Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos kisfiúnak milyen a...

2 hónapos kisfiúnak milyen a napirendje? Igény szerint eszik és anyatejes! Általában 2,2.5 óránként kér enni . De éjjel is . Hogyan tudnám az éjjeli evéseket kitolni?

Figyelt kérdés
2009. nov. 22. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Pici még, mi is így ettünk még ilyen idős korunkban. Tudom fárasztó, de majd javulni fog, hidd el. Kisfiam 9 hós, még ő is cicizik éjjel legalább 2x.
2009. nov. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi is hasonló cipőben járunk. Annyi különbséggel, hogy 3-3,5 óránként eszik éjjel. Volt már rá példa, hogy aludt egyhuzamban 6 órát is, de ez azért nem jellemző. Hallottam olyan tanácsot is, hogy az éjjeli cici helyett vizet kell neki adni, és pár nap után a vízért már nem kel fel. Én még nem próbáltam, mert egyenlőre még bírom az éjjeli kelést és nem akarok neki vizet adni, de lehet majd én is kipróbálom.
2009. nov. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én próbáltam a vizet, de pár perc mulva cuppogott tovább, reggelig cuppogna szegényke, ha nem kapna tejet. Én azért jobb helyzetben vagyok, mert éjjel 5-6 órát is alszik már elég sokszor.


7hetes fiúcska anyukája

2009. nov. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Sziasztok! Akkor én ezek szerint szerencsés vagyok 8 hetes kisfiammal! Ő este 8-kor szokott vacsizni, aztán csak hajnal 4 és 6 között eszik legközelebb, utána alszik reggel 8-9-ig. Úgyhogy én is kipihent vagyok. Utána 11 körül visszaalszik kb 1-1.5 órára, 13-14h körül szopizik megint,utána alszik kb 2 órát, aztán 16-17h körül kaja, majd este 20h-kor. Általában 5x eszik egy nap, ebből egyszer éjjel. De ha korán kel, akkor van hogy 6-szor szopizik. Amúgy eleinte felkelt éjfélkor, 3-kor és 6-kor is, aztán kb 3hetes korától kihagyta az éjfélit, aztán kb 5 hetesen egyszer csak kitolódott a 3 óra 5-re, és azzal kibírta reggelig. Pár nap múlva volt, hogy megint felkelt 3-kor, de cumit adtam neki, azzal visszaaludt, úgyhogy mostanra megszokta, hogy hajnalban eszik, nem volt belőle egyszer sem sírás!
2009. nov. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az en fiam is 2hos ,anyatejes nappal 3 orát is kibir viszont éjjel 2-2,5orankent eszik,reggel 8kor szopik ,fel9kor mar alszik,leteszem s a szeme be van koppanva.11fele ebred szopi utana seta de kb 5 perc utan mar alszik a babakocsiba,sokszor2-fel3ig alszik utana szopi max egy orat ebren van de tovabb nem birja,6utan ebred szopi,majd 7 körül fürdés,ugy megébred sokszor 11 elött nem lehet elaltatni,sirdogal sehogyse jo ,ha felvesszük az se tetszik ,nagyagyba hallgat 10 percet,s kezdi elölröl a sirast,ejjel megebred szopik 1kor es mire visszaalszik 2,fél 3.,4utan megint ehes.6kor is.csak nem tudom mit lehetne csinalni,hogy éjjel aludjon annyit ne nappal!
2009. nov. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, ne hagyjam egész nap aludni, eleinte hiába volt minden, nem lehetett felkelteni. Ma 8 hetes, de fél napot ébren van, viszont éjjel 12 órát alszik, egy evéssel hajnalban. Kicsit tudatosan rá kell segíteni, mert maguktól felborítják a nappalok-éjszakák rendjét. A Suttogó című könyv nekem nagyon hasznos tanácsokat adott, ajánlom mindenkinek! A másik:nekem már a kórházban is azt mondták, és a gyerek orvos is, hogy egy 4kg fölötti babának 3-4 óránként kell ennie, a kis súlyú újszülöttek és a koraszülötteknél indokolt 2 óránként az etetés. Az más kérdés, hogy ha a kisfiamon múlna, ő is erre állt volna be, de sikerült kitolni 3-4 óránkéntira, és így is ugyanazt a mennyiséget eszi meg, mintha sűrűbben tenném mellre (van ideje kiürülni a kis gyomrának és megéhezni, így többet szopizik). Szóval nálunk ezek váltak be:)
2009. nov. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mi a suttogó lényege ? Mi is koraszülöttek voltunk ,de már 2és fél hónaposan 4300 gramm !
2009. nov. 23. 17:22
 8/8 anonim ***** válasza:
A Suttogó elég jó kis napirendet ír le, Nekem jól jött, mivel gőzöm sem volt, egy csecsemőnek mennyi alvásra, játszásra, evésre van szüksége. Konkrét tanácsokkal lát el, így nem kell "ötletszerűen" nevelned. Én egyet értettem a nézeteivel is (pl. hogy tanulja meg megnyugtatni magát, anélkül, hogy sírni hagynám, vagy egyedül elaludni, és hogy fontos, hogy jusson idő magunkra is). Persze nem minden szentírás, de jó iránymutató!
2009. dec. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!