Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ujj szopás. Jobb mint a cumi?...

Ujj szopás. Jobb mint a cumi? Ti babátok mikor kezdte el szopizni az ujjacskáját?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 hónapos.Cumizik.De mindig gond van a cumival,kiesik a szájából és elkezd sírni.Van hogy percenkét kell berakni a szájába amíg el nem alszik.Nem nagy cumis csak alváshoz kell.Ha elaludt kiköpi.A napokban vettem észre hogy szopizza az ujját,jól el van vele.Ez jobb mint a cumi?Nekünk bevallom jobb nincs ez a cumi Őrület.
2011. okt. 5. 08:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Elég hamar megtalálta az ujját. Hamarabb is, mint a te babád. Most nekünk és biztos neki is jobb. Állítólag a leszoktatás nehéz. Valószínűleg így is van
2011. okt. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

nem jobb, sőt


Az ujját nem veheted el tőle

2011. okt. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem veheted el tőle az ujját, de valaki azt mondta, hogy ha nagyobb lesz, cumival a szájában vígan el tud játszani, az ujjával a szájában viszont már nehézkesebb, így önmagától le fog majd szokni róla.
2011. okt. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát én harmadik babámmal vagyok most itthon és a második 3 hósan megtalálta az ujját azóta is szopizza ha álmos (3 éves...)

Most a harmadiknak ugyanez van percenként kell sokszor szájába tenni a cumit, de csak elalváshoz kell, utána köpi ki.

Viszont 2 hónapos és már beletalál a kezével a szájába és van hogy úgy altatja vissza magát.

Nem tudok mit tenni, lekötözni nyilván nem lehet a kezét meg befolyásolni se, hogy mit csináljon vele :)

Szoptatom igény szerint (amúgy a nővérét is így szoptattam) hátha a szopási inger enyhül, de igazából csak evésre használták a cicit mindig is.

Nem tudom mi a megoldás, szerintem is jobb a cumi mint a kezük amúgy...

2011. okt. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Két gyerekem van maguktól az oviban elhagyták az ujjszopást.

Gyönyörű fogazatuk van.

Semmi problémánk nem volt, csak akkor cumizták ha nagyon fáradtak voltak.

A szomszéd baba 11 hónapos szoptat az anyuka a mai napig, semmit nem cumizik a kicsi. Nyugodt szép baba.

2011. okt. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
kislányom is igény szerint cicizik általában 2 óránként eszik,de csak eszik,nem igazán "játszik"vele.
2011. okt. 5. 09:16
 7/12 anonim ***** válasza:
52%

A fiam 7 hónapos lesz, eddig semmi nem kellett neki az igény szerinti szopin kívül, most 3 napja szopzizza az ujját. Eddig is volt persze a szájában, de inkább csak rágicsálta, masszírozta az ínyét.

A lányom cumis volt, 2 évesen elhagyta, semmi gond nem volt, 1 héttel később elkezdte az ujját szopni. Most 5 éves, és még mindig úgy alszik el, hogy szopizza az ujját, de csak akkor. Szépek a fogai, nem hiszem, hogy bármi baja lenne, hogy néha szopja az ujját.

2011. okt. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az hogy megtalálta az ujját nem jelenti hogy mostantól ujjszopis lesz. Minden babánál van ilyen időszak.

Amúgy a cumit támogatom. Rosszul vagyok ha a fiam a kezét a szájába teszi. Pedig állandóan törölgetem a kezét.

2011. okt. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 krisztivan ***** válasza:
Kisfiamnak nem kellett a cumi.Aztán az ujjáról is leszokott kb.4 hósan.Most 13 hós de a fogzás miatt nagyon sokszor az egész ökle benne van a szájában.
2011. okt. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 3hósan találta meg az ujját,onnantól a cumit kivette, kiköpte.Világtragédiaként fogtam el, 3napig bőgtem, h hogyan veszem majd el tőle, csúnyák lesznek a fogai stb, aztán beláttam h neki így jó, ahogy írtad, nem kell felkelni éjjel, mert megoldja és ha nagyon alszik, az ujja is kiesik a szájából. Amit viszont tapasztaltam azóta h 3 esetben szopja, ha éhes, ha álmos, ha nyűgös. Éhséget, álmosságot lehet orvosolni, nyűgösséget nem mindig, de az ébrenlét 95%ában a gyerek eljátszik 2 kézzel, cumi, ujjszopás nélkül. Keresztfiam szájában az ébrenlét 95%ban cumi van, nem beszél, hangokat alig hallat (nyilván ez is extrém eset), de lánykám egész nap szövegel, szabad a szája.

Amikor majd eljön az idő, megküzdünk mi is az ujjszopással való felhagyással, de addig van egy nyugodt gyerekem és ez mindennél fontosabb.

Utazáskor viszont,ha nyűgös,neki is jól jön a cumi, nem kell ülve tartania a karját a szájánál.

Félreértések végett nem népszerűsíteni szeretném, inkább azt szeretném leszögezni, h lesznek nagyobb gondok is egy kisgyerekkel és ha így marad, előbb utóbb kinövi, "erőszakoskodni" vele nem érdemes, az ujja mindig ott lesz. Aztán majd meglátjuk.azok szopják felnőttként az ujjukat akiknek lelki problémájuk van, ennek az elkerülése a mi dolgunk.

2011. okt. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!