Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bébihordozó kenguru. Melyik a...

Bébihordozó kenguru. Melyik a legjobb? Tapasztalatokat írjatok légyszi!

Figyelt kérdés

Unokatesóimnak szeretném venni, ikrek, egyik fiú, másik lány. Decemberben lesznek pont 3 hónaposak.

Természetesen 2 db ot szeretnék venni, egyik vmi kislányos, másik pedig vmi kisfiús lehetne.

Láttam interneten rengeteg félét, de nem tudok dönteni.

Melyek a legkényelmesebbek mind a babának, mind a "hordozónak"?


2009. nov. 28. 10:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekünk csak 1 babánk van. Kérdés, hogy mire akarják használni. Pl. az autóban nagyon jó a hordozó, viszont buszon, meg cipelni szörnyű. Nekünk a fiúnk utál egyedül lenni a szobában, úgyhogy ha a konyhában van dolgom, akkor felrakom az asztalra a hordozót, bele a Manót és végzem a dolgomat. Ő meg nézelődik, gagyorászik. Később, ha elkezdjük majd a hozzátáplálást, akkor is nagy segítség lesz, mert még etetőszékbe nem fogom tudom rakni, ölbe meg nehéz lesz. Ebbe csak beleültetem, és mehet is a papi.

Viszont pár hete vettünk kengurut, mert vidéken lakunk, és a babakocsit nem nagyon akarták felengedni a buszra, ha a városba akartunk menni. Így kényelmesebb nekem is, bár ahogy nő, egyre nehezebb lesz.

Mindkettőnek van előnye is, hátránya is. Szerintem inkább kérdezd meg a szülőket, hogy melyikre van jobban szükségük.

2009. nov. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ja és a babának mindkettő kényelmes. A kenguruban nekem nagyokat alszik a fiam, mert közel van anya szívéhez és megnyugtatja, a hordozóban meg jól elfér.

9 hetes Manó anyukája

2009. nov. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Mindenkeppen olyan kell, ha kenguru, amiben az anyukaval szemben helyezkedik el es nem elfordulva tole.Miért nem jó kifelé fordítva hordozni?


* Nem valósulhat meg a fiziológiailag helyes teshelyzet, így a gyermeknél tartáshibák és hátfájás alakulhat ki.

* Nem lehetséges a béka-lábtartás, így a csípő nem fejlődhet megfelelően.

* Ingertúltengés: a babának nincs lehetősége elbújni az ingerek elől, nem bújhat a hordozóhoz.

* Nincs szemkontaktus a baba és a hordozó között, a túlterhelt baba az esti sírással vezeti le a feszültséget.

* Az ágyékrész fokozott terhelése miatt deformálódás, fiúknál herezúzódás alakulhat ki.

* A hordozó személynél váll- és hátfájdalmak alakulhatnak ki. A keskeny, sokszor rosszul párnázott vállpántok csak rontanak a helyzeten.


Így ne hordozzunk, mert


* ebben a helyzetben a gyermek háta egyenes, lábai egyszerűen lefelé lógnak,

* a gyermeknek nincs lehetősége hozzábújni a mamájához, hordozójához ha ezt igényli.


Alternatívák


Ha úgy látod, hogy a babád többet szeretne látni a világból, próbáld ki a csípőn vagy a háton hordozást! Csípőn- és hátonhordozás során a lábak a helyes béka-lábtartásban vannak, a gyermek kilát oldalra, és ha szükséges hozzábújhat a mamájához.


Az egészséges hordozás


Az optimális hordozás ismérvei: a hát megfelelően meg van támasztva, a lábak békatartásban, a baba hozzábújhat a hordozó személyhez.


Ha helyesen szeretnéd hordozni a babádat, vedd figyelembe az alábbiakat:

* béka-lábtartás: a térdek a baba köldöke magasságában legyenek

* a baba hasa a te hasadhoz simul

* a baba szorosan hozzád simul - a kendőt, hordozót kösd/állítsd szorosra.


A gyermek ideális esetben befelé, azaz a hordozó személy felé néz, a kifelé hordozás sok szempontból nem megfelelő: nem valósulhat meg az anatómiailag helyes hordozás (gerinc természetes görbülete és megtámasztása, lábak békatartásban), valamint a gyereket túl sok inger éri, amely elől nem tud “elmenekülni” amikor “besokall”. (A befelé néző gyerek elbújhat a hordozó mellkasában, és a természetes ölelőpózban gyorsan vígaszra találhat.


A 21. századi babák többsége az utcán babakocsiban utazik, és általában előre nézve, háttal a szülőnek. Mivel ez a pozíció jelentősen csökkenti a baba és a szülő közötti kommunikációt, így hosszú távú negatív hatással van a gyermek fejlődésére. Erre az eredményre jutott egy angliai kutatás, az első, amely a babakocsik pszichológiai hatásait vizsgálta.


Az eredmények egybecsengenek a mamami Kifele ne! összeállításának üzenetével: a kifelé fordított hordozás, akár hordozókendőben, akár babakocsiban történik, káros a gyermekek fejlődésére.


A kutatás első részében 2722 baba-szülő párost figyeltek meg babakocsi használat közben Nagy Britannia utcáin. Ezt egy kiegészítő kísérlet követte, amely során 20 babát toltak végig babakocsiban egy egy mérföld (kb 1,6 km) hosszú főutcán, félúton átfordítva a babákat a menetirány felé fordítottból a szülővel szembe ülő pozícióba.


Az utcai megfigyelések főbb eredményei:


* a babák 62%-a előre nézve - a szülőnek háttal - utazott, ez az arány az 1 és 2 év közötti gyerekek esetében még magasabb: 86%;

* a szülő felé fordítva ülő gyerekek 25%-ához beszéltek a szüleik, míg a háttal fordított gyerekek esetében csak 11% az arány;

* összességében a megfigyelt szülők csupán 22%-a beszélgetett a gyerekével.


Az utcai megfigyelések eredményét megerősítette a kísérlet is. Bebizonyosodott, hogy csupán amiatt, hogy a babát a szülő felé fordították, a szülők kétszer annyit kommunikáltak a gyerekekkel.


Életük első éveiben a gyerekek fejlődése szempontjából kulcsfontosságú a kommunikáció, a társas érintkezés. Amennyiben a gyermekek ebben - az agyuk fejlődése szempontjából megismételhetetlenül fontos - időszakban jelentős időt töltenek babakocsiban, amely megakadályozza őket a szülővel való kommunikációban, ez bizonyosan negatívan hat fejlődésükre.


A kommunikáció hiányán túl a kutatás további negatív összefüggéseket is feltárt, amelyek arra utalnak, hogy a menetirány felé fordított pozíció stresszesebb a babák számára.


A kísérlet során a szülő felé fordított pozícióban utazva a babák fele, míg a szülőnek háttal ülő pozícióban csak egyetlen egy gyerek nevetett. A szülő felé fordítva ültetett babák pulzusa alacsonyabb volt, és közülük kétszer annyian (52%) aludtak el az út során, mint a menetirány felé néző gyerekek közül (27%). Mivel a nyugodtabb, biztonságérzetet nyújtó helyzetben könnyebben alszunk el, ezek az adatok arra utalnak, hogy a szülő felé fordított pozíció kevesebb stresszel jár a gyermekek számára

2009. nov. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válszokat.

esetleg valaki tudna márkát is írni?

Nézem neten az ún. Mei Tai bébikengurukat. ezek tényleg ennyire jók?

Ilyen márkákat találtam:

Cybex I.Go, Neonato, Pierre Cardin, Fillikid,

Chicco

Jelent valamit a márka?, vagy az olcsóbb is ugyanolyan kényelmes mindketőőjüknek?

2009. nov. 28. 10:40
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekünk Cam kengurunk van, teszveszen vettem. Először a Chicco-t néztük ki, csak nekünk az most kicsit drága lett volna, de ha erre nem találtam volna rá, akkor mindenképp megvettem volna a Chicco-t, vagy megkértem volna a nagyszülőket, keresztszülőket, hogy "lepjenek meg" minket vele karácsonyra. :)))
2009. nov. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja a neten 2000Ftért vettem a Cam-ot, a Chicco meg 6999Ft lett volna.
2009. nov. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk Chicco Govan, elejétől fogva használjuk ,először befelé, most már kifelé néz benne a lányom(8,5hónapos)

Márciusban vettük, akkor volt 6 ezer forint

Múlt héten is voltunk kirándulni, abban volt több órát.

[link]

Itt vettük mi is, most olcsóbb, mint tavasszal volt.

2009. nov. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is a Chiccora szavazok.
2009. nov. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
mei tai, egyertelmuen
2009. nov. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

[link]

Én most ezen a kengurun gondolkodom.Elég jó kritikát kapott és ezen az oldalon van kék és piros is belőle!

2009. nov. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!