Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg begyullad a baba...

Tényleg begyullad a baba füle, ha ázik a vízben (belemegy a víz)?

Figyelt kérdés
Babám szeret "lebegni" sok vízben, és bizony így biztosan belemegy neki a víz, erre most hallottam egy ismerőstől, hogy nem szabad belemennie, mert begyullad tőle. :O
2013. dec. 13. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:

kisfiam is kacsaként viselkedik a vízben, szinte születése óta. Sosem volt gond a füléve, pedig nagy pancsikat rendezünk a mai napig. 5 éves lesz februárba, fekszik a vízbe, legalább fél órát pancsol. Sose volt a füle begyulladva. Ki kell tapasztalni, hogy érzékeny-e a gyerkőcöd füle.



adva.

2013. dec. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak akkor gyullad be, ha baktérium van a vízben. Tiszta otthoni kádban tiszta csapvíztől nem fog begyulladni.

A Balatonban vagy egy strandon lehet hogy begyulladna.

2013. dec. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Természetesen csapvízről van szó, és a saját kádjában fürdetem. Míg kevés vízben mosdattam, nagyon sírt, aztán egyszer próbaképp elkezdtem engedni bele a vizet, és amikor már lebegett (tartottam), elhallgatott, és azóta "úszkálva" fürdik. Akkor figyelek, megtörölgetem a fülét meg ilyenek. Egyébként 7 hetes.
2013. dec. 13. 21:52
 4/6 anonim ***** válasza:
A tiszta víztől nem. Arra érdemes figyelni, hogy a felázott bőrben könnyebben megtelepszenek a baktériumok, tehát kedvezőbb terep egy gyulladásnak. Ha nincs baci a közelben nem lesz gond.
2013. dec. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én pl nem is tudtam róla, hogy gond lehet belőle, kezdettől fogva teljesen belemerült a vízbe a füle a lányomnak, imádott úgy pancsikolni. Majd mikor leszoktunk róla, mert már tudott ülni és onnantól nem lehetett lefektetni, akkor hallottam, hogy gondot okozhat... Szóval szerintem is, otthoni, tiszta körülmények között semmi baja nem lesz, nálunk se volt gond...
2013. dec. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Begyulladhat, ritkán előfordul és sajnos nálunk megesett, a lányomnak külsőfül gyulladása volt 3 hónaposan, pedig babakádban fürdetjük amit rendszeresen tisztítunk.

Azt hiszem hajlamtól is függ a dolog, én gyerekkoromban nagyon fülfájós voltam, szóval lehet, hogy tőlem örökölte a dolgot..:/

2013. dec. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!