Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem lehet egy kisbabát...

Miért nem lehet egy kisbabát pár hónapos utcára, városba vinni? Sok nő mondja, hogy elege van már a bezártságból

Figyelt kérdés
Akinek nincs senki segítsége az is elmegy akár pár napos babával a bevásárolni miért baj ez?És miért kell hozzászoktatni a gyereket a többi idő sétákhoz miért nem lehet egyből nagyobb útra menni?
2014. jan. 5. 16:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokan vagyunk akinek nincs segítség, mi mindenhová visszük magunkkal a pici babát. Nem is jó neki ha bent van egész nap. Jót tesz nekik a levegő.
2014. jan. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól is függ szerintem, hogy mikori születésű a baba. A kisfiam februári, hideg volt. Így csak 3 hetesen vittem ki egy kicsit a teraszra. Előtte szellőztetés közben levegőzött pár percet a szobában. 4 hetesen volt az első nagy utunk a védőnénihez. Onnantól naponta sétáltunk akár 2x is, kivéve ha nagyon hideg, eső, vagy nyálkás, ködös idő volt. Ha nyári/tavaszi lett volna kivittem volna már 2 hetes korában.
2014. jan. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Valaki beszólt, vagy mi? Mert én is kimentem a pár hónapos gyerekkel, mások is... Nem értem miért lenne ez probléma.
2014. jan. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%
Mert 2 hónaposan kapja meg az első nagyobb oltáscsomagot. Előtte védtelen.
2014. jan. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Bocsi pár napos babát akartam írni.csak mert hallani több helyen ,hogy egész nap otthon vannak ne mehetnek sehova mert kicsi a gyerek a párja megy el vásárolni.És,hogy miért kell akár pár napos babával is otthon ülni.Ugyan úgy lehet menni intézni a dolgokat mint eddig csak a bab is ott van.
2014. jan. 5. 17:21
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Mert egy pár napos babának az immunrendszere még nem állt fel. Kisfiam novemberben született, eleinte csak a teraszra vittem levegőzni, pár hetesen mentünk először sétálni az utcára. Hogy miért? Nem akartam a megfázós szezonban emberek közé vinni, hogy elkapja a bacikat. Egy bevásárló központ még rosszabb, az még zárt is, légkondival. De te nyugodtan viheted majd a kórházból hazafelé menet a gyereked bevásárolni :)
2014. jan. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

A pár napos babához jár egy anyuka, akiből dől a tej, fáj az izéje vagy a gátsebe, részletekben aludt pár órácskát és az agyát elborították a hormonok.

A pár napos babának meg nincs ritmusa, egy pár hetesnél-hónaposnál tudod, hogy ha mondjuk 11-kor evett akkor bealszik és 3-ig fel sem ébred, tehát nyugodtan tudsz vásárolni. A pár napos babánál még nem tudod, hogy 10 perc múlva nem fog üvölteni mint a sakál a hasfájása miatt.

2014. jan. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%
Igen, az a másik amit a 6. írt. A május végi gyerekemet már elég hamar kivittem, de a decemberit nem, mert mindenhol taknyos emberek köpködték a bacijaikat.
2014. jan. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi ezt nem tudtam.És mi az az idő ameddig nem ajánlatos emberek közé vinni?Ha valakinek nincs segítsége és muszáj a babát vinni emberek közé(hivatalos,dolog meg egyebek) akkor biztos,hogy elkaphat betegséget vagy csak esély van rá?
2014. jan. 5. 17:35
 10/12 anonim ***** válasza:
Az én két lányom júliusi, hazajöttünk,és már másnap mentünk sétálni. De először csak 10 percre,aztán egyre többet. Gondolj bele, eddig teljesen védett, zárt helyen volt, meg kell neki szokni még a levegőt is. Fokozatosan kell hozzászoktatni a sétához, meg az emberekhez.
2014. jan. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!