Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megütni egy 8 hónapos babát?

Megütni egy 8 hónapos babát?

Figyelt kérdés
Az egyik szomszédom mesélte, hogy tegnap éjjel a kislánya hajnalig hisztizett, és ő bizony rácsapott a fenekére. Egy ekkora babát megütni?! Szerintetek van valami értelme?
2013. dec. 19. 14:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
Persze, hogy nincs értelme. Én megértem, ha az anyuka fáradt, ideges, de ezt ne a kisbabán töltse már ki! Idióta...
2013. dec. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
20%
Egyből elveném tőle a gyereket!!!!!!!!!!!!
2013. dec. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%
De könnyen ítélkeznek azok akiknek van segítsége, rendben van az élete és a gyereke sem extra sírós!
2013. dec. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
29%
3-as: akkor sem a gyerek tehet róla, hogy nincs segítsége, nincs rendben az élete és nem bírja a stresszt. Talán magába kellene fordulni vagy segítséget kérni, de akkor sem emeljen kezet egy gyerekre, akinek a szemében ő az isten!!!! Remélem az élettől visszakapja az ilyen szánalmas egyed.
2013. dec. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Értelme nyilván semmi nincs, hiszen egy gyerek, pláne egy 8 hónapos, nem fogja ettől abbahagyni a sírást, de azért nem kell egyből a legrosszabbra gondolni. Akinek bőgött már egész éjszaka a gyereke, az tudja, hogy kimerültségében és tehetetlenségében tesz néha az ember meggondolatlan dolgokat. Minden bizonnyal puszta kézzel ütött a pelusára a babának, aki - ebben egészen biztos vagyok -, nem is érezte meg, ahhoz meg még túl kicsi, hogy ésszel felfogja, hogy ez most büntetés volt.

Ne forgassátok ki a szavaimat, nem azt mondom, hogy így kell ezt csinálni, de ennyitől nem lesz semmi baja annak a gyereknek, valószínűleg fel sem fogta, mi történt. Az már nagyobb probléma, hogy az anyukája el is dicsekedett ezzel.

2013. dec. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%

nem tudom az elsőt miért pontoztátok le???

szerintem nem ér semmit, ha megüti a gyereket, csak jobban fog tőle sírni, és nem fogja megérteni, hogy most akkor aludni kell. anyuka máshol vezesse le a feszültséget.

az én fiam is nehezen alszik éjszaka, sokat felkel és nem tudom az okát. én is ingerültebb vagyok tőle és mérges is vagyok olykor, de nem tudnám megütni.

egy ilyen kicsi gyerek nem fogja megérteni az ütés okát!

2013. dec. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%
Most nehogy már rendben legyen, hogy valaki megüt egy csecsemőt. Akármilyen szar élete is lehet, ez akkor sem lehet indok.
2013. dec. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
29%
Később majd 2x kap, aztán3x és egyre többször jár majd el a keze és az agresszió agressziót szül....
2013. dec. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%
Teljesen igaza van az utolsónak, és ezt magamon tapasztaltam. Indulatos, türelmetlen, agresszív vagyok. A baba első pár hónapos koráig egész jól viseltem a dolgokat, még csak ideges sem voltam. Aztán telt az idő, és már ideges lettem a baba miatt. Egyre jobban, és jobban, de nem csináltam semmit. Aztán jött az időszak, amikor kimentem a konyhába üvölteni egyet-kettőt, hogy lenyugodjak. Aztán már a gyerekkel is üvöltöttem néha, az indulataimat pedig az ajtón vezettem le, jó párat beleütöttem, mert úgy éreztem, hogy megőrülök. Aztán amikor már majdnem megráztam a gyereket, akkor észbe kaptam, hogy egyszerűen nem vagyok normális. Azóta dohányzom, semmi bajom, ha ideges vagyok, kimegyek a teraszra és rágyújtok, majd visszamegyek, mintha mi sem történt volna. De úgy képzeljétek el, hogy ezen semmi nem segített. Sem pszichológus, sem terápia, sem sport... csak a cigi.
2013. dec. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
43%

Egy 8 hónapos baba szerintem még nem igen tud hisztizni. Hiszti majd inkább 1 éves kora után lesz.

Jobban járt volna a szomszéd, ha inkább kideríti, hogy mi volt a baja a gyerekének, mert lehet éppen fogzás miatt volt nyűgös, vagy éppen valami frontot érez, vagy valamilyen betegség kezd kialakulni nála, vagy éppen fázott vagy melege volt. Én nem hinném, hogy egy 8 hónapos hisztizne bármi miatt is.

És hisztinél egyébként sincs értelme bármi nemű fenékre legyintésnek. Csak még jobban felingerli vele a gyereket. Ilyenkor sokkal jobb, ha az ember vesz egy pár mély levegőt és nyugodtan áll a helyzethez. Nem könnyű, nagyon nem, nekem már van egy igen csak dackorszakban élő csemetém, de sokkal célravezetőbb a nyugodtság a hisztinél, ez saját tapasztalat.:) Előbb abbahagyja, ha látja, hogy nem éri el amit akar, hanem anyuka-apuka nyugodtan áll hozzá a dolgokhoz.

2013. dec. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!