Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi van akkor ha "véletlenül"...

Mi van akkor ha "véletlenül" elfogy a tápszer és kéri a tejcsit a baba? Adhatok neki bolti tehén tejet végső esetben? Hogyan? Vízzel hígítva vagy forralva?

Figyelt kérdés
Nincs allergiás a családban de egyáltalán semmilyen allergiás nincs és a baba 9,5 hós.
2009. nov. 27. 12:07
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Olvastam, hogy többen adnak ilyenkor tehéntejet főleg ha csak 1-1 alkalomról van szó. Gondoltam akkor csak nem olyan nagy baj ha én is adnék néha.

A szomszédaim közül 3-nak van babája, az egyik pont 1 éves (már tejet iszik) a másik 1,5 éves a harmadik meg 2 hónapos szopis ezért nincs kitől kérnem.

A közelben nincs olyan hely ahol vehetnék tápszert legközelebb 5 km-re van, autóm nincs mert a férjem jár vele dolgozni hetente 3x-4x reggel 8-kor megy és éjjel 1-kor jön haza. Ezért írtam azt, hogy "véletlenül" elfogy úgy értem idő előtt és a férjem pont dolgozik...szóval értitek, akkor nem tudok szerezni sehonnan.

Tejpépet vagy mást nem fogad ha tápszert kér már próbáltam.

2009. nov. 27. 12:38
 12/30 A kérdező kommentje:

12.24-nek.

Tényleg haszontalan választ adtál de engem nem zavar csak ezzel én most mit kezdjek, érted???

5,5 hónapig csak anyatejes volt az én babám is de sajnos lassan elapadt a tejem, nem hiszem, hogy most vissza tudom hozni.

2009. nov. 27. 12:41
 13/30 anonim ***** válasza:
77%
Azért mert valaki van olyan szerencsés hogy évekig tudja szoptatni a gyerekét, sajnso sokan vagyunk akik jó ha az első néhány hónapban... utálom, ha ezért valaki belém köt, vagy okoskodik...nekem egyik felmenőm sem tudott szoptatni, még én vezetek az 5 hónappal. Bántónak találom, amiért olyannak kérkedik amit a term,észet adott neki és megbántja azokat akiktől ezt megvonta a természet...mert hiába tesz meg valaki mindent ha egyszer nincs,
2009. nov. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

szerintem még várj a tejjel picit, inkább én is gyümölcsöt esetleg tejpépet adnék, vagy ha inni akar a picur, gyümölcslevet. Ha mindenképpen tejet akarsz neki adni, akkor forrald és higítsd is fele fele arányban.

A kedves szopcsis anyukának csak annyit, hogy én majdnem 21 hónapos koráig szoptattam a gyermekem, ez nem dicsőség inkább szerencse. Ettől függetlenül egy tápszeres baba anyukájának nem adnék olyan hogy szoptasson, gondolom, nem jókedvében ad tápszert a gyermekének.

2009. nov. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
bocs, ami kimaradt: nem adnék olyan hülye tanácsot
2009. nov. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
69%

"szopcsis" anyuka, eltaláltad, nem szoptatok, de ha szoptatnék, akkor se adnék ilyen hülye tanácsot, se nem lennék ilyen csőlátású.


kedves kérdező, akkor azt javaslom, tárolj be otthon 4-5 dobozzal, akkor nem lehet meglepetés.

most van elég tápszered?

2009. nov. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen, most van még 1,5 dobozzal. Csak olyan szeszélyes a kisasszony, hogy tényleg van amikor megeszik 1 nap 3 napi adagot. Mert normális esetben csak reggel meg este kap időnként éjjel is. Tök változó. Megpróbálok inkább betárazni belőle előre 2-3 dobozzal.

2009. nov. 27. 14:04
 18/30 anonim ***** válasza:
0%
13:20 !sajnállak nagyon!!!
2009. nov. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
0%
én se értem,soakn miért veszik olyan húsig sétőnek a nem-szoptatást!még jó,h BÜSZKE rá az az anyuka aki akár 3 hónapig is szoptatja a babáját!én azokat Nem értem,aki még úgy állitja be a dolgot,mintha a táp-x egészségesebb lenne mint az anyatej...sajnos sok ilyen emberrel találkoztam s persze h ez érthetetlen----
2009. nov. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
0%

bocsi én se segitek,de merészkedek irni pár szót,ha nem baj,

h én is találkoztam olyan anyával aki szerint jobb a táp,mint a szoptatás.Milyen beteg gondolkodás ez ???

még jó,h többségében nem igy gondolkodunk...

2009. nov. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!