Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van jelentősége, hogy melyik...

Van jelentősége, hogy melyik kezébe adom, vagy keze felé nyújtom a játékot a babának?

Figyelt kérdés
úgy értem,hogy nem akarom befolyásolni,h mindig a jobb kézbe adom.tudom,hogy kétkezesek sokáig-érdemes mindig másba,vagy középre-és azzal nyúl,amelyik könnyebb?
2013. dec. 2. 13:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Inkább középre, és akkor majd azzal nyúl és veszi át, amelyik neki jobb vagy könnyebb.

Én babám 3 hónapos, én is mindent középre adok neki, és ő meg mindkét kezével egyszerre nyúl érte, de általában a jobbal fogja meg hamarabb és azzal ügyesebb. De ez még nem jelent semmit, és nem akarom befolyásolni, ezért marad ez, hogy középre adom neki.

Első lányom mikor ilyen kicsi volt, mindent csak a bal kezével fogott, és bal kézzel nyúlt, aztán végül mégis jobb kezes lett.

2013. dec. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nincs jelentősége. A gyerekek kb 4 éves korukig "kétkezesek", váltogathatják, melyik kényelmesebb. Te nem tudod befolyásolni (csak kifejezetten erőszakkal, mint annó az oviban) hogy melyik legyen a domináns, de valóban, ha középre nyújtod a dolgokat, akkor tényleg azt használja majd, amelyiket ő szeretné.
2013. dec. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a választ
2013. dec. 3. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!