Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnantól kezdődik az elkényez...

Honnantól kezdődik az elkényeztetés? A legjobb ha a saját ösztöneimre hallgatok? Nem szeretném elkényeztetni, de meg akarom adni neki lelkileg is azt a mindent ami tőlem telik. Tapasztalatokat, véleményeket várok.

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom, hogy az újszülöttnek az a legjobb ha sokat van testközelben a szoptatáson kívül is.Anyukám szerint ettől lehet elrontani.Barátnőm szerint ha igény szerint szoptatna nem mehetne a babától sehova.Meg anyu szerint az elejétől külön szobába kéne tenni(van rá lehetőség de mégsem szeretném egy bizonyos ideig, úgy érzem a közelemben lesz biztonságban)Sok az ellentmondás nekem.
2009. jan. 10. 13:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad, de feltételezem még nem született meg a babád. Az egyetlen tanács, amit a mai önmagamnak adnék (5 hónapos a lányom), hogy ne hallgassak senki tanácsára, csak a saját megérzéseimre. Kismamaként állandóan ezt az oldalt bújtam, gyűjtögettem a véleményeket, tapasztalatokat, és úgy mentem szülni, hogy szinte mindenről volt elképzelésem, egyes dolgokról szilárd meggyőződésem (például: szigorú különalvás, no cumi, és még hosszan sorolhatnám). Aztán minden, de minden másképp alakult, nem részletezem, de örülök, hogy a gyerek életben maradt. Én nem hiszek abban, hogy a szeretetteljes testi kontaktussal el lehet kényeztetni egy gyereket. Ez az egyetlen, amivel nem lehet, mert megtanul bízni benned, és amikor elkezd önállósodni, a sok befektetett energia megtérül. Az első 3 hónap tényleg olyan, hogy alig lehet valamit csinálni a baba mellett, ha sírós, hasfájós, de ez el fog múlni. Igaz, hogy nem sírom vissza ezt az időszakot, de már látom az eredményét. Szóval ilyen kérdésekben soha ne félj magadra hallgatni! És persze az én véleményemet is kezeld ugyanolyan fenntartással!:)
2009. jan. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindig furcsálom,ha azt hallom,hogy egy anyuka tudatosan,szabályok szerint akarja "nevelni"újszülött csecsemőjét.De miért?Miért szégyen szeretni?Miért baj ha mindig veled van?Nem igazán értem,hogy miért rakják különszobába a pár napos babát?Pedig egyre többet hallok ilyet.Én azt vallom,hogy egy anyuka az ösztöneire hallgasson és merev szabályok nélkül,szeretetben "nevelje"a babáját.
2009. jan. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

A lányom lassan 8 hónapos lesz,és borzalmasan anyás.Ez egy kicsit néha már kényelmetlen nekem,de ez van,majd kinövi.

Én az elején megbolondultam volna,h külön szobában van,viszont 4 hónapos kora környékén már világosan éreztem,h eljött az idő,amikor külön szobába kellene tenni.Akkor tedd külön szobába,amikor már úgy érzed,h eljött az ideje.Van,aki az első pillanattól,van akinek több idő kell.

Szoptatás:A mai napig szoptatom a lyányt.Kétszer kap szilárdat és a többi szopi.Ő olyan baba,aki sokszor keveset eszik,így napközben kb. 2 óránként szoptatok.Kicsit kimerítő,meg tényleg nem nagyon lehet sehova elcsászkálni baba nélkül,de nem érdekel.Ki lehet bírni.Majd eljön az idő,amikor már nem fog ennyire kötődni,és akkor majd elmegyek mindenhova,ahova szeretnék.

Agyonszeretés:Igyekszem minden időmet vele tölteni,foglalkozni vele,és tényleg olyan az agya,mint egy szivacs,minden érdekli,mindent megjegyez.Ugyanakkor,amikor tiszta hiszti,mert hiába állítja a szakirodalom,h szeparációs szorongás,meg nem tudom,h milyen fedőneveket kapott napjainkban,igenis tudnak hisztizni,nem is kicsit.Egyik ismerősöm találóan így fogalmazott:"Minden fájdalom emelésre múlik."Amikor megbizonyosodom róla,h ez bizony csak cirkusz,akkor 1-2 játékkal berakom a kiságyba,és becsukom az ajtót.Vettünk még 6 hetes korában egy hordozó kendőt,amiben eleinte fektetve,majd 3 hónapos korától már ültetve kötöttem bele.Sikongat örömében amikor meglátja,h kötözöm magamra.

Az ösztönök meg fogják súgni,h mi is a helyes.Én egy olyan anyának tartom magam,aki hallgat az ösztöneire,és aszerint is cselekszik.Én azt látom,ez célravezető.Már pocakosan is felerősödött bennem az ösztön.Pl aznap,amikor szültem,már reggel tudtam,h szülni fogok,egyszerűen éreztem,a doki meg csak vetett rajtam.Hajnalban kimászott a kisasszony.A kb-ban majdnem teltház volt,de 20 ordító csecsemő közül is meghallottam,h mikor sír az én lányom.Pontosan éreztem,h mikor nem elég már csak az anyatej neki,pedig a doki erősködött,h ne kezdjem meg korábban a hozzátáplálást...

Egyébként szeretettel senkit szem lehet elkényeztetni szerintem.Azzal lehet elkapatni,ha nem tanulsz meg nemet mondani neki.Igenis rá kell szólni,h ha valamit nem szabad,és meg kell vele értetni,h nem kaphat meg mindent.De ez majd a 1,5-3 éves kora körüli dackorszakban lesz igazán terítéken.


Ne aggódj,mindenki mást fog mondani,és mindenki úgy gondolja,h az a helyes,amit ő tanácsol neked.Nem,az a helyes,ahogyan te csinálod.Ne ijedj meg az első problémáktól,és ne hagyd,h mások belebeszéljenek és elbizonytalanítsanak a gyereknevelésben!

2009. jan. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

újszülöttet nem lehet elkenyeztetni! Az a feladatunk, hogy mindent megadjunk neki. Gondold el, az ujszulott meg fel se fogja, hogy te nem az ő része vagy, hogy tudnad elkenyeztetni?

A kulon szobaban viszont igaza van, mert ha egybol ugy szokja meg, hogy kulon vagytok, akkor nem lesz neki rossz, de egy ketevesnek mar nem tudod megmagyarazni.. azt mondjak, hogy féléves koráig lehet kulon szobara szoktatni, utana nagyon megviseli.


megint masik dolog, kozmetikusom mondta, halkan jegyzem meg, hogy neki sok kliensenek ment tonkre a hazassaga amiatt, hogy a gyerek bennvolt a szobaban, es emiatt nem eltek a szulok hazaseletet.. ki tudja mi igaz belole, hogy tenyleg ez volt e az ok.


en azert kardoskodtam a kulon szoba mellett (pedig nincs ra lehetosegunk, a gyerek lesz a mi haloszobankban, es mi lakunk a nappaliban, eljen a masfel szobas lakas :)), szoval azert, mert egy gyerekszobanak teljesen mas az auraja, masok a szinek, mas a hangulat, más minden.. és mert ha par ev mulva jon a kisteso, ne legyen belole gond :))


de tenyleg ugy csinald, ahogy jonak erzed, mert az lesz a jó!! es mert ha hallgatsz valaki tanacsara - barkiere- es kesobb meg marnad magad, hogy miert nem ugy csinaltad, ahogy te akartad, na az nagyon rossz lenne, meg a te és a párod gyereke lesz, nem anyukade, vagy innen a forumról (plane, hogy anyukak hiaba joindulatuak, tobb, mint 20 eve szultek tobbnyire, akkor meg meg minden mas volt)

2009. jan. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Minden válszadónak nagyon köszönöm.Igen várom még csak a kislányunkat.Többnyire hasonló a véleményem mint a négy hozzászólónak.Készül a külön szoba de nem rögtönre hanem én is úgy gondoltam hogy féléves kora előtt ha úgy érzem valamikor átkerül.A mi szobánkban is lesz egy külön kedves kis sarka, és a férjemnek is lesz a jövendőbeli gyerekszobában egy sarka ha nem bírná a gyerekszobában.(merthogy egy rendes férjem van amikor felmerült hogy én aludjak esetleg a gyereknél ő felajánlotta hogy átmegy inkább ő arra a heverőre ha nem bírja én meg maradjak a kényelmes ágyunkban)Szerintem a baba úgyis eldönti a kérdéseket, de jó ha hallok más tapasztalatokat.Nemrégen volt az rtlklubon a 21. században egy régebbi korbani gyereknevelésről, nemtom láttátok e de én nem bírnám azt megcsinálni hogy percre pontosan etessek meg stb.Hát mégegyszer köszönöm, ha valakinek van még vélménye szívesen várom.Minden jót mindenkinek!26 hetes kismama
2009. jan. 10. 20:11
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

szia!

Én is egyetértek itt mindenkivel, kivéve a "kozmetikus híreket" (láttam már ott kétgyermekes tisztes családapát hetyegni a szintén kétgyermekes műkörmössel, szóval az ottani meglátások nem általánosíthatóak). Én is igény szerint szoptatok immár hat hónapja minden órában:D (Nappal csak) de nekem ez nem teher, a babának pedig kellek. A baba velünk alszik, mert ez az egy szoba van kész a házunkban, de eddig oké volt. Talán most gondolom úgy, hogy nyugodtabban aludna, ha külön lenne, mert mostanában nem jól alszik, de ezt nincs ahogy kipróbálni. A lényeg szerintem, hogy nem kell ragaszkodni semmilyen elvhez, hagyd, hogy a babád és a körülmények alakítsanak, légy rugalmas, a babád irányába, nyilván, legyen(ek) valaki(k) aki(k)ben megbízol és aki(k)hez fordulhatsz tanácsért, ha bajban vagy, vagy elbizonytalanodsz, de akik kéretlenül nem okoskodnak. Nekem legalábbis ilyen a sógornőm két gyerekkel, nagyon sokszor hívom fel és elmondja, amit kérdezek, egyébként nem szekál, stb. Nekem is voltak fix elképzeléseim sokmindenről, már nem is emlékszem rájuk:D.

A baba a legjobb tanácsadó. Nem lehet elkényeztetni még, amíg pici. Én minden nyekkenésre felveszem, hetekig nem is sírt, mindenki azt hitte, nem tud sírni. Kendőm van, sokat hordozom, imádja. inkább olvass utána, Vekerdy, Ranschburg miket mondanak az elkényeztetésről, tényleg jó fejek.

Anyukád az anyósom elveit vallja, amiket én magas ívben meg sem hallgatok (ne vedd fel, hadd sírjon, elrontod, majd lesz bajod stb,). Ne hallgass senkire, rám se csak akit megkérdezel, mert arra érdemesnek tartod. Jó babázást!!! Gyönyörű ez a korszak:D

2009. jan. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok, még annyit a különszobáról, hogy pl sógórnőm az első gyereket első perctől külön tette, minden nagyon jó volt, a másodikat egyéves koráig nem lehetett, pedig vért izzadtak, hidd el, megpróbálták. Ennyit az elvekről és elképzelésekről. Az első egyhetes korától aludta át az éjszakát, a második két éves és most sem mindig. Tehát 16 hét múlva új főnök lesz nálatok is! üdv.
2009. jan. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!