Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány napig "normális", hogy...

Hány napig "normális", hogy taknyos a baba? A két hónapos kislányom szombaton lett nagyon taknyos, szürcsögős. Ma, szerda este még mindig nagyon az.

Figyelt kérdés
Szombaton délután kezdtük porszívózni, életünkben és életében először... Hétfőn elvittem orvoshoz, Calcimuscot kapott és Cebion cseppeket, plusz Sterimar bébi orrsprayt. Igaz, kapott még Fenistil Juniort is, de azt nem merem adni, miután elolvastam a mellékhatásait... A doktornő azt mondta, ne porszívózzam, vagy legfeljebb csak napjában egyszer. Ezen meglepődtem, mert itt egész mást olvasok... Megkérdeztem a háziorvosomat is, ő szintén nem ajánlotta a porszívózást, max. a kézi orrszívót. Azért egyszer-egyszer csak bekapcsolom. De sajnos nem gyógyul a baba. Mintha nem is törtönt volna semmi szombat este óta. Az éjszakái így nagyon nehezek, a hajnali ébredések pedig nagyon-nagyon sírósak. Mit tegyek, hogy jobban legyen,meggyógyuljon?

2013. dec. 4. 22:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondta az orvos, hogy nyugodtan hasznaljak porszívós orrszívót.

Kérdeztem hányszor lehet egy nap .

Azt mondta, ahányszor szükség van, hiszen mi felnőttek sem napi kétszer fújjuk az orrunk nátha idején.



Amúgy nálunk mindig 1-2 hétig tart a nátha.

2013. dec. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is minimum 1 hét, de inkább 2 mire teljesen elmúlik. Szívni pedig kell, nehogy lerakódjon, én is napi többször szívtam kb. 4-5-ször, sőt volt, hogy éjjel is kellett, mert bedugult neki, felébredt és sírt, ha nem sírt, nem keltettem azért fel, de reggel azzal kezdtem. Most lesz 1,5 éves, de sajna többször volt már náthás. Mást nemigen tudsz tenni, orrspé tengervizes, aztán orrszívás, este és Nasivin Sanft-ot is csöppentettem neki, nekünk a doki még ezt javasolta. Meg Cebion. Jobbulást!
2013. dec. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom holnap lesz 7 hetes, múlt hét hétfő óta küzdünk a náthával. Ma már talán azt mondhatom, hogy kezd javulni...

A mi orvosunk pont azt mondja, hogy porszívózni amikor csak kell. Szívjuk is többször, de vasárnap így is elkezdett köhögni is :( azóta 2 naponta viszem a dokihoz, mert a védőnő meg rám hozta a frászt, hogy ilyen pici baba nagyon könnyen kaphat tüdőgyulladást, úgy hogy be se lázasodik...

Én már nagyon várom, hogy kilábaljunk ebből, nagyon sokat idegeskedek, hogy ne legyen semmi baja a picinek!

2013. dec. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Napi 3x 10 csepp cebion, sterimár -> orrszívás -> Nasivin orrcsepp 0-1 éves korig (3x).

Én mindkét gyerekemnél ezt csináltam.Épp most jöttünk ki egy 2 hetes náthás időszakból.Először az 1 éves fiam lett beteg, aztán meg rá 1 hétre a lányom.Mindkettő 4-5 nap után jobban lett.

Azt ajánlom szívd csak az orrát, mert ha nagyon bedugul neki, enni is alig tud, hisz nem kap levegőt..Úgy meg, hogy szopizzon vagy egyen cumisüvegből szegény??Arról nem is beszélve hogy simán lerakódik a váladék az arcüregben meg a homloküregben, aztán meg begyullad..hidd el annak aztán végképp nem örülnél, a babád pedig nagyon szenvedne!

2013. dec. 5. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat és a jótanácsokat! Részben meg is nyugodtam, hogy másnak sem pár nap a gyógyulás, így várunk "türelemmel"... Én is mielőbbi gyógyulást kívánok a 7 hetes kisleánynak és minden náthás kis betegnek!
2013. dec. 5. 09:50
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is minimum 2 hétig beteg, először mindig megfázásos náthaként kezeli az orvos, de amikor már elkezd köhögni vagy belázasodik vissza szoktam vinni, mert akkor nem használnak a gyógyszerek(calcimusc, fenistil, orrcsepp) sajnos nálunk a végén mindig antibiotikumot adnak és attól szokott meggyógyulni. :(
2013. dec. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Mi eukaliptusz illóolajat használunk, sokat segít.
2015. márc. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!