Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korától érti meg...

Mennyi idős korától érti meg egy gyerek azt, hogy valamit nem szabad?

Figyelt kérdés
Lassan egy éves a kisfiam és hiába mondom el neki nap mint nap vagy 20-szor valamire, hogy nem és viszem el onnan akkor is bepróbálkozik. Én próbálok nyugodt maradni de amúgy is rosszabb napjaimon iszonyatosan feldühít amikor már sokadjára kell rászólni. Még nem értik ilyen korban vagy csak ennyire nagyon akaratos és makacs?
2013. dec. 11. 10:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
3,5 ÉVES ÉS MÉG MOST SEM ÉRTI.
2013. dec. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Sosem fogja megérteni. :D
2013. dec. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 11 hónapos kora körül már kezdte érteni, mert rögtön abbahagyta a tiltott tevékenységet.

Egy időre....

Majd utána ismét csinálta és direkt rámnézett, hogy mi a reakció :))))


Szóval egy dolog az, hogy érti, másik dolog az, hogy mikor engedelmeskedik.

2013. dec. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg érti, csak nem érdekli. Hogy mikor fogja komolyan venni, az az ő természetétől és a Te határozott hozzáállásodtól egyaránt függ.

Én nem vagyok egy különösebben szigorú szülő, a kisfiam pedig igazán eleven. Nála olyan 2-2,5 éves kora környékén vettem észre, hogy ami igazán fontos, abban elsőre szót fogad. Tehát onnantól lehettem nyugodt, hogy úttesten nem szalad át, ablakon nem mászik ki, sőt, amikor vele és a csecsemő kistesójával tömegközlekedtünk, képes vokt másfél órán keresztül nyugodtan fogni a babakocsi rúdját, és eszébe sem jutott elengedni. De ami nem volt életbevágó - normálisan egyél, ne üsd a húgodat stb. - azt még sokáig elengedte a füle mellett.

2013. dec. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon korán értik már... az más kérdés, hogy ugyan úgy csinálják tovább amit nem szabad, de érteni már szerintem értette 10 hónapos kora körül is.
2013. dec. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is mint a 3.-s válaszolónál. :D

Tereld el valamivel a figyelmét ilyenkor!

2013. dec. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Még kamaszként se fogja:) Majd mindig az ellenkezőjét csinálja amit mondasz. A tilos érdekli csak.
2013. dec. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

a gyerekek-sőt még a kamaszok is,feszegetik a határokat-meddig lehet elmenni.

én-óvónőként -egyet tanácsolok.soha ne azt mondd,hogy mit NEM-mert felhivod a figyelmét a dologra-"nem szabad kipakolni a kukából"-persze,hogy azt érti,h kipakolni a kukából.inkább azt hangsúlyozd,h tedd vissza a kukába a ....-amit előzőekben irtak,a figyelemelterelés,az nagyon jó.én még az első gyerkőcnél azt csináltam,h nagyon sok mindent lehetett-nézhetett,kivehetett,kipróbálhatott,kirámolhatott,de amit nem,(sütő,elektromos dolgok..stb)azt nagyon hangsúlyosan mondtam,h EZT NEM-nem volt igazából problémánk.persze résen voltam,gyerekzárak,dugók voltak,de megértette

2013. dec. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Érti ő, ne aggódj, csak nem érdekli.
2013. dec. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Wow. Ezek szerint teljesen mindegy mennyi idős. Akkor szerintem én befonom a szemöldököm mielőtt falnak megyek :-P. Megpróbálom elterelni a figyelmét ahogy tanácsoltátok. Zöld pacsi ment :-D
2013. dec. 11. 16:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!