Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor váltottátok ki az esti...

Mikor váltottátok ki az esti tápszert? Hány hónapos volt a babátok és mi lett a vacsija?

Figyelt kérdés

Kislányom 13 hónapos és egyre többször és többet kunyerál a vacsoránkból. Fürdés után 180-210 ml tápit kap, van hogy csak 150-et. Szerintetek kiválthatom neki? Vagy még várjak? Azt eszi, amit mi bababarát kiadásban, tejpépet nem szereti.

Köszi előre is!



2014. jan. 3. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell kiváltani. Vacsorázzon, ami jól esik neki és utána még igya csak meg a tejcsit, amennyi jól esik neki. Fiam két éves és minden este vacsi után, fürdés, aztán az ágyikóban issza a tejcsit. Erre szüksége van. De 13 hónaposnak nem adsz vacsorát külön?
2014. jan. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kisfiam úgy alapvetően 7 hónapos koráig volt hajlandó csak tápszert enni, így az helyett ő tejpépeket kapott. És az volt a vacsora is.

Amikor 1 éves elmúlt, akkor pedig bevezettem neki a tejet, viszont azt soha nem adtam neki estére, napközben kapta, estére mindig más jellegű vacsorát kapott. És sokkal inkább volt laktatóbb is szerintem számára, mint maga a tej lett volna.

Szóval szerintem bőven kaphat vacsorára mást is, nem tápszert.

2014. jan. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Külön vacsorát nem kap, mert korán vacsorázunk, 6-7 körül, ő meg 4.30-5 körül megeszik egy egész banánt vagy egy pohár joghurtot keksszel és gyümivel, így a mi vacsinkból csak csipeget. 8-9 között van a fürdés, utána tápi és alvás.

Azért gondolkodom ezen, mert félek, hogy ha túl sokat csipeget akkor arra még ráissza a 2 dl tápszert, az már sok lenne és rosszul aludna. Tegnap együtt vacsorázott velünk anyóséknál és rengeteget evett, így csak 120 ml-t adtam neki lefekvés előtt és kikérte magának. Szóval nem tudom mi legyen: legyen előbb az uzsonna, majd adjak neki rendes vacsit és két óra múlva kevesebb tápit mint szokott? Vagy több uzsit, kevesebb csipegetést vacsira és szokott mennyiségű tejcsi? Ááá! Nem vágom! :)

2014. jan. 3. 14:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom 14 hónapos és ugyanígy etetem, mit Te!! :-) 4-kor kap egy kis pudingot vagy gyümölcsöt kekszel és utána lefekvés előtt a tápszer, kb. 200 ml. De én még 7 körül adok Neki 1-2 kekszet, de ha kér a mi vacsinkból, akkor abból is csipegethet... Én még nem váltom ki az esti tápit, de ha Te szeretnéd kiválthatod, ahogy az egyik válaszoló is írta, adjál Neki rendesen vacsit, de utána azért kapjon egy kis tejet vagy tápszert szerintem...
2014. jan. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem kell és nem is szabad leszoktatni az esti tápszerről. 3 éves korig kell naponta legalább 2 tejalapú étkezés (ez lehet tápszer, tejital, esetleg tehéntej 1 éves kor után). Hagyd, hogy annyit egyen, amennyi jól esik neki, és utána szintén annyi tápszert igyon, amennyi jól esik neki. Nem fogja túl enni magát, hidd el, érzi ő, hogy mennyi fér bele :)

Vacsorázzatok később, hogy rendesen ehessen veletek, ebben a korban már igénylik a közös étkezést, így könnyebben megtanul majd szépen, egyedül enni. Szerintem nagyon fontos, hogy legalább naponta egyszer együtt étkezzen a család.

2014. jan. 4. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!