Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fog áttörésekor lehet láz?

Fog áttörésekor lehet láz?

Figyelt kérdés
A kisfiamnak most jönnek a felső fogai. Eddig nem volt semmi gond, már nagyon vártuk, hogy kinőjenek. Tegnap este belázasodott, 38 volt, éjszaka felment 39-re. Reggelre már csak hőemelkedése volt, és kint vannak a fogacskák :) Szerintetek ez okozhatta a lázt? Nem tudom, vigyem-e orvoshoz beteg gyerekek közé, ha emiatt volt láza...
2013. dec. 23. 09:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy csak hőemelkedés lehet és láz nem. Ennek ellenére sok ismerősöm számol be lázról.

Viszont nem szabad megvárni, míg láz lesz belőle, én 38.5-nél már adtam lázcsillapítót. Nálunk a hangulatán is nagyon látszott, levert, nyűgös volt, ezért sem vártunk tovább.

2013. dec. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Persze, én is adtam neki lázcsillapítót.
2013. dec. 23. 09:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt láz, ami ahogy jött, el is múlt. Így ha más nincs és nem megy fel újra a láza, akkor szerintem nem kell doki.
2013. dec. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%

39 fokos lázat fog egymagában nem okoz!

Ott valamilyen vírus is bujkál a szervezetben.

Viszont attól, hogy egy vírusos fertőzés nem okoz semmi mást, csak lázat, attól még vírusos fertőzésről is szó van, nem csak fogzásról. Ugyanis rengeteg fajta vírus van, nem mindegyik ugyanolyan tünetet produkál.

De azért várj még kérdező egy pár napot, mert ebből még bármi lehet, ami csak a későbbi napokban jön ki. De ha nem is jön ki semmi, a 39 fokos lázat biztosan nem csak a fog okozta, hanem valamilyen kórokozó, amit ilyenkor a legyengült immunrendszerrel a kisfiad beszedett.

Fogzás egymagában, max. nagyon enyhe lázat tud csinálni, magas lázat nem.

2013. dec. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Gondoltam én is vírusra is, de nem voltunk közösségben... sem beteg emberek között. Mindenesetre remélem, nem lesz belőle semmi, és szépen elmúlik. Hasmenése sincs. Kicsit kókadt még, de már csak 37.5 a hőemelkedése.
2013. dec. 23. 09:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt,a második fognál.Éjszakára ilyen magas lett,se előtte,se utána semmi.Nem volt beteg,egyáltalán.Én tapasztaltam,szóval van ilyen.De nem állítom,h nálatok is ez van,szóval,figyelgesd...
2013. dec. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!