Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos vizsgálaton, fejkörf...

3 hónapos vizsgálaton, fejkörfogat, súly. Hossz mennyi volt a babátoknak?

Figyelt kérdés
Aggódom egy kicsit,mert nekem túl nagy a feje. 7620gr,68cm,43cm fejkörfogat.
2013. dec. 4. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
3 hónapos? az a 12 hetes?
2013. dec. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
5340 gr, 61 cm volt és 39 cm volt a fejkörfogata.
2013. dec. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
7550 gramm, 66 cm és 41 cm a fejkörfogat.
2013. dec. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
6000 gramm, 61 cm, 42 cm fejkörfogat. (Ha megnyugtat, a férjem neurológus, azt mondta, hogy borzasztóan örül, mert lehet, hogy zseni lesz a lánya. Kérdeztem, hogy miért (mert én persze baromira aggódtam, hogy nagy a feje), aztán megmutatta gyermekneurológia könyvében, hogy az egy éves kor előtti magas fejkörfogat - nem a kórosan magas, hanem simán magas - jó bejóslója a magas intelligenciának. Most még csak másfél éves a lányunk, de valóban csinál pozitív módon megdöbbentő dolgokat, szóval lehet, hogy van benne valami. Genetika is lehet, a férjemre mindig azt mondták, hogy biztosan vízfejű (nem volt az) - na ő most egy eléggé elismert orvos. Az én fejem viszont picike volt, remélem, azért én sem lettem buta... :))
2013. dec. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Hát igen,nagyon értelmes pofija van,szóval remélem,hogy tényleg csak a zseniségtől nagy a feje. :)
2013. dec. 4. 13:59
 6/8 anonim ***** válasza:

6870g 61cm 40,5cm fejkörfogat


Nyugi, semmi baja nincs:)

2013. dec. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kislányom 3 hónaposan 5800 gr, 59 cm volt, a fejkörfogata pedig 39 cm. Születéskor 31 cm volt a fejecskéje, és alig volt 2,5 kiló (36+5). A te babádnak nagyobb a súlya, a hossza, értelemszerűen a buksija is nagyobb. Arányos baba, nincs vele semmi baj! :)
2013. dec. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Vali79 válasza:

Hát az én lányomnak is hatalmas a feje ... egyetlen kalap, sapi sem jó. 1 hónaposan volt 40 cm, 3 hónaposan 43 cm, most 4 hónaposan pedig bő 44 cm, ami már olyan 7-8 hónapos méret. Nem tudom, hová fog még nőni... Igaz, anyósnak meg apának sem kicsi a fejük, de azért ez kicsit túlzás. Féltem én is, hogy kóros, de vizsgálták, és nem találtak semmit. A két fiamnak teljesen átlagos feje volt.

Ja, és állítólag 36-os fejjel született a lányom, amit szerintem elmértek, mert kizárt, hogy 4 cmt nőtt egy hónap alatt.

Nem tudom, az intelligencia mennyire függ össze a mérettel. Pont a legkisebb fejű fiam a legintelligensebb, anyósom meg a hatalmas fejével olyan buta mint a fekete föld...

2014. máj. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!