Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most mit csináljak?

Most mit csináljak?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak két foga is jön egyszerre. Már két napja csak fél adagokat evett mindenből de ma már szinte semmit nem hajlandó megenni. Se darabos ,se pépes, se gyümölcs, se főzi , semmi. Csak a cicim kéne neki egész nap csak az a baj, hogy már nincs annyi tejem. Reggel , 10kor meg még valamennyit ebédnél is tudott belőle szopizni de most már csak pár korty jön neki és sír, hogy még kéne. Most mit csináljak? Tejpép sem megy. Inni szerencsére iszik. Adjak neki a víz mellé teát, hogy telítse vagy ilyenkor mit lehet tenni?
2013. dec. 9. 16:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
tápszer?
2013. dec. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
lehet,h.butasàg,de a tàpszert nem akkor javasoljàk,ha nincs elêg teje az anyànak?
2013. dec. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Még nem kapott soha milyet kéne próbálni ilyenkor? 11,5 hónapos
2013. dec. 9. 16:09
 4/6 anonim ***** válasza:
2-es de igen akkor, viszont itt már a baba amint látom, alapból mindent eszik, tehát anyuka rászoktatta (hozzáteszem nagyon helyesen!) a rendes étkezésekre... tanácsot nem tudok sajnos adni milyen tápszer legyen, de ha bemész egy gyógyszertárba biztos megmondják milyet vegyél erre az esetre :)
2013. dec. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Először is: ne aggódj, ha szopizik, nincs éhen, ez biztos! Ha nagyon éhes lesz már, el fogja fogadni a normál ételt.

Bennem is mindig ott a kajapara, hogy nem eszik eleget, úgyhogy én ilyen helyzetbe két megoldást tanácsolnék:

tápszer, vagy ami még jobb: ecsetelő vagy dentinox a fogra, esetleg fájdalomcsillapítóként nurofen. Sokan ellenzik a gyógyszereket, én is így voltam eleinte, aztán a doktornőnk azt mondta, ne hagyjam szenvedni, adjak neki nurofent, semmi baja nem lesz tőle, ezzel segítek rajta. Ez olyan mélyen belém hasított, hogy azóta nem féltem a gyógyszerektől. Persze nem öntöm belé, de ilyen szélsőséges esetekben én adtam neki 2 ml-t.

Ecsetelőt a doktor tud felírni, nincs benne lidocain, mint a dentinoxban, és nagyon jó mentholos, kamillás íze, és zsibbasztó hatása van. Ezekkel mi szépen átvészeltük a fogzás javát, vagy még egy megoldásként ott vannak a homeopátiás szerek (chamomilla) vagy a borostyánlánc - bár ez utóbbitól én ódzkodtam.

2013. dec. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Dentinoxot és chamomilla-t használunk ezek mellett lett most ilyen étvágytalan. Bár utolsó lehet igazad lesz mert estére azért egy 3/4 adag tejpépet már elfogadott, így tudott most kicsit szopizni is már, remélem így nyugodt lesz az éjszaka. Holnap reggel majd beszélek azért védőnővel is. Szép jó éjszakát :-)
2013. dec. 9. 21:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!