Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babákat télen is ki kell...

A babákat télen is ki kell vinni sétálni?

Figyelt kérdés

5-6 hónapost. Gondolom ha épp hóvihar vagy nagy szél van akkor nem. De ha csak hó és hideg van, akkor is ki kell minden nap vinni? És mennyi időre?


Köszönöm.


2013. dec. 6. 13:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, érdemes. A friss levegő mindig kell a gyerekeknek. Ha nem esik eső, nincs hóvihar, viharos szél, akkor minimum fél órára én mindig kiviszem. Mondjuk Ő már 1,5 éves, de 6 hónaposan is kivittem.
2013. dec. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

-5 fokig lehet a csecsemőket kivinni.

Ha nem esik-fúj, és a baba nem lázas, akkor viszont ki is kell.

Egyrészt megszoknak egyfajta rendszerességet, másrészt érik őket új ingerek, harmadrészt a bőrüknek-tüdejüknek is szüksége van a friss levegőre (neked meg a mozgásra).

2013. dec. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha épp 10 perced van rá, mert csak a boltig szaladsz el, akkor is vidd magaddal, mert az is jó. De ha kint tudtok lenni fél órát, akkor legyetek kint annyit, vagy akár többet is.
2013. dec. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, persze, ki is kell vinni egy 5-6 hónapost, max. egy fél órára. Persze nem viharban. Illetve azt mondják sokan, hogy -5 fok alatt már ne vigyük ki a babát. De egy ismerősöm Finnországban él, kétszer szült is ott, bizony igen hideg időben is ki kellet vigye a babáit, mert ha menni kellett valahova, akkor menni kellett. Senkinek nem lett semmi baja.
2013. dec. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem kötelező minden nap kivinni, de nem is árt neki.

Annyi időre vidd, amíg nem fázik a te lábad, mert a babát úgyis jól beöltözteted/betakargatod. Hatalmas nagyokat tudnak aludni a friss, hideg levegőn.

Ha pedig éppen esik a hó, akkor is érdemes kicsit kivinni, megmutatni, teljesen odavannak a hóesésért.

2013. dec. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem kötelező, de jót tesz nekik.

Mondjuk ha kétnaponta viszed ki, akkor a többi napon, ugyanúgy öltöztesd fel és nyisd rá az ablakot és tedd oda mózeskosárban, vagy hordozóban.

Ezt szokták még csinálni.

2013. dec. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem zárhatod be tavaszig. Én vittem, mert nem tudtam kire bízni. Ha nagyon rossz idő volt, akkor csak a boltig.

Nagy szélben egyáltalán ne vidd ki, ha nem muszáj, mert a babakocsit is eléggé löködi a szél. Szép időben sétálhatsz, míg jólesik, akár másfél órát is.

2013. dec. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
És 6 hetes babát is ki lehet vinni? Mit adjak rá?
2013. dec. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én ki szoktam rakni aludni napi egyszer, amikor szépen süt a nap. Olyan 0 fok körül van most a hőmérséklet. Gyereket szépen felöltöztetem, + 2-3 takaró + a babakocsi szélálló takarója + az egész babakocsit betekerem egy nagyon vastag anyaggal. Tényleg csak egy rés van szabadon a baba arcának, mikor benyúlok érzem, jó meleg van neki odabenn. 1-2 órát is szokott így aludni.

Most 6 hónapos, egyszer kellett párszor orrszívózni, de egyébként még semmi baja ne volt.

2013. dec. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

-5 fokig lehet kivinni a csecsemőket????

Ezt a baromságot!!


Akkor az északi emberek zárják be a babákat egész évre?


Ha jól felöltözteted semmi baja nem lesz.

A lányom tavaly decemberben született, az első hónapoktól kint vagyunk minden nap.

Ma a viharos szélben is kint voltunk és a kemény mínuszokban is kint leszünk napi legalább 1-2 órát, mert a kutyát le kell vinni, be kell vásárolni stb. és segítségem nincs.

A gyerekek nagyon strapabírók, jobban alkalmazkodnak mindenhez, mint a felnőttek.

2013. dec. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!