Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Várandósok, kisgyerekesek...

Várandósok, kisgyerekesek előreengedése boltban, tömegközlekésen, orvosnál stb. Nektek erről milyen tapasztalaitok vannak?

Figyelt kérdés

Ill. mi a véleményetek erről? Mikor indokolt és mikor nem?


Én úgy vettem észre, hogy inkább mindehol tolakodásnak veszik.



2013. dec. 22. 12:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a másik oldalról is szó legyen: rengetegszer próbáltam segíteni leemelni a babakocsit a buszról, de az anyukák úgy lehrrognak, mintha épp a gyereküket rabolnám el! A másik kedvencem! Én vezetek kanyarodok balra vagy jobbra, erre satufékkel meg kell állnom, mert babakocsival nekik PIROSON tologatják a gyereket! Na ez rendkívül bosszantó! És felelőtlen!
2013. dec. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Kismamaként gyakran engedtek maguk elé a sorban. Nagyon jól esett és elfogadtam, de önszántamból sosem kértem meg rá senkit. Előfordult, hogy az egy éves kisfiammal is előre engedtek.
2013. dec. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
61%
Boltban az eladónő mondta, hogy a karton vizet is fel kell rakni a szalagra. Mondtam akkor legyen szíves már felrakni, mert nem akarok emelni (39 hetes) terhesen. Felrakta, de közben vágta a pofákat. Egyszer meg a vérvételnél én voltam a 106-ik, kérdezem terhesen ugye előre mehetek, erre az asszisztens nő: nem, mert itt mindenki türelmetlen, max. akkor szóljak, ha rosszul vagyok, akkor előre vesznek. Én meg mondtam, ha rosszul lennék, akkor vért se tudnának venni tőlem, így éhgyomorra l ki kellett várnom a 2 órát, míg sorra kerültem.
2013. dec. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
43%
Várandósat az orvosnál előre engedem, mert nem kell, hogy elkapjon valamit ha nem muszáj, de a kisgyerekeset nem, a boltban meg egyiket sem. Nem betegek.
2013. dec. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
82%
A babakocsit én is szìvesebben cipelem egyedül, mert az sokkal nehezebb, ha vki a másik felét más tempòban, magasabban, alacsonyabban vinné. Nekem a legrosszabb tapasztalatom a fiatal nők és az idősek köréből volt minden téren.
2013. dec. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
84%

Az idősek tényleg borzasztóak.

Engem is elkezdtek osztani a buszon mikor 13 éves voltam. Ültem, mert el volt törve a lábam és gipszben volt térdig, és egy ismerős direkt nekem foglalta anno a helyet.

Erre minden 50+ nő elkezdett osztani hogy mit képzelek, hogy leülök. Mankóval voltam......

Illetve a tinik is hasonlóak.

2013. dec. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Az idősek tényleg borzasztóak.

Engem is elkezdtek osztani a buszon mikor 13 éves voltam. Ültem, mert el volt törve a lábam és gipszben volt térdig, és egy ismerős direkt nekem foglalta anno a helyet.

Erre minden 50+ nő elkezdett osztani hogy mit kép

2013. dec. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Hát én nem próbálkoztam kismamaként, és most gyerekesként sem előre "furakodni". Sőt, ha nálam sok a holmi, és beáll mögém valaki 2 doboz tejjel, akkor én küldöm magam elé. És nem jellemző, hogy valaki maga elé engedne, vagy akarna engedni. Összesen 2 ilyen alkalom volt, és mindkétszer idősebbek engedtek előre, akiknek már unokájuk is tuti volt. Szerintem ez nem egy jellemző dolog, vagy csak erre élnek kevésbé érzékletes emberek, ki tudja. Viszont szintén 2 olyan alkalom is volt, hogy elém tolakodtak be, holott, a gyerek majd megőrült már a babakocsiban, mert 20 perce álltunk már sorban a postán.
2013. dec. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
58%

Nekem csak a kismamákkal és az anyukákkal volt rossz tapasztalatom. Némelyikük elvárja, hogy mindenki essen tőlük hasra, csak mert terhesek/gyerekük van és úgy viselkednek, mintha ők lennének az egyetlenek a világon, akik képesek szaporodni. Egy példa: terhesen eltörtem a lábam, még nem nagyon látszott rajtam a terhesség, de a lábam miatt nem tudtam állni. Egy orvosi rendelő várójában ültem, amikor elém állt egy kismama. Először csak a pocakját dugta a képembe, aztán szép halkan elkezdett dünnyögni, hogy milyen bunkók egyesek, hogy kényelmesen ücsörögnek, miközben neki ott kell állnia nagy pocakkal...

De az öntudatos kismamákat leszámítva csupa jó tapasztalatom volt. Amikor már látszott rajtam a terhesség, mindig előre akartak engedni/átadták a helyüket. A babával is mindig előre engedtek a sorban, sokszor már én jöttem zavarba, mert amúgy nagyon ráértem volna, a babám is békésen szunyókált szóval egyáltalán nem voltunk erre rászorulva, mégis mindenki nagyon előzékenyen viselkedett velünk. Úgy gondolom, hogy elsősorban azok az anyukák/kismamák csinálják a feszkót emiatt, akikről messziről látszik, hogy mindenkit fejbe lőnének, aki nem ugrik azonnal, ha ők megjelennek, és esetleg még hangot is adnak a felháborodásuknak, aztán az ilyen kismamákkal (érthetően) nem szívesen udvariaskodnak az emberek.

2013. dec. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
71%
Terhesség alatt nem tapasztaltam ilyet. Nyáron,a 40 fokban álltam a kórházban terhesgondozásra várva,az apukák/nagypapák/látogatók vidáman üldögéltek a székeken,én és még 3 másik anyuka a falnak támaszkodva,majd egy asztalon,egyiknek sem jutott eszébe,hogy átadja a helyét,pedig már túl voltunk a 35.héten,bazi nagy pocakokkal. Nem tettem szóvá és nem is vártam el sosem,mert ha valakinek nem esik le,hogy esetleg az a szegény terhes nő alig bír a lábán állni,mert plusz x kg-t cipel magában,akkor no komment. Nálam ez alap,hogy idősnek,terhesnek,kisgyerekesnek átadom a helyem. A védőnőnél is magam elé a nagyon pici babásokat,ha látom,hogy türelmetlen a pici. Nemrég történt meg először a postán,hogy egy idős hölgy maga elé engedett,mert a fiam már nagyon türelmetlenkedett a babakocsiban. Orvosnál a múltkor már másfél órája vártam,amikor következtünk volna belibbent előttem egy "kedves" anyuka,hogy ő csak receptet irat. Meg sem kérdezett,csak bement. Jól rá kellett volna förmedni,mert még vagy negyed órát vártam,hogy kinyomtatódjon az a recept,a gyereknek 39 fokos láza volt és gyulladt volt a szeme... Szóval nem,nem tapasztaltam ilyet,talán egyedül akkor,amikor a zebránál állunk.
2013. dec. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!