Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapos lányomnak hasmenése...

13 hónapos lányomnak hasmenése van a tehéntejtől. Joghurttól, sajttól, savanyított tejterméktől semmi baja. Mivel pótolható a reggeli pohár tejadag?

Figyelt kérdés

2 hete elválasztotta magát, így ésszerű volt a tehéntejhez nyúlni, de sajnos megy a hasa tőle. A tejbedarától, spenóttól, amit szintén tejjel készítünk, semmi baja, csak a sima tejtől (forralva, visszahűtve). Valószínűleg laktózérzékeny. Most szüneteltetjük a tejet, addig tejpépet kap.

Védőnő szerint ha 1 hét múlva is hasmenése lesz a tejtől, akkor doki valószínűleg tápszert fog felírni reggelre és estére. A lányom már szilárdat eszik reggel és este, szóval nem igazán értem, hogy miért kellene visszatérni a folyékony táplálékra. Létezik olyan tejital is, ami adható tej helyett, vagy tényleg csak a tápszer marad?


2010. máj. 9. 13:15
 1/9 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy rosszul gondlom (nem vagyok tápszerben otthon), de a tápszer nekem ételnek minősül, nem italnak. Én legszívesebben valami italfélét adnék neki a reggelije után.
2010. máj. 9. 13:17
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Szia!

Hát, a helyedben én sem örülnék a tápinak... lehet, hogy meg kellene próbálni a nem tartós tejet, vagy ha a laktóz a baj, akkor van laktóz mentes tej is (bár tény, hogy drágább mint a rendes tej... viszont a tápihoz képest nem tudom, hogy drágább-e), de az sem biztos, hogy laktóz érzékeny, mert akkor szerintem a többi tejtermékre is így reagálna. Legalábbis a felnőtteknél így van.

Az is lehet, hogy csak a sajttal, joghurttal stb. már túl sok neki, még nincs hozzászokva a sok tejtermékhez. Szerintem fokozatosan próbálkozzatok.

2010. máj. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak junior tejitalok, kimondottan 1 éven túli babáknak. Pl: Nestlé tejital, Nestlé vaniliás tejital, Mildibé tejital probiotikus vagy sima vagy banános,stb...

Szóval van direkt nekik kifejlesztett ital.

1800 ft környékén van az ára.

Kisfiam imádja

Ő 13 hónapos koráig szopott, tejtől megy a hasa, tejitallal minden rendben nála.

2010. máj. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ.

Tejterméket 8 hónapos kora óta kap, semmi baja nem volt tőle. Tejet 1 éves kora után kapott, pár kortyot, meg tényleg kis adagokat, hiszen szoptattam még. Amióta elválasztotta magát ivott reggeli után egy pohár tejet (pár napig).

2010. máj. 9. 13:29
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy egyszerre sok volt neki. Régen ezt úgy csinálták (igaz, sokkal kisebb korban), hogy nem teljes tejet adtak rögtön, hanem eleinte higítva. Próbáld ki, hogy fele tej, fele víz, és úgy forralod, hátha ezzel van a gond. Ha így nem megy a hasa tőle, akkor fokozatosan lehet csökkenteni a higítást.

Ha ez sem válik be, akkor próbáld ki a junior tejitalokat, vagy a laktózmentes tejet, nem lehet tudni, hogy melyik válik be jobban. De ha egyik sem, akkor lehet tényleg marad a tápszer.

2010. máj. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még az ivójoghurt is eszembe jutott, mint lehetséges alternatíva, bár ha a tápszer ételnek számít, akkor az ivójoghurt is eléggé az.
2010. máj. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha napközben eszik tejterméket akkor nem feltétlenül kell erőltetni a tejet, a lényeg nem konkrétam a tejen mint innivalón van, hanem a benne lévő fehérjén, kalciumon van. Napközben ha figyelsz, hgy kapjon mindig tejterméket akkor nem esz gond. Vagy tényleg kipróbálhatod a gyerek tejitalokat.
2010. máj. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

természetesen tápszerrel vagy tejitallal lehet pótolni. én nem is adnék tejet egy babának.

a legtöbb tápszer tej-állagú, tehát italnak minősül.

és azért szükséges, mert a babának 3 éves koráig napi fél liter tejalapú táplálékra van szüksége, és ezt egy falat sajt, vagy túró nem fedezi. a babák szeretnek reggel-este ilyesmiket inni :)

ha pedig a tejital és a tápszer közül kell választanod, akkor inkább a tápszer, mert az táplálóbb stb.

2010. máj. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne idegenkedj a tápszertől, hiszen az pont az ilyen idős babák számára lett kifejlesztve. Minden tápanyag, vitamin megvan benne, amire a babának szüksége van, jóval optimálisabb összetételben, mint a tehéntejben. Ezen kivűl a tápszer tejfehérjéje humanizált, azaz a gyerek számára sokkal könnyebben emészthető, mint a tehéntej. Igy bőven lehet, hogy a tápszertől semmi baja nem lesz a babádnak. Ha viszont a hasmenése ezután is visszatér, az már az orvosra tartozik, mert az valóban valamilyen tej-alkotórész emésztési zavarra utal.
2010. máj. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!