Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabám "kirügyezett" a...

Kisbabám "kirügyezett" a tejtől, amit ittam?

Figyelt kérdés
azóta nem iszom, de nagyon nehezen bírom ki. Ha laktózmentes tejet innék, akkor attól is lenne baja, vagy azt lehet inni?
2013. dec. 18. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Próbálgatni kell szép fokozatosan. A többi tejterméket is szünetelted?

Fiam ekcémás, észrevettem, ha több tejterméket ettem sokkla csúnyább lett a bőre, napi kb egy joghurt volt a max tejtemék amíg anyatejes volt, 1 éves koráig. Előtte én is napi kb fél liter tejet megittam.

2013. dec. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyobbik gyerekem is tiszta kiütés volt, ha tejet ittam. Egy megoldás volt, elhagyni. Először a tejtermékeket is, aztán szép lassan kiderült, hogy azok mehetnek mértékkel: néha 1-1 joghurt vagy tejföl, meg sajtok. Én szója meg rizstejet ittam. A második gyereknél már a szülés előtt leálltam a tejivással, neki sose volt semmilyen bőrproblémája.
2013. dec. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, leálltam minden tejtermékkel, mert nagyon csúnya lett a kis arca és az egész fejbőre is csupa kiütés. Nagyon nehezen múlik. Akkor átállok én is a szójatejre.
2013. dec. 19. 09:29
 4/7 anonim ***** válasza:

Én szójatejen élek. Nem olyan jó, de meg lehet szokni. A tejtermékektől nincs baja, de az elején mindent el kellett hagynom.

A laktózmentes tej nem megoldás, a fehérje allergizál. Fiamnak még attól is véres lett a széklete, ha HA tápszerrel ittam a kávét - még jó, hogy anyatejes...

Kecsketej sem jó ilyenkor sajnos. Ezt az időt ki kell bírni. Én is tejjel működöm alapból, de egészen hozzászoktam, hogy nem iszom. Nagy ritkán megpróbálom, de mindig gondot okoz, és már fél pohár tej után is nehéz visszaszokni a szójára. :(

2013. dec. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nálunk a védőnő azt mondta, hogy azért pattanásos a baba, mert az anyai hormonok mennek át a tejen át. 1-2 hétig volt ilyen az arca aztán elmúlt. Mondjuk én max. kávéba szoktam tejet löttyinteni, mégis kirügyezett a gyerek.

A laktózmentes tej borzalmas ízű.

2013. dec. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
re5. Persze, anyai hormon is van a dologban, de vannak tejérzékeny gyerekek. Mindent nem lehet arra fogni sajnos.
2013. dec. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4. vagyok. Első körben nálunk is sima, hormonok okozta tejkiütésnek tűnt, de mikor már az egész teste kiütéses volt, gyanús lett. Később véres széklete is volt.

Ha csak az arcán van kiütés, azzal nem kell foglalkozni. Én arra anyatejet kentem, elmúlt. Később jött a tejallergia.

2013. dec. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!