Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mennyit tudtok gyermeketekk...

Ti mennyit tudtok gyermeketekkel foglalkozni?

Figyelt kérdés
Minden kotozkodes es gunyolodas nelkul szeretnem kerdezni. Mikor felteszek ide egy kerdest,mindig az a vege,h egyes anyukak egesz nap a gyereket szorakoztatjak... Persze mindenki azt mond amit akar. Nekem haztartast kell vezetnem es 22hos a gyermekem. Nem,nem tudok vele foglalkozni 0-24-ben. Nincsen csaladunk,apa keso delutan er haza. Barataink is szukosen vannak,ami havi 1-2 talalkozast jelent. Tehat en vagyok mindig a gyerekkel. Es nincs mindig turelmem kedvem erom leulni vele es szazegyedjere ugyanazt jatszani. Se nem tudok egesz nap enekelni,mondokazni. Es ez nem azt jelenti,h sose foglalkozok vele!!!!! De erzem neki sem jo,hogy csak mindig ketten vagyunk es mindig ugyanaz tortenik. Persze jatszoterre szoktunk menni,de aztan ennyi. Szoval kivancsi lennek nalatok hogy megy ez,mi a napi teendo,hogy oldjatok ezt meg.
2013. aug. 6. 11:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Enyém 10hós.Akárhányszor leültem játszani hozzá,elment a p...a.Ebből kifolyólag beszélek neki,ha idemászik és feláll,beültetem ölembe (hozzáteszem fél mp múlva menni akar le).Ágyra felmászva kergetőzünk.Kimegyek főzni,elül ott kinn velem.Porszívózok,kiabálva szalad utánam.A főzést stb,ha tudom alvási idejébe csinálom,de zajongani nem szoktam.Én játszótérre se viszem.Menni nem tud,üveget meg tüskét inkább ne szedjen össze.Mászóka még nem érdekli,hintázni se szeret.Meleg van,most bárányhimlős is.Nem tud sokat ébren se lenni.Kész kínszenvedés sokszor vele bárhová is menni.Napi 1-2x sétálunk,de nem sokat.Reggel bolt,este lemegyünk apja elé.Szeriintem az az anyuka aki egész nap csak a gyerekének él,vele van csak,annak van segítsége a háztartásban vagy nem csinál semmit.Sokszor még én sem,mert örülök ha pihenek a kicsi mellett.Egész nap a fenekembe van,nyávog stb.Mi hétvégente járunk barátokhoz,de az se kikapcsolódás nagyon,mert én vagyok a kicsivel ugyanúgy.Viszont elmegyünk a csajszival sétálni,mert nekik is majdnem 5hós a pici már.
2013. aug. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

szia, hát mikor a lányom 22 hós volt, ugyanezzel küzdöttem én is...kb. napi 2-3x fél-1 órát ültem le vele konkrétan játszani, a többiben főztem, vásároltunk, mosás, stb., stb...próbáltam bevonni, de áhhh....akkor minden dupla annyi idő volt, nem mindig volt hozzá türelmem...és akkor eldöntöttem, hogy ugyan a terve nem ez volt, de beadom bölcsibe...

és nagyon jól tettem...4 órában visszamentem melózni, ami bőven elég+ a háztartás. Elég könnyen beszokott, és szereti, van társasága, és nagyon sok mindent megtanult...én azt tanácsolom, hogy gondolkozz el ezen, és heti párszor esetleg vmi kis napközifélébe, vagy akár bölcsibe is, ha vissza tudsz menni dolgozni, add be, mert mindkettőtöknek jobb lesz...

Ha te is kicsit tudsz nélküle vásárolni, főzni, az egy felüdülés, és utána ha elhozod, sokkal több erőd, és ideged marad vele foglalkozni...sőt nekem már van hogy hiányzik, és eltervezem, hogy hazahozom, és mit csinálunk majd, erre mondja, hogy nem, anya, elfáradtam...:-))

2013. aug. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Elso valaszolo koszonom!!! Most simogatja lelkem es tudatom amit irtal :-). Akkor te sem vagy tokeletes anyuka... ;-)
2013. aug. 6. 11:40
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
3 gyerekem van,ebből 2 kisiskolás a kicsi 2 éves.Kertes ház,házi állatok,baromfiudvar...veteményes,férjem csak este ér haza.Gondolhatod,hogy van teendőm.A délelőttöm elmegy a takarításra,berakom a napi mosnivalót a gépbe,reggelit gyártok,előtte vásárolni megyünk,viszem mind a 3-at általában.Posta...gyógyszertár,ez az.Délben egy gyors ebédeltetés,a kicsit leteszem aludni,még alszik elmosogatok,és nekikezdek főzni..közben tudok beszélgetni a két naggyal,vagy épp békíteni őket,ha összevesznek valamin.Mire a kicsi felébred, a vacsora készen van,miénk a délután.Persze közben ruha teregetés...természetfotózással foglalkozom,ez a hobbym. Általában 2 naponta este 6 óra körül bringára pattanunk a gyerekekkel,és kimegyünk fotózni.Nagyon élvezik a barangolást,közben együtt is vagyunk,és ismerkednek a természettel,nekem ez nagyon fontos.Aztán megyünk haza,várjuk Apát,vacsi,fürdés,beszélgetés...esti mese nézés,és alvás.Ez egy átlagos napunk.A férjem és a két nagyobb imád horgászni,van hogy munka után, hétköznap nem fotózni megyünk,hanem a közeli vízpartra sötétedésig.Próbálunk sok időt együtt tölteni.
2013. aug. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Latom vegre megertesre leltem :-)
2013. aug. 6. 11:44
 6/14 anonim ***** válasza:
Bár én reggel 5 kor kelek apucival hgoy munkába indítsam és hogy a házimunkát megcsináljam. De nem játszok én sem órákhosszat velük. 4 éves a nagylány 1,5 a kicsi plusz még nálunk van a 2 éves unokatesó is mert anyukája dolgozik. azért le szoktam ülni megnézzük a könyveket, ölembe ül a kicsi és mutogatjuk mik vannak benne. vagy a naggyal színezünk persze nem túl sokáig mert a másik kettőre is oda kell figyelni. Én inkább mindig olyan megfigyelő típus voltam. csendben nézem őket ahogy játszanak és ahogy el akarják dönteni egymás közt a vitákat de csak akkor szólok bele ha nagyon elfajulnának a dolgok. Persze hogy senkinek sem jut ideje és energiája eész nap játszani.
2013. aug. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én is beállnék a sorba :)

A kisfiam 3 éves.

Én napi 8 órában, teljes állásban dolgozom, az apuka külföldön dolgozik- gyakorlatilag egyedülállóként menedzselem a mindennapokat.

Hétköznapok:

Reggelizünk, elviszem bölcsibe, én munkába megyek-

Délután 17-re odaérek, elhozom és az esti alvásig (kb. 1/2 9) van időnk közösen, ami 3,5 óra, de ebben vacsora, fürdés is bele kell férjen.

Jó időben megyünk biciklizni (ő bicilizik futóbiciklivel vagy rollerezik, én sétálok) vagy a közeli játszótérre, ha van kedve- bár ilyen kánikulában 7ig nem.

A vacsora valami gyors és könnyű- nem sokáig főzögetős.

A napi közös séta-mozgás-kintlét után hazamegyünk, vacsorázunk, fürdünk és mesélek legalább egy fél órát, ölben ülve, szeretettel. Ez a nap "fénypontja" a foglalkoztást illetően.

Ezután a "szeretgetés"- amikor odabúik az ölembe kicsit és már aludni is kell, hogy reggel7kor normálisan, kipihenten tudjon ébredni.

Nem tudom, hogy kinek mi fér még bele- hétköznap nálunk ennyi.

Most a kánikulában bölcsiből hazamegyünk, akkor gyorsan előkészítem a vacsit, ruhákat stb. mondjuk fél óra, fél óráig beszélgetünk, eszünk valami gyümölcsöt pl. mostanában 15-20 percig az ölemben ülve szoktunk Logico primo játékot vagy LÜK-öt játszani.

Aztán olyan 1/2 7-7 körül kimegyünk még a levegőre 1-1,5 órát, amikor hazajövünk, akkor már tényleg csak gyors fürdés, evés, esti mese van és ismét alvás.


Ha a kicsi elaludt, akkor szoktam a háztartási teendőket elvégezni (mosás, vasalás, besárálólista stb.).

Hétvégén kicsit könnyebb, illetve pénteken csak 2ig dolgozom, hamarabb érte megyek, együtt bevásárolunk, kipakolunk- közben tudunk beszélgetni, igyekszem játékosra venni, hogy neki is élvezetes legyen. Ő hozza a papírt, adja a bankkártyát, kapokja a kosarat, megjegyez valamit, amit venni kell stb.

Péntekre még beszorítom a takarítás nagyját is- legalább 2-3 óra. Addig ő vonatot épít vagy segít porszívózni (jön és húz valamit velem) vagy segít felmosni (egy száraz felmosóval jár előttem stb.).

Este kicsit tovább fent maradunk egy élf órával, kicsit többet mesélek, esetleg mondókázunk, éneklünk, tovább lehet bohóckodni a kádban stb.

A hétvégét igyekszem ügyesen beosztani. A szombat délelőtt még a főzés-háztartási munkák maradékára megy el, de alvás utántól vasárnap estig igyekszem mindél inkább minőségi időt vele tölteni.

Elmegyünk közösen valahová (állatkert, nagyobb séta stb.) puzzle-t rakunk, ilyesmi.


mindig azt érzem, hogy olyan kevés ez az idő- de ettől nem gondolom, hogy rossz édesanya lennék. Ennyi fér bele sajnos. Nem azon kesergek, hogy miért ilyen kevés, hanem ha itt a munkahelyemen van pl. 15 percem, akkor azt tervezem, hogy lehetne a legjobban beosztani a kevés időt- vagy itt bent átutalom a csekkeket, kiszaladok ebédidőben gyógyszertárba, postára- hogy ezekre se menjen otthon az idő.

Szép napot

2013. aug. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Szilvi01 ***** válasza:
Az én párom 3 műszakban dolgozik. Reggel felkelek a15 hónaposommal gyorsan megreggelizünk lemegyünk a boltba, piacra, játszótérre 1,5 órát utána ő magát lejöti( szétdobál mindent, rendezkeik) amíg én megfőzöm az ebédet, ebédelünk aztán alszik 2 órát kb , én ez alatt internetezek, olvasgatok ha felkelt uzsit csinálok neki, aztán kimegyünk ha nincs nagyon meleg, vagy bent maradunk akkor ha van mit csinalni mosogatás, mosás megcsinálom, ha nincs játszunk. 5-7 közt vacsi, majd fürdés alvás.ha megyünk valahova mamáék, nagyszülőkhöz akkor persze borul minden. Én nem szoktam porszivozni meg felmosni csak heti 1x csinalok egy nagy tkaritast, párom nem segít semmit , én meg inkább a gyerekkel foglakozok mint a takaritassal.
2013. aug. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

sztem mikor a kicsik elérik az 1 éves kort, ezzel a "hova kapjak, mit csináljak, hogy ne szakadjak szét?" -érzéssel mindannyian megküzdünk...:-//

ketteske voltam..

jó, hogy van ez az oldal, csomószor én is olyan gázul voltam/vagyok, hogy milyen egy béna vagyok, mindenki mindent meg tud oldani, csak én vagyok egy nagy rakás..és akkor írok ide, vagy csak beütöm a keresőbe, és máris jobban vagyok, hogy nem vagyok egyedül a bajommal..:))

2013. aug. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Akár én is kiírhattam volna ezt a kérdést..bár az enyém még csak 8 hónapos,de állandóan bűntudatom van,hogy nem foglalkozok vele eleget:(
2013. aug. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!