Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Várandósok, kisgyerekesek...

Várandósok, kisgyerekesek előreengedése boltban, tömegközlekésen, orvosnál stb. Nektek erről milyen tapasztalaitok vannak?

Figyelt kérdés

Ill. mi a véleményetek erről? Mikor indokolt és mikor nem?


Én úgy vettem észre, hogy inkább mindehol tolakodásnak veszik.



2013. dec. 22. 12:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Engem egyszer előreengedtek a boltban, nagyon zavarba jöttem, ugyanúgy tudok állni mint a többiek, és nem is siettem. Akkor is mindig zavarba jöttem amikor átadták a helyet a buszon (erre nem sok példa volt), de néha elfogadtam mert amikor nem, akkor aki át akarta adni a helyét még inkább zavarban volt, alig akart visszaülni a helyére. A metrón csak közönyösen bámult mindenki, vagy hirtelen "elálmosodott" és becsukta a szemét. Ezek általában a 30-as éveiben járó nők és férfiak voltak, csak mosolyogtam rajtuk. Az a baj, hogy általában a várandóság elején vannak rosszul a kismamák, amikor még semmi sem látszik rajtuk, akkor pedig senki sem jelentkezik hogy átadja a helyét. Én pl nagy pocakkal simán álltam a buszon, vonaton, egyáltalán nem volt megterhelő. Jól esett volna néha ha valaki megkérdezi hogy le akarok-e ülni, illedelmesen visszautasítottam volna, de azért jól esett volna. Tolakodásnak sohasem vettem.
2013. dec. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
53%
Van már egy kisfiam és várandós is vagyok, de soha nem vártam el senkitől. Nagy pocakkal általában átengedték a helyet buszon, vagy a háziorvosnál beküldtek, hogy ne kapjak el valamit, de nem számítottam rá. Nem gondolom, hogy azért mert valaki terhes, vagy kisgyerekes elsőbbséget élvezne. Persze ha mondjuk 2km sor van az áruházi kasszában és a gyerek ordít én is előre engedem, de csak azért mert kicsi van nála nem.
2013. dec. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Jó tapasztalataim vannak kismamaként és anyukaként is. Boltban én is kicsit zavarba jövök, csak akkor fogadom el ha nyűgös a gyerek.


Terhesként az elején többször rosszul voltam, ekkor még ugye nem látszott a helyzet, így szólnom kellett tömegközlekedésen. Soha senki nem utasított vissza, nagyon kedvesek voltak mindig.


Most, hogy dolgozok és bölcsibe jár a lányunk, többet közlekedünk a reggeli és az esti csúcsban. Most vannak rossz tapasztalataim pl zebránál, de még így is a pozitívak vannak többségben.


2 éves múlt a lányom, Budapest belvárosában élünk.

2013. dec. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Amikor már látszott a hasam, akkor érezhetően udvariasabbak lettek az emberek, a boltban kiemelték nekem a kocsiból a karton ásványvizet, nehéz dolgokat! Nekem jól estek ezek, de azt soha nem vártam el, hogy előreengedjenek. Tök jól tudtam állni. Kisgyerekkel le se tojnak, de nem is akadok fenn ezen, nem várom el ezt sem. A múltkor gyerekkel együtt kitolta egy öreg néni a bevásárlókocsimat a pénztár sorból, amíg segítettem a mellettem álló sorban egy nénikének. Amikor rákérdeztem, azt mondta, ő már ott állt..
2013. dec. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Légyszi és mindenkinek zöld kezet nyomjatok, aki hasznos választ ad, köszi :)
2013. dec. 22. 12:49
 6/20 anonim ***** válasza:
93%

Egyszer egy hosszú sorban engedtek előre. Viszont nekem a legjobb tapasztalatom kismamaként majd utána egy kicsivel és egy picivel közlekedőként (1,5 év van a gyerekek között) a tizenéves fiúkkal volt. Sokszor ugrottak babakocsit emelni, helyet átadni, ha nem maguktól de szépen szóltam, akkor azonnal pattantak.

A legrosszabb tapasztalatom a tizen-huszonéves lányokkal volt, akik a legkedvesebb kérésre is pofákat vágtak és még ki is osztottak. Pl. barátnőmmel két babakocsival felszálltunk a félig üres buszra, egy fiatal lány pont a babakocsik számára kijelölt helyen terpeszkedett. Mivel nem mozdult tényleg szépen kértük, hogy ha máshova megy akkor mi nem leszünk útban a kocsikkal. Erre beszólt, hogy ha neki majd gyereke lesz nem fog buszra szállni.

A másik legrosszabb tapasztalatom az idős nénikkel volt, 7 hónapos terhesen az egyik könyökkel hasbavágott, mert elindultam egy ülőhely felé és ő meg be akart előzni.

2013. dec. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

én 2x kértem, hogy engedjenek előre, még terhesen.

egyszer az orvosi rendelőben, influenza szezon volt, én meg a táppénzes papírért mentem, kértem engedjenek már előre, hogy ne kapjam el, fél percet voltam bent... egy férfi elé engedett, a többiek meg hőbörögtek, hogy én mennyire ráérnék...


másik az Auchanba volt, 40 hetesen, nagy volt a sor én meg szülni mentem :D mosolyogva előre engedtek :D


babával soha nem kértem magam előre, sőt ha előre engedtek akkor megköszöntem és nem fogadtam el, annyira ráértem abban az időben...

most 4 éves a fiam, ha sírós babával vannak mögöttem akkor szólok, hogy álljanak be elénk :)

2013. dec. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
92%

7. vagyok. a rossz tapasztalatomat is leírom:

buszon ültem kb 8 hónapos terhesen. a táskámat a lábamra tettem így nem látszott, hogy pocakom van.

egy nő le akart szállni babakocsival és kérte, hogy segítsek. mondtam neki, hogy ne haragudjon, de nem tudok emelni... erre a többi utasnak elkezdett kiosztani, hogy milyen bunkó fiatalok vannak, hogy csak meresztik a pi...at a buszon és meg se mozdulnak, hiába kérik.

felálltam és úgy mondtam neki, hogy azért ezt mégse így kéne. szegény nagyon elpirult :D

nekem azóta is furcsa, hogy ennyire kiakadt

2013. dec. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%
8: hát igen, ez tényleg bunkó volt, mert ha nem is terhes vagy de műtéted is lehetett, esetleg olyan egészségügyi problémád ami nincs a homlokodra tetoválva.
2013. dec. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
88%

Nekem és barátnömnek is 2 gyereke van és éppen tegnap ettünk egy nagy bevásárló központban, ahol mi ültünk, de kevés hely volt(mikor mi leültünk az a két hely volt csak). majd már félig megebédeltünk mikor megláttam, hogy egy terhes nö és párja állnak nem messze mellettünk, a barátnömtöl kérdezem, hogy ide engedjük-e, mikor mutatja barátnöm, hogy közben mellettük 3 szék is üres lett.

Szóval nem nem minden várandós nö akar leülni vagy elöre engedni.


tömegközlekedésen veszélyes az állás, föleg nagy hassal, ha satufék van és elesik neki mindenképpen nagyon rossz.

Boltban és orvosnál szerintem mindenki számol a sok állással és nem igényli ezt. Szóval szerintem azt kell egy kívülállonak nézni, hogy hol lehet baj és baleset veszély egy terhesnek ott segítsen neki, de túl komplikálni sem kell.

2013. dec. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!