Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kell tízórait és...

Mikortól kell tízórait és uzsonnát ennie a 8 hós babámnak?

Figyelt kérdés
Jelenleg itt tartunk: reggel 8 körül szopi, 13 óra felé főzelék, 17 óra körül főzelék+ szopi ,este 8-kor fürdés- utána szopi.Éjjel 1X szopi.
2009. nov. 29. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:

8 töl délutàn 1-ig nem eszik?Az enyém nem birnà ki.Nem hagytàl ki valamit:)?

Nos ha segit ,leirom én hogy etetem a 8 honapost,igaz ö tàpszeres:


Reggel 8 -kor tàpszer


10-kor babakeksz,plussz tea,vagy gyümölcslé


Délbe bébiétel,husos vagy zöldséges.



3-korr kap egy kis gyümölcsös bébiételt,vagy friss gyümit.


4-kor megint tea.



6-7 kor tàpszer.

És ha nem alszik el,8-kor akkor kap lefekvés elött megint tàpszert.Szerintem mindenképp adj tizorait.Reggel 8-tol délutàn 1.-ig böven kell neki az energia!

2009. nov. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem kap mást, annyiszor eszik, ahányszor írtam és elég neki:) Egyébként jó súlyban van, kicsit talán dundi is:)
2009. nov. 29. 19:55
 3/7 A kérdező kommentje:

Természetesen köszönöm a választ!

Szoptatós anyukák! Légyszi ti is írjatok! Köszi előre is!

2009. nov. 29. 19:58
 4/7 anonim ***** válasza:

9 hónapos a lányom, egy hónapja hagytuk abba a szopit, nem kellett neki.

6 hónapos kora óta reggel szopit/ táp, 10 körül gyümölcs babapiskótával vagy kekszel turmixolva, ebédre husos főzelék, 4-5 között tejpép, este fürdés után szopi/tápszer.

1 gyümölcsöt szerintem feltétlen be kéne iktatnod vagy délelőtt vagy a délutáni főzelék helyett.

Turmixolj össze 1 banánt fél narancsal 1 babapiskótával vagy 2-3 háztartási kekszel. 1 körte+1 alma babapiskótával vagy kekszel, csak körte kekszel, csak alma kekszel, csak barack kekszel, fagyasztott barack banán kekszel.

Szoktam venni kecskeméti málnát vagy eper üveges kaját és a felét 1 lereszelt almával összekeverem imádja és legalább változatos.

2009. nov. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
5-6 körül cici, 9 körül tízórai, 12-13 fele ebéd, 16-16.30 körül uzsi, 19 fele cici és alvás.Közben délelőtt cicin alszik el, illetve éjjel 2x szopizik.
2009. nov. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értelek, mert nekik naponta 5-ször kell enni. Az enyémek se éhesek, de megetetem őket és el is fogadják.

Reggel 8: szopi, 11-kor ebéd, ez főzelék. 14-kor szopi, ezt már illene kiváltanom valamire... (mivel 10 hónaposak), 17-kor uzsonna-vacsora, ez gyümölcs, Sinlac péppel és este 8-kor vacsora, ami szopi. Aztán alvás reggelig.

Ha napközben megetetnéd 5-ször, szerintem éjjel már rég nem kelne. Én azért etetem őket napközben, hogy éjjel ne keljenek, így már ezer éve nem ébrednek fel éjjel. Ha elfelejtem/nem tudom megetetni őket, akkor simán elvannak egy hang nélkül is 5 órán keresztül, ennek ellenére 3 óránként etetem őket, így fér csak bele a napba az 5 étkezés.


Úgyhogy a kérdésedre válaszolva: 5-nél kevesebb étkezést nem szabadna enniük soha (nagyobb gyerekem 4 éves, ő 3 éves kora óta eszik CSAK 4-szer egy nap), így mindig van tízórai és uzsonna nekik elvileg.

2009. nov. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb hozzászólásokat!

Kicsit kétségbe is estem, hogy ennyire le vagyunk maradva, úgyhogy felhívtam a régi védőnőmet( az újat még nem ismerem), hogy szerinte is így van-e. Szerncsére ő megnyugtatott, hogy nem olyan vészes. Mostantól beiktatok plussz két evést, ahogy ti is írtátok.

Viszont a mostani ajánlások szerint 8 hónaposan még nem ehet sem narancsot, sem gabonákat ( pláne nem babapiskótát!), és tejtermékeket sem.

2009. nov. 30. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!