Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más babája is csinálta ezt?...

Más babája is csinálta ezt? Vajon meddig tart még?

Figyelt kérdés
3,5 hónapos babám pár napja folyamatosan sikítozik, örömében-bánatában. Mitől lehet ez? Felfedezte, hogy sikítozni jó móka? Ezen kívül nagyon sokat reklamál (ezt is visítva természetesen), kb 1 percet van el egyedül, folyton szórakoztatni vagy cipelni kell, hogy nézelődhessen. Meddig tart ez az időszak?
2014. jan. 5. 20:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

de cuki lehet :) ezek a "hangpróbák" folyton változnak. nálunk most a nyállal való gargarizálás van, de csak addig tart, amíg le nem nyeli a hangszerét... :)

nyugi, nem marad így ez a hangoskodás előbb utóbb lejátszik nála :)

a cipeltetősdinek számos oka lehet, nálunk az apucival csinálja a baba, mert tudja, apuci viszi kézben :) nekem nem kunyizik, mert én nem hurcimbálom (csak céllal) :)

aztán főként akkor van ilyen kézbe kéretszkedés, ha valami kellemetlen neki - a babáknál ez elég sok minden, mert még nem olyan tudatosan beazonosítottak az érzések, érzelmek. tehát a kellemetlen = unatkozik, kezd éhes lenni, fáj valamije - foga, pocija, álmos, fáradt, nyűgös, front van...

próbáljátok megfejteni a kéretzkedés okát - ha álmos, altassátok, ha éhes, egyen - de az is lehet, hogy vízzel kell kínálni, mert szomjas. figyeljétek a jelzéseket.

ha meg szokás, akkor próbáljátok úgy leszoktatni, hogy mondjuk nem felveszitek, hanem kerestek egy számára érdekes játékot, és azzal foglaljátok le

ebben a korban a szappanbuborékfújás és a csillogó tárgyak nagyon "szem-mágnesek" elcsítitják még a legnagyobb rosszkedvet is :)

2014. jan. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

az enyém 8 hónapos és most kezdi.eddig purcizott a szájával :D

ne cipeljétek,adjatok neki valami játékot esetleg ami zenél vagy valami.el ne kapassátok(nálunk sikerült tapasztalatból írom!!)

2014. jan. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Enyém 13 hónapos,kb mostanában szokott le a sikításról...ő is pár hónaposan kezdte:)

Én kaptam pár fura pillantást pl boltban mikor sikított egyet...de könyörgöm,mit csináljak egy fél éves babával ha sikít???

kitartást :D

2014. jan. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az már csak a végső megoldás nálunk is, hogy cipeljük, de mikor már mindent megmutogattam, énekeltem, zenét hallgattunk, szinte minden játékával bohóckodtam neki és mégis sikít, kiabál, elkezd sírni, akkor muszáj, ugyanis sírni nem hagyom.
2014. jan. 5. 21:10
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hajaj! :-) az en fiam is ezt csinálta kb ennyi idosen, és most újra kezdi! :-) (6 hónapos)

Annyira hangosan képes sikongatni, h attól félek az utcán ha valaki hallja, azt hiszi h nyuzom a babamat! Nagyon durva!!! :-)

Vajon mi lesz a dackorszakban ha már most ennyire hangot tud adni az erzelmeinek... Sikongat örömében, de akkor is amikor mergelodik vmi miatt.

2014. jan. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

ÉDes lehet !!

Most fedezi fel a hangját,higy ezt ő csinálja és hogy alakíthatja a hangját !!

ÖRülj ennek ;-)

Az hogy nézelődni szeretne természetes.Most ismeri meg a környezetét,fel akarja fedezni... :-) !!

Próbáld meg pl pihenőszékben magad mellé tenni hogy lássa mit csinálsz.pl főzöl-vasalsz..stb..eközben dumálgatsz neki..

kisfiam így elvolt mint a befőtt

2014. jan. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kedves hármas! 13 hónaposan? Te atya ég:D Hát az még elég messze van. Amúgy nem zavarna, de most kb. így kommunikál egész nap és estére már kicsit kivagyok tőle...
2014. jan. 5. 21:11
 8/11 A kérdező kommentje:
6-os, tényleg cuki, de néha olyan hangos tud lenni, hogy ledöbbenek rajta, hogy jön ki egy ilyen kicsi gyerekből ekkora hang. Eddig egyébként nagyon jól elvolt a pihenőszékben, vittem mindig magammal, mostmár inkább csak kendőben van el, mert onnan jobban tud nézelődni.
2014. jan. 5. 21:14
 9/11 anonim ***** válasza:
3-as vagyok...ja én is olvasom a kommenteket és vicces,mert eleinte én is azt mondtam,hogy "cuki,próbálgatja a hangját" aztán elég volt 1-2 hét,hogy azt mondjam "OKÉ,most már befejezheted!!!" :D de csak nyomta,nyomta...a rokonságban már majdnem beszereztek füldugókat én meg attól féltem,hogy bevonzza a denevéreket,mert néha tényleg "ultra hangon" tudott sikítani :) azért írtam,hogy kitartást :D
2014. jan. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
megint 3-as,az volt a legviccesebb,mikor nagyobb fiamat etettem(akkor kb 2,5 éves volt),mert ő befogta a fülét az öcsi sikítása miatt :DD oké,akkor nem röhögtem,most már visszanézve vicces :)
2014. jan. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!