Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan állapítja meg az...

Hogyan állapítja meg az orvos, hogy a torokgyulladást vírus vagy baktérium okozza?

Figyelt kérdés
A múlt héten azt mondta, hogy vírusa van a 8 hós fiamnak, most meg garatváladékot akar venni.Ezt én kicsit ellentmondásnak érzem.Vagy a vírusra jött a baci?
2009. nov. 23. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezen már én is sokszor gondolkoztam, hogy ugyan így ránézésre honnan tudják. Ugyanis nem mindegy, mit ír ki..vírusra hatástalan az antibiotikum, inkább csak táptalaj nekik.Azt meg, hogy mi okozza a betegséget, csak laborvizsgálattal lehet megtudni, ami hosszadalmas eljárás. Szerintem inkább az alapján döntenek, hogy éppen milyen járvány van a környéken vagy melyik megbetegedés halmozódik..
2009. nov. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Ha az orrából átlátszó, vagy fehéres váladék jön akkor vírusos de ha sárgás és "tömény" akkor baktérium vagy a vírusra jött még baci is ahogy írtad. A vírusos betegségek könnyen felülfertőződhetnek baktériummal. Lehet, hogy ez történt ezért szeretné megnézni a dokid.
2009. nov. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Vérvétellel!!! Nekem már volt ilyen, elküldtek a laborba, mert nem mindegy, hogy mire adnak gyógyszert... ja akkor én terhes voltam!
2009. nov. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek !

A második válaszolónak még egy kis infó: az orrváladék fehér ill. átlátszó. Ezért is vagyok tanácstalan. Most már nagyon érdekel, hogy találnak-e valamit a váladékban.

2009. nov. 23. 13:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Ok, ok. vérvétellel. De: nekem 4 gyerekem van és eddig egyszer se vettek vért, amikor orvoshoz vittem őket..a doki megvizsgálta a gyereket, belenézett a szájába és kimondta az ítéletet, hogy vírus vagy baci... Azt írtam én is, hogy laborvizsgálat kellene elvileg, de az nagyon ritkán fordul elő :)
2009. nov. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!