Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kehet baja a tehéntejtől?

Kehet baja a tehéntejtől?

Figyelt kérdés
Anyósom -mint ma reggel kiderült- többször adott már kb. 1-1 deci tehéntejet a kisfiamnak, amikor 1-1 órára rábíztam a kicsit. Most 8 hónapos a fiam, én semmit nem vettem rajta észre, szerintetek lehet valami baja, ha már kb. 7-8 alkalommal kapott tehéntejet?
2013. dec. 26. 11:57
 1/7 A kérdező kommentje:
*Lehet
2013. dec. 26. 11:59
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg magasabb kockazattal alakulhat ki nala tejallergia.
2013. dec. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
7%

Bocsi, hogy ezt kell mondjam, de te nagyon h*lye vagy!

Szerinted mi baja lenne? Szerinted egészségesebb a bolti "tej" mint a tehéntej? Hát nagyon nem! Anyósod se idióta, felnevelt x gyereket, és gondolom épeszű, normális mind!

2013. dec. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem olyan értelemben lesz baja, ha 1 éves kora előtt tejet kap, hogy úristen, most ilyen vagy olyan tünetei lesznek. Ha egy kisgyerek allergiás rá, akkor természetesen az rögtön megmutatkozik. De ha nincs ilyen jellegű allergiája, akkor is azért nem ajánlott tehéntejet adni, mivel a picik gyomra nem képes bizonyos tehéntej összetevőket feldolgozni, megemészteni vagy nem megfelelő módon, ezáltal leterhelődik a gyomra. És ez sem feltétlenül gyerekkorban mutatkozik meg, a felnőttkori emésztési probléma is kialakulhat azért, mert nem volt megfelelő étkezése az adott embernek csecsemő vagy gyerekkorában. Régen ezeket a dolgokat még nem vizsgálták, nem figyeltek rá, ezért van, hogy de bezzeg x évvel ezelőtt is tehéntejet kaptak a babák. Na, igen. De hogy mennyi embernek van ebből felnőttkorában problémája, azt nyilván ilyenkor senki nem veszi figyelembe!

Szóval 1 éves korig még semmiképpen ne adj neki tehéntejet és anyósodnak is mond meg, hogy ne adjon neki. Van gondolom tápszer vagy tejpép vagy anyatej, amennyiben még van és adja azt!

2013. dec. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
VAn tejem még. 2esnek...okos...bolti tejed atott neki..és itt a hangsúly azon van, hogy tehéntej, nem azon hogy házi tehéntej.
2013. dec. 26. 12:50
 6/7 anonim ***** válasza:

Bagoly mondja verebnek, hogy nagyfeju... Nem a kerdezo itt az idiota. A bolti tekmj, az tehentej. Teljesen lenyegtelen, hogy milyemmn tejet kapott a par honapos pici, mindenkepp allergen kockazat all fenn, mivel egyiket sem ihatta volna.

Kedves kerdezo! Ha akkor nem lepett fel kiutes, vagy egyeb mellekhatas, akkor nem is fog. De 1 eves koraig keruljetek a tejet, aztan pedig figyeld majd, hogy nem lesz-e borszarazsag vagy egyeb tejallergiara utalo tunet, ami esetleg emiatt, vagy barmi mas miatt kialakulhatott nala.

2013. dec. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én több ételre is allergiás vagyok és egyik sem az első fogyasztásnál jött elő. Ezt most csak azért írom, mert írták előttem, hogy az allergia azonnal megmutatkozna. Ez nem igaz, sőt nagyon ritka, hogy rögtön problémát okoz valami. Reméljük nem lesz semmi baja, de valahogy érd el, hogy ne csinálja ezt anyósod.
2013. dec. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!