Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy döntsem el h ki van-e...

Hogy döntsem el h ki van-e száradva vagy sem?

Figyelt kérdés

a kisfiamnak 4napja vírusos torokgyulladása van, hány és megy a hasa. tegnap is és ma is csak 1szer hányt és 2szer ment a hasa viszont nagyon aluszékony, bágyadt. a gyógyszert nem hajlandó meginni mind1 miben oldom fel. 2szer voltunk vele dokinál nem mondta h nagy baj lenne, de én félek h ki fog száradni. mit csináljak vele?? láza nincs, sűrűn itatom, de csak kortyokat nehogy hányjon.

köszönöm a tanácsokat!


2013. dec. 3. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:
ha kicsi baba még, akkor a kutacsa állapotából: menyire van besüppedve, vagy sima, de én a helyedben továbbra is itatnám, adj neki leveskét, kedvenc üdítőt, gyümölcsöt, aminek sok a leve, és nem lesz baj.
2013. dec. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Adj neki Dedalont a hányásra, széntablettát a hasmenésre.

8 dl minimum meg kell innia egy nap!

2013. dec. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
11hónapos és még jórészt anyatejes, nem nagyon akar átállni szilárd táplálékra. persze azért eszeget mást is de pl a krumplit és répát amit ennie kellene ebben az időszakban utálja. köszi a választ, rem. nem lesz baj.
2013. dec. 3. 19:47
 4/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?? Hogy hogy nem hajlando bevenni a gyogyszert? Az en 2 evesem is probalkozott ilyennel par honapja hogy nem vette be az antibiptikumot. Rabeszeles,kinder tojas ajandek igergetes mind hiaba..viszont nem gyogyilt. Jott egy ismerosom megkertem fogja le kezet labat eneg probaltam a szajaba nyomni a gyogyszert..persze nem sikerult de utanna inkabb bevette magatol. Lehet baromira megijedt de az a kisebbik rossz..azota csak annyit mondok ha nem veszi be jon xy... es inkabb megissza magatol.
2013. dec. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja. 11 honaposan meg az orvos megtudja mutatni hogy lehet beadni. Combodra ulteted ket labad koze a ket labat befogod. Megoleled keuet lefogva kicsit megdöntöd hatra es ha jo pozban tartod akkor ha bejut a szajaba a gyogyszer kenytelen lesz lenyelni. Nem tul kedves de en ilyennel nem szorakoztam soha..ha gyogyszer kell akkor azt igenis beadtam..
2013. dec. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Aluszékonyság az egyik jele. Szájszárazság, száraz ajkak, száraz bőr. Acetonszagú kevés vizelet.

Én már az aluszékonyságnál vinni szoktam, olyankor már mindig kimutatható aceton van a vizeletbe. Nálunk elég gyorsan kiszárad valamiért. Így mindig viszem ha úgy látom. De az aluszékonység az első tünet amit én észreveszek.

2013. dec. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát az aluszékonyság ha rosszul van természetes, és is ha ilyen rosszul vagyok, egész nap fekszem, szundikálok.

De az tény, hogy figyelni kell, mert kiszáradhatnak. Nekünk a dokink azt mondta, hogy napi fél liter folyadék maradjon benne, akkor nem lesz baj. A száj kiszáradása lehet az első tünet, amit észre lehet venni, a bőre ráncolódik pl a hasán ha összecsippented, aceton szagú lehelet. Ha szopizik mondjuk nehéz lemérni a mennyiségeket, ha csak nem méred le cicizés után.


Egyébként szerintem napi 1 hányástól és 2 hasmenéstől nem fog kiszáradni, ha iszik. De én nem kortyonként szoktam itatni (azzal nagyon lassan lenne meg a napi 5 dl), hanem 20 ml-enként, hűtőbe szoktam rakni a teát pl, az nagyon jól esik neki a háborgó pocakjára...

2013. dec. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
az én lányomnak ilyen esetbe a doktornő mindig a leheletét szagolta meg... amikor egyszer kezdett kiszáradni mondta nekem is hogy szagoljam meg, hogy agyamba véssem ezt az "illatot" :) nem lehet összetéveszteni semmivel.. nagyon jellegzetes acetonos... azóta is ha nagy ritkán hányás hasmenős vírusa van a leheletét figyelem :)
2013. dec. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!