Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem szeret a kisbabam. Mit...

Nem szeret a kisbabam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A kislanyom most egy honapos.Imadom ot,mindennel jobban,el sem tudom mondani mennyire.

Az a baj,hogy szerintem o nem kotodik hozzam.

Surgossegi csaszarral szultem,nem tettek a mellemre szules utan,raadasul szoptatni sem tudtam.

En probalok jo anya lenni,de valamit biztos rosszul csinalok,mert nem hozzam kotodik,hanem anyamhoz.Ha sir nalam soha nem nyugszik meg,anyamnal rogton...

Eletemben nem fajt igy semmi,el nem tudom mondani milyen szornyu erzes ez.


Mit tegyek?


Egyutt lakunk amugy.


2013. dec. 17. 03:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Igenis szeret a kislányod, ez egészen biztos!!! Az, hogy anyukádnál megnyugszik, nálad meg nem, azért lehet, mert érzi rajtad a folyamatos feszültséget, azt, hogy ideges vagy, hogy szorongsz. Anyukád pedig szépen nyugodtan, rutinosan bánik vele. Ilyen egyébként nálunk is volt! És persze én is kattogtam ilyen dolgokon, hogy engem nem szeret, stb. Engem anyukám szerencsére meg tudott nyugtatni, kicsit "helyrerakott". Aztán ahogy belejöttem az anyaságba, és egyre több önbizalmam lett, már fel sem merültek ilyen buta gondolatok.

Kérlek, Te is űzd ki a fejedből ezeket a gondolatokat!!!Annak a pici lánynak Te vagy a világ közepe! Igazából semmi másra nincs szüksége, csak a szeretetedre!! Császárral szültél? Na és, a lényeg, hogy mindketten egészségesek vagytok! Nem tudod szoptatni? Semmi baj, lakjon jól a tápszertől, ugyanolyan makkegészséges kisbaba lesz, mint az anyatejesek!!! (Nekem is tápszeresek voltak a lányaim, ma már 4 és 7 évesek, hidd el, semmifél kárukra nem vált, nem betegesek, nem kövérek, nem allergiásak, és az anya-gyerek kapcsolatunk is tökéletes, olyan szeretettel vesznek körül, hogy elmondhatatlan!!! Szóval ne engedd paráztatni magad feleslegesen!!!)

2013. dec. 17. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%

Az én lányom is sürgősségi csaszi volt, és ráadásul a tejcsivel is nagyon megküzdöttünk, mire lett elég, ő evett volna denem volt mit, szóval még amiatt is lelkifurdim volt..

1 hónapos nem nem szeret, hanem azt érzi rajtad, hogy görcsölsz!!!Próbálj túl lépni az érzéseiden, mert még ennél is rosszabbul fogod érezni magad... Szedj kismama vitamint+magnéziumot, babábat pedig ringasd, kényeztesd minnél többet! Egyébként onnna, hogy megkapot az első igazi mosolyt, gügyögést sokkal könnyeb lesz!

2013. dec. 17. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is pont így voltam mint te. Nem volt egy csepp tejem se kezdetektől tápszeres volt féléves koráig anyumnál laktunk és esténként mikor rájött a sírás csak az ő kezében aludt el:( Nekem ez piszok rosszul esett úgy gondoltam semmire se vagyok jó:(

De most már tudom hogy szeret:) mert ahogy megpuszil és megölel az isteni jó! Egész biztos hogy téged szeret a kislányod csak még picike és nem tudja kifejezni. Meg sztem azt is érzi ha feszült vagy! Jó babázást és kitartást!

2013. dec. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Kérd meg anyukádat kevesebbet vegyen részt a baba gondozásában.

A te gyereked, az anyukád kevesebbet foglalkozzon vele. A háztartásban gondolom sok melód nincs, ha anyukáddal laksz, úgyhogy a babáddal foglalkozz.

Ha anyukádhoz kótődik jobban, annak csak az lehet az oka, hogy sokat foglakozik vele.

Ne haragudj, de sirankozás helyett inkább Te lásd el a babádat.

Beszéld meg anyuddal, biztos megérti.

Próbáld meg magadra kötni, énekelj neki, beszélj hozzá mindig, és te fúrdesd, pelenkázd, altasd, mert így alakul ki a kötődés, nem pedig úgy, hogy rógtón a melledre rakták vagy sem.

2013. dec. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
39%
Ezt nehogy már egy egyhónapos gyereknél eldöntsd...
2013. dec. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szeret tèged a kisbabàd, de szorongsz, feszült vagy ő is érzi.

Kèsőbb majd azt hiszed mindenkit jobban szeret pedig nem csak te àllandò leszel.


Az enyèm 10 hònapos ha apja hazaér megszűnhetek lètezni.Ha anyukàmnàl vagy anyòsomnàl vagyunk ott se nagyon kellek.

Anyuèknàl odàig ment hogy este bemâszott a mama àgyàba aludni...:-)


de ha mondjàk neki hogy szeresd meg apàt vagy mamàt akkor tàtott szàjjal jön nekem....ilyenkor mindig elkönyvelem na ennyi csak èn vagyok ANYA :-D:-D.fel a fejjel ès lègy lazàbb...szeret a kisbabàd...

2013. dec. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A kötődés lassan, foyamatosan alakul ki (részedről is) és milliószor jobban számít, hogy ki foglalkozik vele napközben az élete további részében, minthogy mellre rakták-e vagy szoptattad-e. Úgyhogy vegyél részt nagyobb arányban a babád gondozásában, anyukádat meg kérd meg, hogy jóval nagyobb részt hagyja rád a feladatokat, neked kell beletanulnod, megküzdened magatokért.
2013. dec. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyan ez volt csak abban a felállásban, hogy apánál nyugodott meg. Én sem tudtam szoptatni vagyis nagy nehezen és akkor is kevéske volt, szóval ezmiatt nagyon rosszul éreztem magam, hogy még ezt az "egyszerű" dolgot sem tudom megadni neki. DE!! beletörődtem, hogy kevés a tejem (mindent kipróbáltam, tea, homeos bogyók, rántott leves, stb.) És onnantól megnyugodtam és már nálam is megnyugodott a pici, szerintem nem érezte rajtam azt a szorongást, feszültséget.

Plussz még az apjának sokkal többet mosolyog mint nekem...

De ez lehet azért is mert ő csak este ér haza és akkor tud vele foglalkozni.

Mit tegyél? Ne stresszeld magad ez a legfontosabb. El kell fogadni a helyzetet és minden jobb lessz.

2 hós kislány anyukája.

2013. dec. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt eleinte.Stresszeltem sok minden miatt,feszült voltam és ezt érzi a kicsi.Egyébként az hogy a baba kinél nyugszik meg és kihez kötődik 1 hónaposan nem jelent semmit.Az igazi kötődés 5-6 hónaposan kezdődik.Én ezt látom is a fiamon. 4-5 hós koráig mindenki jó volt,bárki foghatta,vigyázhatott rá...stb. Aztán rájött,hogy van anya meg apa és az "idegenek".Azóta érzem hogy igazán kötődik hozzánk,hiányzunk neki...stb. Pl este hazaér az apukája és szó szerint remegve várja az ölemben hogy az apja levegye végre a kabátját és elvegye tőlem,mert örül neki.

Lényeg: ne izgulj,ezek az érzések nagyon sok anyukában benne vannak eleinte.Te csak szeresd őt és ne stresszelj pár hónap múlva,majd meglátod mennyire szeret téged :)

6,5 hós kisfiú anyukája

2013. dec. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia, nem a születés körülményei befolyásolják, hogy megnyugszik-e nálad. Inkább azt érzi, hogy aggódsz, görcsölsz, bizonytalan vagy magadban, így ő is bizonytalan lesz a kezedben, ezért sír. Nyugi, ne próbálj jó anya lenni, csak szeretgesd mindenféle elvárás nélkül, és akkor tuti nálad is jól érzi majd magát! :) Csak lazán!!

Mindenki átmegy ezen, de valakinek nehezebb elengedni a megfelelési kényszert. Csak élvezd, hogy van egy egészséges, szép kisbabád akinek a gondját viselheted! Minden jót!

2013. dec. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!