Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan oldjátok meg az esti...

Hogyan oldjátok meg az esti fürdetési/szoptatási/fektetési időszakot?

Figyelt kérdés

Nagyobbik gyerekem 3,5 éves, a pici 10 napos. Még hétig itthon van a férjem szabin, addig nincs gond, de még nem tudom hogyan csináljam, ha visszamegy a melóba.

A pici fürdetéssel-szoptatással együtt kb. 1 órát vesz el. Fürdessem előbb a nagyot, aztán amíg ő issza a tejet és mesét néz, rendezzem el a kicsit? Vagy inkább a nagyot csúsztassam későbbre?


2013. dec. 26. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Esténként nem lesz otthon a férjed? Nálunk a kicsi fürdött előbb, amíg szopizott, addig fürdött a nagy. Általában mire ágyba került, addigra én is leraktam a kicsit és mentem a nagyhoz elköszönni tőle.

Ha egyedül vagy, én inkább a nagyobb fürdetésével kezdenék, ha kibír ennyit a tv előtt.

2013. dec. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is pont úgy gondolom, mint az első válaszoló! :) Nálunk is úgy van, hogy a kicsi fürdik előbb és amíg én altatom, addig apa a nagyot fürdeti, mire elkészül, a kicsi elalszik és mehetek a nagy mellé altatni. Ha nem lenne apa, akkor én is a helyedben inkább a naggyal kezdenék és amíg ő mesét néz, addig rendezném a kicsit. A kicsid amúgy nem alszik el úgy, hogy a nagy mellette mesét néz? Mert a fürdetés így meg lenne hipp-hopp, utána meg mellette szoptatnád a kicsit, akkor a nagy sem lenne egyedül amíg a tesót elaltatod. Ha halkan megy a mese, akkor szerintem a picurt sem zavarja.
2013. dec. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk így van: megcsinálom a vacsit, esznek a nagyobbak, addig kiengedem a vizüket. Fejek, míg fürdenek és fogat mosnak. Utána mesét néznek, én megfürdetem a kicsit. Ezután lefektetem a többieket, és megetetem a babát. Nekem sincs segítségem, muszáj volt valami rendszert kialakítanom, bár nekem már nagyobbak, mint a tiéd. 8 ill. 5 éves, és 2 hónapos.
2013. dec. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Gondolom azért kérdezi a kérdező mert nem lesz otthon a férje az esti proginál...nem mindenkinek dolgozik ám a férje klasszikus munkabeosztásban...

Nekem is muszály volt egy rendszert kialakítanom mivel a férjem sokat éjszakás,nappalos,egyszóval mikor éjszakás már nincs itthon fürdésnél mikor nappalos meg még nincs itthon!

3,5 éves a nagy 11 hós most a kicsi!

Én az elején így csináltam(persze mostmár együtt hancúroznak a kádban):

Bevonultunk mindnyájan a fürdőbe,vittem magammal a Kicsi pihenőszékét!Kiskádba kádálványon fürdettem a Kicsit addig a nagyobb pacsált a kádba majd a picit felöltöztettem(van pelenkázó a fürdőben pont ez végett hogy ne kellejen addig se felügyelet nélkül hagynom a Nagyot!)Majd a Kicsit becsatoltam a pihiszékbe és következett a Nagy!Lefürdettem felöltöztettem!

Majd kivonultunk a Nappaliba!Mesét kapcsoltam a Nagynak meg odaadtam a tejcsiét!Megszoptattam a Kicsit majd bevittem lefekteteni(szerencsére nem kellett sokáig ringatgatni)közben a nagy még mindíg mesézett!Utánna a nagynak mesét olvastam,összebújtunk és ő is elaludt!

Egyszóval én a fürdést egyszerre csináltam de mondom ehhez nagy szolgálatot tett a pihiszék meg a pelenkázó a fürdőben!

2013. dec. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is úgy voltam, mint az előző, a fürdést szó szerint ugyanúgy csináltam. Viszont az alvásnál én befeküdtem a nagy ágyába a picivel együtt, a nagyot simiztem, a picit meg szoptattam, így szinte együtt aludtak el.
2013. dec. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!