Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tanítottad meg a babának...

Hogy tanítottad meg a babának mit szabad és mit nem?

Figyelt kérdés

Egy éves,hiába mondom,h a konnektorhoz nem szabad nyúlni,az ételt nem dobáljuk,ne ütögessen,ide nem megyünk stb nem fogad szót,volt már,h a kezére csaptam,de erre nem nagyon akarok rászokni,mutogatom,h nem szabad,de csak nevet

most már más gyerekeket is próbál ellökni,meg nekik dobálja a játékot,és ez most már nagyon nem tetszik,segítsetek!lassan nem merem közösségbe vinni,mert mindenki félni fog tőle,és az neki se tenne jót



2014. jan. 7. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy egyéves még kicsi, ne várj tőle sokat.

Egyébként kezére soha nem csaptam, viszont megfogtam, ha kellett és 1000+1-szer is elmondtam, hogy mit szabad és mit nem szabad és miért.

Ha nem evett, csak dobált, akkor elvettem előle az ételt és próbálkoztunk később.


Türelem és türelem! Ha kell határozottan szólj rá, hogy tudja, most nem viccelsz. Persze kiabálni nem kell.

2014. jan. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1 egyéves gyerektől nem várhatsz semmit.

mindegyik ilyen amilyen a tied.

csak azt tudod csinálni amit eddig. rászolsz,elhozod onnan ahol a veszélyforrás van. ha valakivel dúrva,akkor erélyesen szólj rá,és hozd el onnan.

majd ha már kicsit nagyobb lesz,akkor jöhet a bünti is.

2014. jan. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a konnektort tedd gyerekbiztossá.én ilyenkor is rászoltam,de legalább már nem kellett félnem hogy baj lesz..!
2014. jan. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nálunk gyerekbiztos,de nem mindenhol,ahol előfordul,és pont ettől félek,h ha nálunk piszkálja,akkor fogja máshol is,és másoknál nem tehetek rá védőt,szóval jó lenne,ha tudná,h oda nem nyúlkálunk,mindig bele akarja az aljzatba nyomni a porszívó konektorját
2014. jan. 7. 18:50
 5/6 anonim ***** válasza:
az enyém másfél éves,de elmondok valamit 100-szor,komoly fejjel,szigorú hangon,akkor is megteszi 101-jére is.
2014. jan. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem 1 évesen nem kicsi ahhoz, hogy TUDJA, hogyha nemet mondanak neki, akkor nem szabad. Érteni nyílván nem érti még a dolgot, hogy miért nem szabad... Az én fiam 11 hós...általában ha olyan dologhoz nyúl/na, ahova nem szabad, akkor rászólok, hogy "NEM SZABAD", és általában le se sz*rja, amit mondok :) jópárszor rácsaptam a kezére én is, de azt is lesz*rja, akkorát meg nyílván nem ütök az alig egy évesre, hogy ne sz*rja le /bocsi a sok *-osért/

De tudom, hogy tudja, és megérti, hogyha nemet mondok akkor nem, de ő élvezi ha ellenkezhet, vagy nem tudom...Például...volt, hogy odafordultam a gyerekhez, már a kábel mellett volt, állt, és nézett engem, és mire észrevette a tekintetemet bele is lendült az akcióba :D Vagy ugyanez a szitu, csak vmi apró papírt talált a földön, azzal a kezében lesett engem, várta a tekintetemet, és mire odanéztem és rászóltam, hogy nem, már kapta is a szájához...olyan is volt, hogy megindult az ágy felé, elkezdett felmászni, rászóltam hogy "Ádám nem szabad" és az addig normál tempóból átváltott villámgyorsba, majd felállt az ágyon, rámnézett és nevetett !! :D Szóval nem olyan butácskák már ők, és ha a szó nem használ, akkor ha picit is, de oda kell csapni, mert elkanászodik, aztán leshetsz. Barátnőmnek már lassan 3 éves a fia, kiskorában sosem csapott neki oda, már 2 évesen az akkor még pár hónapos fiam felé dobott valami játékot, be is vallotta, hogy meg akarja verni...köpköd, káromkodik...stb stb

2014. jan. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!