Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babátok nektek is tépi/eszi...

A babátok nektek is tépi/eszi a hajatokat?

Figyelt kérdés
7 hónapos a fiam, és nem tudom, mit élvez ebben... Állandóan tépi a hajam, ha megkaparint egy tincset egyből a szájába tömi, minden este kefélhetem ki a nyálat a hajamból. Ha nagyon sír vagy hisztizik csak akkor nyugszik meg, ha belemarkolhat a hajamba. Hiába csatolom el, hiába rakok hajpántot (amúgy is állandóan össze van fogva), ha felveszem az ölembe egyből kap a hajam után. Mit csináljak vele? Hordjak sapkát? Mikor fog erről leszokni?
2013. dec. 18. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
ó hogyne! az a kedvence! de tényleg!
2013. dec. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ennyi idősen ugyanezt csinálta, max 2 hónap alatt magától abbahagyta (lehet hogy csak 1 hónap volt, nem emlékszem). Addigra azt hittem hogy megkopaszodok :)
2013. dec. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kicsi fiam pont ilyen volt, és most ilyen. Ezzel nyugtatja magát, ezzel altatja magát. Ő nem veszi a szájába, csak markolja és közben szopja az ujját. Már-már mániákus és el sem tudom képzelni hogy szoktassam le róla. Párommal már azzal viccelődünk, hogy érettségi vizsga előtt is bemegyek majd vele a terembe, kicsit szopizza az ujját, fogja a hajam, aztán kimegyek és nekiáll a feladatoknak...

Szerintem ha még nem rég kezdte, akkor próbáld átszoktatni másra: plüss szőrének markolása, barbie hajára, vagy pónilóra. Az elején még könnyebb megfogni a dolgot.

2013. dec. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ugyanígy nálunk is, (elég idegesítő szokás nekünk, de ők nagyon szeretik), pár hónap és abbahagyja. Enyém 11 hósan már nem tépte a hajam, az tuti, de pontosat én sem tudok mondani. Mondjuk ismerek olyat, akinek a 2 éves gyermeke csak úgy tud elaludni, ha anyuka haját birizgálja (bár már nem tépi :) )
2013. dec. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ajj-jajj... :) Végre elmúlik a szülés utáni hajhullás, erre a maradékot a gyerek tépi ki... :) Sebaj, remélem mire visszamegyek dolgozni újra kinő. Akkor kitartást a sorstársaknak, és köszi a válaszokat. :)
2013. dec. 19. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!