erezte magat. Most h jon a kisteso, kivettem. Anyagiak miatt is, es mert nagyon megnott a csoportletszam a napkoziben es kevesebb turelmuk lett a dolgozoknak ahogy elneztem. Itthon viszont unatkozik, hiaba jatszok vele, labdazunk, mesezunk, neha takaritgatunk, nega eljatszik. Vettem mar neki csuszdat is itthonra, az se erdekli. Allando tarsasagra, rendszeres es sok foglalkozasra lenne szuksege, de hogy oldjam meg, ha en se nagyon tudok kimozdulni. Nemsoka szulok es tul nagy tarsasagunk sincs, raadasul tanulnom is kell iskola miatt, amikor csak tudok. Jatekotleteket mar mind probaltam, ne is irjatok olyat h gyurmazzunk, setaljunk stb. Kerdes, hogy a kisteso erkezese, lekoti majd a figyelmet, legalabb tavaszig? Aztan mar csak egy nyar es mehet oviba, ahol ujra lennne tarsasaga...de igy nehez nagyon...
2013. dec. 1. 12:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A szabad levegő hiányzik neki!
2013. dec. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Egesz tegnap anyosomeknal jatszott ket uncsitesoval, kertes hazban...mint minden hetvegen.
2013. dec. 1. 12:44
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

nem akarlak elkeseríteni,de ha alapból állandóan foglalkozni kell vele,akkor ez a tesó érkezése után sem lesz jobb! sőt! mivel azt látja hogy sokat vagy a picivel,hiszen szoptatsz,altatsz,stb..-akkor még jobban "elvárja" hogy vele is foglalkozz.


legalább is én ezt tapasztaltam a sajátomnál.

2013. dec. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Megfog változni. Nem akarlak elkeseríteni de "rossz" irányba. Ha jön a tesó még több tőrődésre lesz szüksége mert féltékeny lehet majd..
2013. dec. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hat igazabol en azt vettem eszre nem is nagyon en kellek neki egyedul, inkabb a nagy tarsasag. Amint vm gyerek feltunik, vagy jon egy latogato, mi megyunk valahova, maris abbamarad minden. Nagyon nagyon tarsasagi leny...
2013. dec. 1. 12:51
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt tudom írni, hogy csak jobban fogja igényelni a törődést, ha megérkezik a kistesó - mésfél éves volt nagyobbik lányom mikor jött a Húgi - addig is anyás volt, de azóta... most 10 hónapos a pici, már jókat mókázak együtt, de a féltékenység a nagyobban még, a kicsiben pedig már megvan, szóval nem egyszerű...
2013. dec. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem is rosszabb irányba fog változni.

Ha ennyi foglalkozás kell neki, akkor amikor a tesó itt lesz, az elsö 1 évben pelenkázás szoptatás ringatás....

emlékezz mi volt a naggyal az elsö hónapokban, szinte semmi mást nem csináltál.


nekem lányom egy nyugodt gyerek volt, képes volt félórákat egyedül játszani ennyi idösen, de a tesó jött mindig velem akart lenni, és minden dolog nagyon érdekelte. De ez néha nagyon nehéz volt. Öt is megviselte kicsit ez az idöszak.

Kb 1 éves volt a tesó mikortól igazán lekötötte a kistesó már.

2013. dec. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Esetleg ha meglesz a tesó, megpróbálhatod "bevonni" a gyereknevelésbe, pl. megkéred hogy vigyen neken pelust krémet ezt azt...altatáskor etetéskor odahívod, elmeséled neki hogy ő is ilyen volt, ezeket csinálta.

Az én lányom másfél éves, ő is igényi a társaságot,velem is nagyon jól eljátszik, viszont a kicsiket is szereti!

2013. dec. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha megoldhato, akkor add be bőlcsibe.
2013. dec. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is a bölcsi lenne jó megoldás, ha tényleg ennyire társasági lény. Persze oda jóval előtte be kell adni az igényt...
2013. dec. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!