Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért áll el olyan sok kisbabá...

Miért áll el olyan sok kisbabának a füle? És ez nagyobb korban is így marad?

Figyelt kérdés
Többek közt az én babámnak is elkezdett nemrég elállni a fülecskéje, pedig teljesen fejhez simuló fülekkel született. Sőt, a családban sincs egyetlen egy ember sem akinek elállna a füle. Viszont nem csak az én lányomnál vettem ezt észre, sok hasonló babát látok az utcán is, felnőttek közt jóval ritkább az elálló fül. Ennek mi az oka?
2013. dec. 20. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:
nekik még puhább a fülük és ''hajlik'' ahogy ráfekszenek.ezt hajpántal lehet korrigálni.és is ráadtam a fiamra,de rájöttem hogy majd kinövi
2013. dec. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én főleg kisfiúknál látom mostanában gyakran. Az én fiamé is eláll, meg az enyém is, az egyik. Ez tiszta genetika, felesleges ragasztgatni vagy akármi. Alakulhat még később, de szerintem az a ritkább. Nyilván azért látod gyakran, mert most kezdtél rá felfigyelni. Tudod, ez olyan, mint amikor terhes vagy, és mindenhol kismamákat látsz.

Amúgy, adott esetben a felnőttek el tudják takarni, ha nagyon akarják.

Valahol olvastam korábban, hogy talán 18 éves kor alatt ingyen korrigálják az elálló füleket. Nem tudom, hogy igaz-e.

2013. dec. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Fiam mindig begyűri, így neki is eláll néha. Azon gondolkoztam, hogy talán csak úgy tűnik, hogy eláll, mert nincs akkora haja. Nem tudom, majd kiderül. :)
2013. dec. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
mennyi idős a babád?
2013. dec. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
En is ugyanezt vettem eszre h szinte minden kisbabanak elall vmennyire. Az en kislanyom 4 honapos es eddig neki is fejhez simulo volt. Most meg minta kezdene elallni egy kicsit. Sztem ahogy nonek alakul nekik. Es igaz h felnottek kozott nem annyira gyakori mint most a kisbabaknal.
2013. dec. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5 hónapos, kb 3 hónaposan kezdett el kicsit kifelé görbülni a felső része a fülkagylójának. Nem olyan feltűnő, sokan azt mondják, hogy nem is áll el, de volt már olyan is, aki megjegyezte, hogy jaj de kis cuki manócska az elálló füleivel...
2013. dec. 20. 18:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Férjem és én fülem sem elálló, gyerekinké sem, viszont férjem tesójáé nagyon, és a fiá is nagyon jodafülű.

Szerintem is genetika lehet benne.

2013. dec. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én fiamé is eláll főleg az egyik, mert még ráadásul nem is egyforma. Az apja valamelyik nap lefogta neki és nem is lenne ilyen szép, mint így elálló fülekkel. Jó kis kerek feje van és szerintem ez a szexepilje! :)
2013. dec. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!