Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cukros teát ne adjunk éjszaka...

Cukros teát ne adjunk éjszaka a babának, DE szophat. A szopás nem teszi tönkre a fogacskákat?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy rosszul gondolom, dehát az anyatej is édes-nem????
2009. nov. 21. 20:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
48%
Már bocsi, de komolyan gondolod a kérdést? Az anyatej a baba tápláléka, igen van benne cukor, de természetes cukor.
2009. nov. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
15%
Jaj istenem. Minek szül gyereket az, aki a legalapvetőbb dolgokra sem tudja a választ?
2009. nov. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Ha gyümölcsteát iszik, az is a tápláléka.

11 hónapos a fiam, nagyon sokszor szopik, CSAK úgy felmerült bennem a kérdés.

Nem provokatív, CSAK kérdezem, mert erről még nem olvastam. Kiváncsi lettem.

2009. nov. 21. 20:54
 4/20 A kérdező kommentje:
Kedves 2.! Valóban nem tudom, de nem diplomáztam egészségügyből babavállalás előtt. Lehet, hogy ennyire buta vagyok, de tényleg érdekel.
2009. nov. 21. 20:55
 5/20 anonim ***** válasza:
52%
Egyébként teát cukor nélkül is lehet neki adni, így máris nem rongálja a fogait.
2009. nov. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy jó cikk: [link]

És néhány idézet a cikkből.


Először is, azt találták, hogy az emberi tej nem csökkenti jelentősen a pH-t a szájban, míg majdnem az összes fajta mesterséges babatej ezt tette. Az a baktérium, amelyikről úgy tudjuk, hogy jelentősen hozzájárul a fogromlás kialakulásához, a Streptococcus mutans (S.mutans) jól szaporodik az alacsony pH-n.


Másodsorban, a legtöbb tápszer jelentős baktériumnövekedést tett lehetővé, míg az emberi tej csak mérsékelt baktériumnövekedést okozott.


Harmadszor, úgy találták, hogy a tápszerek oldják a fogzománcot (a fog külső rétegét), míg az emberi tej kálciumot és foszfort épített be a fogzománcba (ezt a folyamatot nevezzük remineralizációnak). A kutatók arra a következtetésre jutottak, hogy az emberi tej nem okoz fogszuvasodást, hacsak nincs valami más szénhidrátforrás, amin a baktériumok növekedhetnek. A legtöbb vizsgált mesterséges tápszer fogszuvasodást okozhat (Erickson 1999)

2009. nov. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

20:56-os KÖSZÖNÖM! Erre voltam kiváncsi!

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!!

2009. nov. 21. 20:59
 8/20 anonim ***** válasza:
62%
Nem. Sőt, nekem azt mondta a védőnő, hogy amíg csak szopik, fogat sem kell mosni, hiába van már neki.
2009. nov. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
51%
Egy kis kiigazítás:a gyümölcstea NEM a tápláléka,csak némi ballasztanyag a pocakba.A tápszer,vagy anyatej az táplálék.
2009. nov. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
29%

Jó kis vita....

Egy 11 hósnak már nem csak az anyatej a tápláléka, nyilván kell neki folyadék.

Az hogy éjjel kell-e neki, más kérdés-szerintem nem. Egy ekkora baba már végig kell aludja az éjjelt evés, ivás, cicizés nélkül-erre meg lehet tanítani-én megtettem, sikerült, örülök neki, azóta nyugodtak az éjjelek.

Hogy kell-e fogat mosni csak tej mellett? IGEN. A fogorvos mondta, mert vittem lányom 7 hósan probléma miatt, hogy a tej rakódik le leginkább a fogakra és roncsolja legjobban. A tejnek köztudottan magas a cukortartalma, és mindenhol azt lehet olvasni, hogy ha nem is mosod, de már a fogak előtt csak az ínyt is illik takarítani gézlappal, de ha kibújik a fog, mindjárt mosni kell.

A teát meg igen, lehet , sőt jó lenne abszolut cukor nélkül adni-én is így iszom. Igazán akkor érzed az ízét, mert ha cukrozod, citromozod csak meleg limonádét iszol-saját tapasztalat.

Szóval effektíve mindegy, mivel roncsolod a fogát, de jó lenne ha már nem enne-inna éjjel.

2009. nov. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!